İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Kaymakam Okan Dağlı ile Sohbet …

Kaymakam Okan Dağlı’ya samimi davranışından dolayı teşekkür ediyorum

Kaymakam Okan Dağlı ile Sohbet …

Geçtiğimiz hafta içinde Taraklı Kaymakamı Okan Dağlı mesai mefhumu gözetmeksizin Ankara caddesin’de iş yerimde ziyaretime geldi. Böyle bir durumla karşılaşacağımı beklemediğim için kısa bir süre telaş yaşadım. Dostlarla hep birlikte iş yerimde uzun bir süre sohbet edip çay-kahve içtik. Çok keyifli bir sohbet oldu Kaymakam Okan Dağlı’ya bu samimi davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Bu güne kadar kendisine ilk elden bol tahinli Köpük Helvası ikram etmekte geç kaldığım için mahcup olduğumu da ifade etmek isterim.

** ** **

Taraklı Siyasetinde

Yeni Dönem mi başlıyor?


Taraklı’da siyaset rahat bir nefes aldı. Yani haftalardır, AK Parti’de değişim olacak mı? , mevcut başkan Tacettin Özkaraman tekrar aday yapılır mı? , değişim olacaksa hangi parti kimi aday gösterecekler diye biz bile merak içinde kalmıştık. Aday adaylarına tarafsız olmamız gerekirken istemeyerek taraf olduk ve bu süreçte büyük stres yaşadık. Şimdi düşünüyorum da Allah aday adaylarına yaşanan bu süreçte kolaylık versin dedik. Nihayet, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Taraklı’nın Belediye başkanı adayı açıklandı ve herkes rahatladı. Tabi aday gösterilen daha bir mutlu oldu. Gösterilmeyenler üzüldü ama en azından haftalardır yaşadıkları stresin sona ermesi nedeniyle onlarda da büyük bir rahatlama olduğu kesin.

Taraklı’da Belediye Başkanlığına aday gösterilmeyenler mutlaka üzüntü yaşayacak. Çünkü bu insanın doğasında var. Aylardır bir amaç uğruna mücadele et, çalış, didin, ancak sonunda hedefe adımlar kala hevesin kursağında kalsın. Tabi ilçede bu siyaset kazanının içine girenlerin, en başından bunu biliyor olduğunu düşünerek kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi sunarak, hayırlısı buymuş demekten başka yapacak bir şey yok.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 2 aday adayı ile Cumhur ittifakı içinde Belediye Başkanlığı yarışına girdi. Sürpriz adaylık açıklaması ile Mali Müşavir İbrahim Pilavcı Taraklı Belediye Başkanı Adayı olarak açıklandı.

Millet ittifakını oluşturan İYİ partide Taraklı’da Belediye Başkan Adayını gösterdi. CHP Taraklı İlçe Teşkilatı’nda Belediye Başkan Adayını açıkladı. Şu ana kadar çeşitli söylentiler ve spekülasyonlar olsa da sonuçta Taraklı’da Millet İttifakında Belediye Başkanlığına aday olacak isim şu ana kadar belli edilmedi.

Geçmişte Taraklı Siyaseti her mahalli İdareler seçiminde stresli ve çalkantılara sahne olsada artık bu seçimde Taraklı Seçmeni bunu yaşamak istemiyor. Yapılabilecek en iyi şey, eski siyasilerin ve yeni aday gösterilen isimlerin yaşananlardan ders alması, aynı hataları tekrarlamamalarıdır.

Dileğimiz, yeni ve eski isimlerin değişim bekleyen vatandaşın beklentisini karşılaması, Taraklı’nın hak ettiği yere gelmesi, beklediği hizmetleri almasını sağlaması olmalıdır.

Tekrar görüşmek dileğiyle hoşçakalın


#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Şampiyonluğun Mayası…

Şampiyonluğun Mayası…

Sakayaspor’un mücadelesinin şampiyonlukla şereflenmesi, Sakarya İlii’mizi gerçek anlamda yaşanılır şehir yapacaktır.
Halkın içinde Halk ile İç içe…

Halkın içinde Halk ile İç içe…

Siyasette Vefa Esastır…
İşte bu …

İşte bu …

Sakaryaspor 7 den 77 ye herkese büyük sevinç yaşattı.
Hakkımızda…

Hakkımızda…

Susmak ve doğruları gizlemek bize yakışmaz!
TARAKLI AJANS Hakkında

TARAKLI AJANS Hakkında

TARAKLI AJANS İnternet Gazetesi Taraklı’dan kesintisiz haberleri aktarmaya devam ediyor.
Hayırlı Ramazanlar

Hayırlı Ramazanlar

11 Ayın Sultanı Mübarek Ramazan ayına bir kez daha erişmenin huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.