Geri
M. Ali ÇINAR M. Ali ÇINAR Onuncu Köy

Ben Diyorum ki;

Eğer Suriye’ye girilmeseydi bu gün YPG ve PYD sorunu olmayacaktı. Yani Suriye deki devlet yapısı bozulmasaydı demek istiyorum. Suriye de ki devlet yapısının sarsılmasıyla birlikte YPG ve PYD nin yolu açılmış oldu. Dün Esad gitmesi gerekir diyen ABD bu gün kalsın diyebiliyor. Biz Amerika yı hala keşfedemedik. Aslında Amerika nın politikası hiç değişmedi. İsrail’in menfaatinden başka bir düşüncesi olmayan ABD yi yıllar boyu anlamamak biraz değil tam bir gaflet içinde olmaktan başka bir şey değildir.

Rahmetli ozanımız Mahzuni kırk yıl önce ‘’Defol Git Benim Yurdumdan, Amerika Gatil Gatil’’ dememiş miydi… dünyada olup biten bütün olumsuzlukların baş sorumlusu İsrail=ABD dir. Bunların yapısı değişmeden dünya milletlerinin huzur bulması mümkün değildir. Kendi çıkarlarının dışında hiçbir düşüncesi olmayan bu iki devlet bütün insanlığın düşmanıdır. Bu böyle bilinmeli ve ona göre de tedbir alınmalıdır. Kandan ve zulümden beslenen bunlar yeryüzünde barış istemezler. Adaletten bahsederler. İnsan haklarından söz ederler, demokrasi derler hepsi lafı güzaftır. Bugüne kadar gelişemeyen ve geliştirilmeyen devletlerin tek sorumlusu bu iki devlettir. Savaşları başlatan hedefine ulaştıktan sonra güya barış sağlayan da aynı güçlerdir.

Sonuç olarak şunu diyelim, kendi çıkarlarına uygun hale getirdikten sonra savaşı sonlandıran ve oranın ekonomisine el koyduktan sonra insanların emeklerini yıllarca sömürmeye devam eden bu zihniyet karşısında tüm insanlık birleşmeli ve bu beladan kurtulmalıdır. Aksi halde nesiller boyu sömürü ve zulüm devam edecektir.

Saygılarımla.


#devlet

Yazarın Diğer Makaleleri