M. Ali ÇINAR M. Ali ÇINAR Onuncu Köy

İstanbul Ve Seçim

Ayrım Gayrım Yapmayanlar Başımın Tacı

Taraklıdan taaa İstanbul seçimlerini konu almak belki birilerine hoş gelmeyebilir. Ben aslında bütün dünyada olup bitenlere de karışmak ve haklarında yorum yapmak isterim. Benim tek tek amacım insana ve insanlığa hizmet etmenin dışında hiç bir şey düşünmedim, düşünmüyorum ve düşünmeye cem de. Nasıl mı? Anlatayım… Benim vicdanımdan gelen ses nasıl bir ses derseniz açıklamaya çalışacağım. Bakın değerli okurlar. Dünyanın neresinde olursa olsun bulunduğu yerde insan haklarını gözeten, adaletle davranan, insan ayrımı yapmayan, herkese eşit mesafede olan tüm yöneticilere ve idarecilere sonsuz saygı duyuyor ve tebrik ediyorum. Ve kutluyorum. Adamın dini, dili milliyeti ne olursa olsun adam olsun yeter. Benim idarecilerden tek istediğim adil ve adaletli olmalarıdır. Hakkaniyetle davranmayanlara hakkımı helal etmiyor ve öbür âlem de tek tek alacağıma inanıyorum.

Değerli okurlar. Ben hala Merhum Valimiz Recep Yazıcıoğlu nu unutamadım. Rahmetli Muhsin Yazıcı yı ve Adnan Kahveci yi de hala seviyorum. Tanımam etmem kendilerini yakından görmedim, işimde düşmedi. Peki sevgimi nasıl kazandılar derseniz insanlara karşı yaptıkları hizmetten dolayıdır. Kim halka tepeden bakmaz ve insan ayrımı yapmazsa işte o benim sevgimi kazanır. Allah onlara rahmet eylesin, ahirete giden yollarını açık etsin cennetle mükafatlandırsın. Para ve makamdan başka gayeleri olmayan menfaat pereseleri de Allah bildiği gibi yapsın. 

Şu an uzaktan duyduğum bazı yöneticilerin halkla gönüllerini paylaşması, ayrım yapmaması ve gereken hizmeti eşit şekilde sunan Tunceli Belediye Başkanını buradan kutluyorum. Oranın halkı adına sevinç duyuyorum. İmamoğlu içinde diyeceklerim var. Akbil ve su fiyatlarını aşağı çekeceğim deyince kıyamet koptu. Peki ne oldu indirildi. Peki bu zamana kadar neden düşünmediler sayın yetkililer. Seçim mi olması lazım illa… Demek ki, birilerinin aklı kasaları ve keseleri halk değil. Eğer halk olsaydı bu zamanında düşünülmeliydi.
 
Sonuç olarak şöyle bitireyim. Değerli okurlarım; ben bundan sonra kimsenin dinine inancına namazına niyazına bakmayacağım. Adam uçuyormuş falan filan boş şeyler. Ben adamın yolda nasıl yürüdüğüne bakarım. Yere sağlam basıyor mu? Dediklerini davranışlarında gösteriyor mu? Ben ona bakarım. Gerisi lafı güzaf… İmamoğlunu da gönülden destekliyorum. İşini iyi yaparsa örnek olur, değer kazanır. Yapamazsa çekilir gider o kadar. Hiç kimse babamın oğlu değil…

Kalın sağlıcakla.

 

#insan-ve #hizmet #adalet-hurriyet

YAZARIN SON YAZILARI

Birlik Olmaktan Dirlik Doğar

Birlik Olmaktan Dirlik Doğar

Yeryüzünde Birlik Olmanın Çok Önemi Var
Tedbirli Olmak

Tedbirli Olmak

Her Zaman Tedbirli Olalım.
Taraklı’ya Vali Gelmiş

Taraklı’ya Vali Gelmiş

Her Şey Halk ve Gelecek İçinse
Biz Bu Hale Nasıl Geldik

Biz Bu Hale Nasıl Geldik

Sesli Düşünmek Şiarımız Olmalı
Gerçeklerle Yüzleşmek

Gerçeklerle Yüzleşmek

Mal Sahibi Mülk Sahibi.
Bu Telaş Niye

Bu Telaş Niye

Depremler Bir Kaderdir

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.