Hüseyin Kolaç Hüseyin Kolaç Özgür Düşünce

Milletin Kararı

Umarım iktidarıyla, muhalefetiyle her parti milletin mesajını doğru analiz eder ve sadece millet için çalışır.

2019 mahalli seçimleri sonunda bitti. Bazı şehirler el değiştirse de, 2018 yılındaki genel seçimlere kıyasla baktığımızda, Türkiye genelinde partilerin oy oranları değişmedi. Şu anki duruma göre AKP 44.33, MHP 7.31 toplamda Cumhur İttifakı 51.64 oy aldı. CHP 30.12, İP 7.45 toplamda Millet İttifakı 37. 57 oy aldı. HDP 4.24, diğerleri 6.55 oy aldılar.

HDP’nin önceki seçimlere göre oylarındaki düşüşün sebebi Millet İttifakına olan desteklerinden dolayı. Zaten aylardır açıkça söylüyorlardı bunu. HDP’li Batman eski belediye başkanı Sabri Özdemir paylaştığı mesajında, ‘ HDP olarak beş büyük şehire kayyum atadık. Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Antalya ‘ diyor.

AKP’nin bazı büyük şehirlerde meclis üyelerinin çoğunluğunu ve ilçelerin çoğunluğunu almasına rağmen, büyükşehir belediyesini alamaması manidar. İtirazlar yapıldı. Sehven yada bilerek usulsüzlük yapılmış ise, bütün partilerin gözü önünde tekrar incelenerek sonuçlar açıklanacak. Yasal süreç devam etmekte.

Benim kızdığım nokta, millet iradesine yapılan saldırıdır. O parti, bu parti fark etmez. Madem ki demokrasi diyoruz hep beraber, madem ki egemenlik milletindir diyoruz, o zaman herkes millet iradesine saygı duyacak. En sevdiğin parti yada en sevmediğin parti lehine de çıksa sonuçlar, saygı duyacaksın.

Şu anki duruma göre büyük şehirlerin CHP’nin elinde bulunması, yıllar sonra moral üstünlüğünü kazandırdı CHP’ye. Umarım iktidarıyla, muhalefetiyle her parti milletin mesajını doğru analiz eder ve sadece millet için çalışır. İktidar en başta ekonomiye odaklanmalı, milletin sesine kulak vermelidir. Muhalefet milletin değerleri ile kavga etmeyi bırakmalıdır. Hiç kimse tehdit dilini, ayrıştırıcı dili kullanmamalıdır. Kazanan herkesi tebrik ediyorum.

Bu seçimlerin bana göre galibi yok, çünkü partilerin oyları geçen seneki seçimlerde aldıkları oyla nerdeyse aynı. Bir önceki seçimlerde alınan oylarla aynı oyları almak, başarı değil, yerinde saymaktır. Ama kaybedeni İP. İttifak olarak Millet İttifakı büyük şehirleri alıp moral üstünlüğünü yakalasa da, İP hiçbir il alamayarak kaybetmiştir. Sadece çok az ilçe ve belde kazanabilmiştir. Sanırım kazanlar İP’te kaynayacak ilerleyen süreçte.

Bütün güzelliklerin sizlerle olması dileği ile, Allah’a emanet olunuz.

#milletin-karari #mahalli #secimler
Hüseyin Kolaç Hüseyin Kolaç editor

YAZARIN SON YAZILARI

Hesap Sorulur

Hesap Sorulur

Gün gelir
Haddi Bilmek

Haddi Bilmek

Kendini ne cismi, ne de akli olarak sakın büyük görme.
Fikir

Fikir

Sorgulamayı yapamayan insanlar, ya kendi dar bakış açılarında boğulup giderler, ya da başkalarının fikirlerine esir olup, kendi benliğini yitirirler.
Seçim

Seçim

Allah katında da, kul katında da herkes değerini kendi belirler.
Tanzim Sorular

Tanzim Sorular

Yeni bir ekonomi modeli getirilemiyor mu? Maliyetleri ve kar payları hesaplanarak, kimse zarar etmeyecek, herkes memnun kalacak şekilde, makul fiyatlarla taban ve tavan fiyat belirlenemez mi?
Dini Siyasete Alet Etmeyin!

Dini Siyasete Alet Etmeyin!


GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.