M. Ali ÇINAR M. Ali ÇINAR Onuncu Köy

Taraklı’ya Vali Gelmiş

Her Şey Halk ve Gelecek İçinse

Geliş sebebini bilmiyorum. Vali Gelecekmiş dediler. Sonra Taraklı Ajans İnternet Gazetesinden haberi okudum. Öncelikle ilçemize hoş gelmiş sayın valimiz. Taraklıya geldiğine göre mutlaka birkaç yeri ziyaret etmiş ve bilgi edinmiştir. Ancak bizim arzumuz siyasetçilerimiz, vekillerimiz ve sayın valimiz ilçemize geldiğinde gerçek halkla buluşup sorunlarınız var mı diyerek halkımızla bir araya gelmesi daha iyi olmazıydı. Belki halkımızın sesini duyar ve halkımızın da duyurmak istediği belki bazı görüş ve düşünceleri vardır. Bu hem halkımızı memnun eder, hem de sayın valimiz halkımızın varsa sorunlarını dinlemiş olurdu. Taaa… Sakarya’dan kalkıp Taraklıya gelmek zor iş… Gelinmişken vatandaşlardan birkaç kişiyi dinlemek yerine bir salon toplantısı yaparak birkaç saatini de Taraklı için ayırmış olurdu. Bu hem bizleri hem de halkımızı memnun ederdi.

Değerli okuyucularım. Benim bildiğim bileli bu söylediklerim Taraklı da hiç gerçekleşmedi. Sadece seçimden seçime oy almak için gelen vekiller seçimden sonra bir sonraki seçime hazırlık yapmaktadırlar. Ve bu mazlum halk he seçimde vaatlerle avunup sonrada beş yıl dövünmekten başka bir şey yapmadı. Belki de bizler bunu hak ediyoruz. Sormuyoruz, sorgulamıyoruz. Ve başımızdan musibetler hiç eksik olmuyor. Fiili duayı yapmayanlar el açıp dua etmelerinin faydasını göremezler.

Şu an etrafımızda olup bitenler kahve köşelerinde, ya da üç beş kişilik masalarda ver yansın gidiyor. Ormanlarımız talan edilirken yetkili ve etkili kişilerden neden çıt çıkmıyor. Kendi ellerimizle kendimizi ve geleceğimizi bitirirken çok sevdiğimiz torunlarımıza böyle mi bir gelecek bırakacağız. Bu sessiz kalmanın cezasını hem geleceğimiz bize soracak hem de Allah bunun hesabını soracaktır. Bu dünya insanlığa emanet edilmiş, ne kadar sahip çıkarsanız o kadar huzur bulursunuz. Aksi halde dövünmek hepimizin kaderi olur ve hiçbir işe de yaramaz.

Sonuç; değerli dostlar yazımı şöyle bitirmek istiyorum. Vicdanı sızlayanlar artık cüzdanlarının kölesi olmuş kişilerden ayrılsın. Makamının ve menfaatinin esiri olmuşlardan uzak dursun sorsun ve sorgulasın. Doğrularda birleşmek birlik olmak çok işe yarayacağını bilsin. Çünkü Allah doğrularda birlik sağlayanların yardımcısıdır. Kimseden korkmuyoruz korkmayacağız. Hesap soracağız ve sorgulayacağız. Bu konularda yetkililerde bu duyarlı vatandaşları dinlemek isterse halk toplantıları yaparlar ve halk ne düşünüyor ne konuşuyor bilgi sahibi olurlar.
Saygılarımla…

 

#tarakliya-vali-gelmis #tarakli-haber #kose #vali #hakkinda #mehmet-ali-cinar #m-ali-cinar #kose-yazisi #vali-nayir #hamdi-nayir #sakarya-valisi #sakarya #sakarya-valisi-nayir #sakarya-valisi-hamdi-nayir #siyaset

YAZARIN SON YAZILARI

Biz Bu Hale Nasıl Geldik

Biz Bu Hale Nasıl Geldik

Sesli Düşünmek Şiarımız Olmalı
Gerçeklerle Yüzleşmek

Gerçeklerle Yüzleşmek

Mal Sahibi Mülk Sahibi.
Bu Telaş Niye

Bu Telaş Niye

Depremler Bir Kaderdir
Ağlamaya Hakkımız Yok

Ağlamaya Hakkımız Yok

Dünyada Yaşamanın Bilincinde Olmak
Bana Ne Sana Ne(!)

Bana Ne Sana Ne(!)

kim kazançlı kim haklı
Kanunlar mı Yetersiz, Vicdanlar mı Köreldi

Kanunlar mı Yetersiz, Vicdanlar mı Köreldi

Cüzdanlar Kabardıkça, Vicdanlar Körelir miş.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.