Hüseyin Kolaç Hüseyin Kolaç Özgür Düşünce

Tek KurtuluşTek Kurtuluş

Manevi değerlerinden uzaklaşan insanın, huzur ve mutluluğu yakalaması mümkün değildir. Belki dünyada varlık içerisinde yaşıyor, her istediğini yapıyor olabilir. Dünya hayatı, öyle ya da böyle bitecek. Ahirette insanı, Allah’ın merhameti ile sadece imanı kurtarabilir. Yani dünyada kime inanıp, neye gönül verip, gücünüz nispetinde neyi temsil ettiğiniz belirleyecek sonsuz hayatınızı. Sonsuz bir ödül ya da sonsuz bir acı. İlahi adaletten asla kaçış olmayacak.

Allah’a, kitabına ve Peygamberine yürekten inanan ve onların emirleri doğrultusunda hayatını yaşamaya çalışan bir insan, dünyanın en bahtiyar insanıdır. O iman ve teslimiyet içerisinde yaşamını bitiren, sonsuz mutluluğu da yakalayacak. İman bir insanın kaybetmemesi gereken, en kutlu ve en kıymetli hazinesidir.

Sağı, solu, emperyalisti, komünisti, Kemalisti, laiki, putperesti, ataisti, milliyetçisi fikirlerinizin adına ne derseniz deyiniz, hepsi boş, hepsi bedel ödemeye ve yok olmaya mahkumdur. İnancımızda sadece iki fikir vardır. Hak ve batıl. Hak, Allah’ı, Kitabını ve Peygamberini temsil eder. Batıl ise onlar dışındaki diğerlerini. Yani sonuçta bizler, ya imanımızın gereğini sahiplenerek hakkı temsil ediyoruz, ya da imanımızla çelişen diğerlerini sahiplenerek, batılı temsil ediyoruz Allah katında.

İnsanların hem dünyada, hem ahirette kurtuluşunun yegane yolu, İslam dinine sımsıkı sarılmak ve birlik olmaktır. İnanç kardeşliği içerisinde Müslümanı kardeş görüp, kenetlendiğimiz gün bütün olumsuzlukların biteceği gündür. Bu birliği temsil eden hilafetin kaldırılması büyük bir hatadır. Müslümanlar parçalandığında, birlik kalktığındaki halimiz işte ortada.

Bazıları sık sık İslam ülkelerindeki Müslümanların durumunu örnek vererek, aklınca İslam’ı kötülemeye çalışıyor. Evet, bu gün Müslümanların hali cidden çok kötüdür. Ama bunun sebebi İslam dini değil, o mükemmel dinden uzaklaşan, o dini yaşamayan, kendi öz benliğini yitiren, bizlerden başkası değildir.

Gönülden Allah’a inanan bir kimse, Allah’ın Kitabında ve Peygamberi ile bildirdikleriyle çelişen hiçbir fikre gönül veremez. Diğer dünya görüşlerine gönül verip, benimseyen, inanan hiçbir kimse de, Allah’a gönülden inanmış olamaz. Çelişkiler aynı kalpte barınamaz.

Bütün güzelliklerin sizlerle olması dileği ile, Allah’a emanet olunuz. 


#
Hüseyin Kolaç Hüseyin Kolaç editor

YAZARIN SON YAZILARI

Seçim

Seçim

Allah katında da, kul katında da herkes değerini kendi belirler.
Tanzim Sorular

Tanzim Sorular

Yeni bir ekonomi modeli getirilemiyor mu? Maliyetleri ve kar payları hesaplanarak, kimse zarar etmeyecek, herkes memnun kalacak şekilde, makul fiyatlarla taban ve tavan fiyat belirlenemez mi?
Dini Siyasete Alet Etmeyin!

Dini Siyasete Alet Etmeyin!


Adı Konulmamış Savaş

Adı Konulmamış Savaş


Sokaktaki Demokrasi

Sokaktaki Demokrasi


İdareciler Ve Biz

İdareciler Ve Biz

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.