İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Dıngıldak Masa

Taraklı’da Dolu Dolu Öğretmenler Günü..

İzzettin KÖMÜRCÜ'nün Kaleminden

Kıymetli Okuyucular 

24 Kasım Öğretmenler Kıymetli Okuyucular Günü’nde öğretmenlerimizin bu anlamlı günü tüm Türkiye’de kutlandı.

Öncelikle belirtmeliyim ki Taraklı’da da bu yıl farklı bir coşkuyla kutlandı

Geride bıraktığımız ara tatil içerisinde Taraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenler için hazırlanan ara tatil programı dopdolu içeriğiyle dikkatleri üzerine çekti. Aynı zamanda ara tatilin 24 Kasım Öğretmenler Günü ‘nü kapsaması nedeniyle bir hafta boyunca etkinlikler düzenlendi. 18 Kasım tarihinde başlayan ve bu yıl ilk kez uygulanan ara tatil programı Taraklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz önderliğinde; Şube Müdürü Remzi Şengül ve ilçedeki okul müdürleri ile iş birliği içerisinde kısa sürede iyi organize olunarak tüm okullarda uygulandı. Öğretmenler için farklı içeriklerle çok çeşitli alanlarda etkinlikler düzenlendi.

Öğretmenler için ara tatil, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında düzenlenen ve bir hafta boyunca süren etkinliklerle dolu dolu geçti. Taraklı ilçesinde görev yapan tüm öğretmenler mesleki gelişim programlarının yanı sıra farklı etkinliklerde bir araya gelme fırsatı buldu. Müzik dinletisi etkinliği ile Taraklı Kültür Evi’nde bir araya gelen öğretmenler birlikte söyledikleri şarkılarla keyifli anlar yaşadılar. Konak sohbetleri etkinliğinde bir araya gelerek Emekli Öğretmen ve Folklor Eğitmeni Ahmet İşsever’in söyleşisine katılan öğretmenler Taraklı Kültürü ve Folkloru hakkında birçok bilgi edinme fırsatı yakaladılar. Öğretmenler Ara- Tatilin son günü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle hazırlanan muhteşem kutlama programına katıldılar. Taraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı dolu dolu içeriği ile izleyenlerden büyük beğeni aldı. 2 saat süren kutlama programı içerisinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz’ın konuşması, öğrencilerin okuduğu şiirler, oratoryo ve video gösterileri yer aldı. Yaklaşık 30 öğretmenin bir araya gelmesiyle oluşturulan Taraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi müzik öğretmeni Caner Şahin’in yönetimindeki koronun performansı ise büyük alkış aldı. Taraklı İlçesinde bir ilk olan öğretmenler korosu kısa sürede yoğun bir çalışma sonucu ile kutlama programında başarılı bir performans sergiledi. Program sonunda öğretmenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen yemekte bir araya geldiler. Hazırlanan bu program baştan sona öğretmene verilmesi gereken önem ve değerin nasıl olması gerektiği konusunda örnek teşkil edecek nitelikteydi.

Programın düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum

Bu vesile ile başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü bir kez daha kutluyorum. Ebediyete intihal etmiş öğretmenlerimize Allah’dan rahmet hayatta olanlara sağlık ve huzur diliyorum

Haftaya görüşmek dileğiyle esen kalın

#tarakli #ogretmenler #kutlama #kose

YAZARIN SON YAZILARI

“Gül Döktüm Yollarına…”

“Gül Döktüm Yollarına…”

​“İnsan hayal ettiği müddetçe yaşar” Yahya Kemal’in bu sözünden yola çıkarak rahatlıkla "Hayali olmayanın gerçeği olmaz" ifadesini telaffuz edebiliriz.
Dolunaya Sor Beni…

Dolunaya Sor Beni…

İzzettin KÖMÜRCÜ'nün Kaleminden
İktidar Partisi’nde Taraklı’da Nasıl Bir Değişim Olacak?

İktidar Partisi’nde Taraklı’da Nasıl Bir Değişim Olacak?

TARAKLI’dan İzzettin KÖMÜRCÜ
Taraklı’yı Bir Kilim Gibi Dokurum…

Taraklı’yı Bir Kilim Gibi Dokurum…

“ Taraklı’daki her evi, her evin bahçesini , her bahçedeki kümesi,her kümesteki tavuğun sayısını ve rengini, her tavuğun yumurta sayısını, her yumurtanın tek-çift sarılı olduğunu bilirim”…
Taraklı, Türkiye’nin En Huzurlu İlçesi…

Taraklı, Türkiye’nin En Huzurlu İlçesi…

TARAKLI’dan İzzettin KÖMÜRCÜ
Havadan,Sudan, Yeşillikten ...

Havadan,Sudan, Yeşillikten ...

TARAKLI ‘dan İzzettin KÖMÜRCÜ

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.