Geri
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Kaymakam Okan Dağlı ile Sohbet …

Kaymakam Okan Dağlı’ya samimi davranışından dolayı teşekkür ediyorum

Kaymakam Okan Dağlı ile Sohbet …

Geçtiğimiz hafta içinde Taraklı Kaymakamı Okan Dağlı mesai mefhumu gözetmeksizin Ankara caddesin’de iş yerimde ziyaretime geldi. Böyle bir durumla karşılaşacağımı beklemediğim için kısa bir süre telaş yaşadım. Dostlarla hep birlikte iş yerimde uzun bir süre sohbet edip çay-kahve içtik. Çok keyifli bir sohbet oldu Kaymakam Okan Dağlı’ya bu samimi davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Bu güne kadar kendisine ilk elden bol tahinli Köpük Helvası ikram etmekte geç kaldığım için mahcup olduğumu da ifade etmek isterim.

** ** **

Taraklı Siyasetinde

Yeni Dönem mi başlıyor?


Taraklı’da siyaset rahat bir nefes aldı. Yani haftalardır, AK Parti’de değişim olacak mı? , mevcut başkan Tacettin Özkaraman tekrar aday yapılır mı? , değişim olacaksa hangi parti kimi aday gösterecekler diye biz bile merak içinde kalmıştık. Aday adaylarına tarafsız olmamız gerekirken istemeyerek taraf olduk ve bu süreçte büyük stres yaşadık. Şimdi düşünüyorum da Allah aday adaylarına yaşanan bu süreçte kolaylık versin dedik. Nihayet, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Taraklı’nın Belediye başkanı adayı açıklandı ve herkes rahatladı. Tabi aday gösterilen daha bir mutlu oldu. Gösterilmeyenler üzüldü ama en azından haftalardır yaşadıkları stresin sona ermesi nedeniyle onlarda da büyük bir rahatlama olduğu kesin.

Taraklı’da Belediye Başkanlığına aday gösterilmeyenler mutlaka üzüntü yaşayacak. Çünkü bu insanın doğasında var. Aylardır bir amaç uğruna mücadele et, çalış, didin, ancak sonunda hedefe adımlar kala hevesin kursağında kalsın. Tabi ilçede bu siyaset kazanının içine girenlerin, en başından bunu biliyor olduğunu düşünerek kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi sunarak, hayırlısı buymuş demekten başka yapacak bir şey yok.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 2 aday adayı ile Cumhur ittifakı içinde Belediye Başkanlığı yarışına girdi. Sürpriz adaylık açıklaması ile Mali Müşavir İbrahim Pilavcı Taraklı Belediye Başkanı Adayı olarak açıklandı.

Millet ittifakını oluşturan İYİ partide Taraklı’da Belediye Başkan Adayını gösterdi. CHP Taraklı İlçe Teşkilatı’nda Belediye Başkan Adayını açıkladı. Şu ana kadar çeşitli söylentiler ve spekülasyonlar olsa da sonuçta Taraklı’da Millet İttifakında Belediye Başkanlığına aday olacak isim şu ana kadar belli edilmedi.

Geçmişte Taraklı Siyaseti her mahalli İdareler seçiminde stresli ve çalkantılara sahne olsada artık bu seçimde Taraklı Seçmeni bunu yaşamak istemiyor. Yapılabilecek en iyi şey, eski siyasilerin ve yeni aday gösterilen isimlerin yaşananlardan ders alması, aynı hataları tekrarlamamalarıdır.

Dileğimiz, yeni ve eski isimlerin değişim bekleyen vatandaşın beklentisini karşılaması, Taraklı’nın hak ettiği yere gelmesi, beklediği hizmetleri almasını sağlaması olmalıdır.

Tekrar görüşmek dileğiyle hoşçakalın


#aday #belediye #tarakli #okan

Yazarın Diğer Makaleleri