İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

CHP de Kollar Sıvanmalı

CHP de Kollar Sıvansın...

CHP'nin milletvekili genel seçimlerinde Sakarya’da istediği başarıyı elde edememesinin ardından oturup hesap kitap yapması gerekirken hiç bir şey yokmuş gibi davranması parti içerisinde tepkilere yol açıyor. Öyle ki bu tepkiler giderek parti içerisinde yükselen sese dönüşüp yönetimin istifasını istiyor.


AKP’nin büyük oy farkı ile tekrar iktidara gelmesi parti tabanında büyük hayal kırıklığı yaşattı.


Milletvekili seçiminde Sakarya’da beklediği oyu alamayan CHP’de büyük üzüntü yaşanması gerekirken parti içerisinde söz düellosu bitmek bilmiyor. Bu tür kavgalar parti tabanında büyük tepkilere yol açarken bazı partililerin “Ben örgütüm ,konuşurum” düşüncesi ile hareket etmesi kavganın daha da alevlenmesine sebep oluyor.Oysa ki şapkayı önümüze koyup “Hatayı nerede yaptık “diye düşünmüş olsak belki akan su biraz durulanmaya başlar.Fakat bu defada yönetim içerisinde bazı isimlerin “Baykal Genel Başkan olduğu sürece biz iktidar olamayacağız” diyerek tepkilerini göstermesi dikkati çekiyor. DSP ile yapılan işbirliğine rağmen iktidar ümitlerinin bir başka seçime kalması ve bu tür söylemlerle kamuoyunun meşgul edilmesi CHP’lileri yeni arayışlara yönlendiriyor.


Geçen hafta “CHP Kimin Umurunda “başlıklı yazdığım yazıdan sonra birçok CHP li büyüğüm şunları dile getiriyorlar. “Şayet bu yönetim ile önümüzdeki yerel seçimlere girersek hiç şansımız yok. AKP yöneticilerinin çoğu üniversiteli ve Sakarya’nın tanınmış simaları. Bizim Parti de ise yöneticilerinin birçokları ilkokul mezunu. Avukatları, doktorları, mühendisleri, eğitimcileri, işadamları adeta dışlanmış. Önümüzdeki yerel seçimlerde Belediye Başkanlığını almak istiyorsak tek seçeneğimiz var. Geçmişe bir çizgi atıp Sakarya’da yenileşmeye, değişime ihtiyaç var. Bunun içinde sen-ben egosunu bırakıp kollar hemen sıvanmalı geçmişte partiye hizmet etmiş insanlarla bir araya gelmeli ve yeni bir yeni bir yönetim başa getirilmelidir. Görev başındaki yönetim kalemi defteri bırakıp “Emaneti teslim ediyoruz” diyebilmelidir. Neden “Emaneti teslim edecekmişiz “? diye üzerine lafı alacak olan örgütten gelme birisi varsa ona deyeceğim şudur. AKP’nin seçimlerde yaptığı oy patlaması ve CHP’nin başarısızlığı mercek altına alınarak bir an önce tartışılmalı parti tabanında  böl-parçala-yut yada ahbap-akraba-çavuş ilişkileri yerine bir an önce kucaklaşmalı halkın ayağına inilmeli. Her mahalleye ‘Dertlere Çözüm Merkezleri’ açılmalı ve sandık kurullarından başlayarak kollar hemen sıvanmalıdır.


Aksi takdirde bu yönetim ile yerel seçimlere girmek gerçektende yine büyük hayal kırıklığı olur.Artık kaç belediye başkanlığı ,il genel meclisi üyeliği,belediye meclisi üyeliği alınır bilemiyorum. Ama 40 fırın değil  40 bin ekmekte yesek başarılı olunacağını  ben zannetmiyorum.O halde


CHP de Kollar bir an evvel sıvansın...


Selam ve Saygılarımla...


 


 

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine Sayılı Günler kala…

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine Sayılı Günler kala…

İzzettin KÖMÜRCÜ / Seçimlerin huzur ve güvenli geçmesi en büyük temennimiz.
Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Zaferi Heyecan Ve İbret Verici Destandır
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.