M. Ali ÇINAR M. Ali ÇINAR Onuncu Köy

Seçim Bitti Geçim Başladı

Seçim Bitti Geçim Başladı

Dünyada hiçbir şey sürekli değil sürelidir. Önemli olan yaşadığın süre içinde almış olduğun vazifeyi hakkıyla yerine getirebilmektir. Taraflı ya da tarafsız yapmış olduğumuz tüm yaptıklarımızdan sorumluyuz. Kul hakkı olmadığı sürece işin kolaydır. Af dilersin tövbe edersin olur biter. Ancak kul hakkının olduğu yerde de tövbe vardır. Hakkını yediğin kişi ile helallaşmaktır bunun tövbesi. Cami avlusundaki helallaşmakla olmaz. Yüz yüze görüşüp suçunu da itiraf edip ondan sonra helallik isteyeceksin. Ancak o zaman mümkün olur.

Evet değerli dostlar. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sakin bir seçimin ardından yeni bir yapılanmaya doğru gitti. Halk artık fazla lafa bakmıyor. Doğruluk dürüstlük adalet arıyor. Kim daha güzel iş yaparsa onu seçiyor. Adamın fikri zikri beni ilgilendirmiyor. Seçmenlerin hakkını hukukunu koruyabilecek kişileri arıyor. Bu arada menfaatinin peşinde olanlar kuyruk gibi güçlü olanların peşini bırakmıyor. Çünkü kendi menfaatinin esiri olmuş kendinden başkasını düşünmeyenlere yer verilmemeli. Onlardan kurtulamadığımız sürece işimiz doğru gitmez. İlkeli, adaletli ve şahsiyetli kişilere ihtiyacımız var.

Her neyse seçimler şöyle böyle bitti. Birileri koşturdu birileri boş durdu. Sonuç seçim bitti geçim başladı. Her kes işinin başına. İş olmadan aş olmaz. Boş lafla torba dolmaz. Laf kalabalıkları masa başlarında ver yansın gidiyor. Lafı bırakıp işe bakalım. Hepimiz aynı gemideyiz. Batarsak hep beraber batarız. Çıkarsak hep beraber çıkarız. Öncelikle halkımızın sorunlarını tespit edelim. Çözülebilecekleri ve acil olanlara öncelik tanıyalım. İşimizi istişareyle yapalım. Ehli zikre danışalım. Emanetleri de ehil olanlara verelim. Bu ilkelere dikkat edersek işlerimizde başarılı olur ve halkın teveccühüne mazhar olurken hakkın rızasını da kazanmış oluruz.

Kalın sağlıcakla.

 

#hellallik-almak #hak #hukuk-tovbe
M. Ali ÇINAR M. Ali ÇINAR editor

YAZARIN SON YAZILARI

AKP nin Dünü Bu Günü

AKP nin Dünü Bu Günü

Dün ve Bu Gün
Sorumluluk Ve Sorumsuzluk

Sorumluluk Ve Sorumsuzluk

Sorumluluk Ve Sorumsuzluk
İstanbul Ve Seçim

İstanbul Ve Seçim

Ayrım Gayrım Yapmayanlar Başımın Tacı
Az Laf Çok İş

Az Laf Çok İş

Artık çok laf edeceğimize çok iş yapmaya çalışalım.
Neyi Tam Öğrenebildik ki!

Neyi Tam Öğrenebildik ki!

Biz Böyle mi Olmalıydık.
Her Seçim Aynı Değil mi?

Her Seçim Aynı Değil mi?

Adaylar Güzel Konuşuyor

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.