İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

“Hamam” Taraklı için Acil ihtiyaçtır…

İzzettin KÖMÜRCÜ'nün Kaleminden

İnsanların sağlıklı bir şekilde temizlenmesini sağlayan ve Osmanlı’nın en önemli geleneklerinden birisi olan ‘hamam’ kültürü, ne yazık ki Taraklı’da unutuldu. Ulucamii mahallesi’ndeki tarihi “Hamam” 30 yıldır ne yazık ki işletilmiyor. Eskiden buradaki “Hamam” çok rağbet görürdü

Evlerde banyoların çoğalması ve “Hamam”ın işletilmesinin çok masraflı olması “Hamam” işletmeciğine de ilgisizliğin başlıca sebebi.

Taraklı’da ki eski “Hamam” kültürünü belki canlandıramayabiliriz ama “Hamam”’ın mutlaka açılması ve banyo hizmeti vermesi gerekir. “Hamam” Taraklı için acil ihtiyaçtır.

Elbette herkesin evinde banyo var. Ama ilçeye farklı yerlerden gelen vatandaşlar var. Bu insanların banyo yapması gerekiyor. Eski tarihi hamam biraz tadilatla banyo hizmeti verebilir

** ** **

İş üretmeye odaklanın! 

31 Mart yerel seçimlerinde İbrahim Pilavcı Taraklı’nın yeni Belediye Başkanı seçildi. Aradan geçen 3 aylık zamanda Başkan Pilavcı Belediyenin borçlarını, alacaklarını yani mali yapısını yada belediyenin işleyişi ile ilgili genel durumu sağlıklı bir şekilde analiz etmiştir.

Ramazan ayı geçti, İstanbul seçimleri yapıldı. Sakarya’da MHP nin tek Belediyesi Taraklı Belediyesi’nin artık önü açıldı. İbrahim Pilavcı tüm dinamikleriyle, siyasetçileriyle seçimlerde sözünü verdiği vizyon projeler için “iş üretmeye odaklanmalıdır” diye düşünüyorum.

** ** **

Ego ile siyaset yapanlar İnşallah Sayın Başkanı etkilemez.

Sayın Başkan İbrahim Pilavcı’ya önerilerde bulunmak istiyorum. İnşallah ego, bencillik, hırs ve kişisel çıkar için siyaset yapanlar Sayın Başkanı etkilemez. Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı ekibiyle özgür iradesiyle, ufku açık vizyonel projelerle kendini makam odasına hapsetmeden Taraklı’ya hizmet etmeli “diye düşünüyorum. Böyle düşünmek istiyorum. Ama bu saydığım etkilerden etkilenmeden yoluna devam etmeli.

** ** **

Çevremizi korumuyoruz,temiz tutmuyoruz.!

Hergün yürüyorum. Ve hep farklı bölgelerde yürüyorum. Yerde gördüğüm çöpleri toplayıp çöp konteynırlarına bırakıyorum. Yürüdüğüm alanlarda her gün görevliler tarafından temizleniyor. MEDENİ İNSAN ASLA ÇEVRESİNİ KİRLETMEZ… Çevreyi temiz tutalım,kirletenleride utandıracak biçimde uyaralım.

#hamam-kulturu #tarakli #cop
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Taraklı’da Kurban Bayramı Nasıl Geçti…

Taraklı’da Kurban Bayramı Nasıl Geçti…

TARAKLI'dan İzzettin KÖMÜRCÜ yazdı
Av Necmi Özen'in Kaleminden

Av Necmi Özen'in Kaleminden

Hakim Mesut Erbaş ve TARAKLI
Ne dersiniz...? Birazcık Laflayalım mı?

Ne dersiniz...? Birazcık Laflayalım mı?

İzzettin KÖMÜRCÜ'nün Kaleminden
Sakaryaspor Nereye Koşuyor

Sakaryaspor Nereye Koşuyor

Türk futboluna önemli futbolcular kazandıran ve Türk futbol tarihinde geçmişte adını altın harflerle yazdıran bu sezon Spor Toto 1.ligde mücadele edecek olan şehrimizin futbol kulübü, gururumuz, heyecanımız Sakaryaspor.
Unutamadığımız Büyüğüm NECDET GÜNGÖRSÜN

Unutamadığımız Büyüğüm NECDET GÜNGÖRSÜN

İzzettin KÖMÜRCÜ
​ İlk olarak Kapalı Çarşı yapılmalıydı…

​ İlk olarak Kapalı Çarşı yapılmalıydı…

İzzettin KÖMÜRCÜ

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.