M. Ali ÇINAR M. Ali ÇINAR Onuncu Köy

Taraklı’ya Vali Gelmiş

Her Şey Halk ve Gelecek İçinse

Geliş sebebini bilmiyorum. Vali Gelecekmiş dediler. Sonra Taraklı Ajans İnternet Gazetesinden haberi okudum. Öncelikle ilçemize hoş gelmiş sayın valimiz. Taraklıya geldiğine göre mutlaka birkaç yeri ziyaret etmiş ve bilgi edinmiştir. Ancak bizim arzumuz siyasetçilerimiz, vekillerimiz ve sayın valimiz ilçemize geldiğinde gerçek halkla buluşup sorunlarınız var mı diyerek halkımızla bir araya gelmesi daha iyi olmazıydı. Belki halkımızın sesini duyar ve halkımızın da duyurmak istediği belki bazı görüş ve düşünceleri vardır. Bu hem halkımızı memnun eder, hem de sayın valimiz halkımızın varsa sorunlarını dinlemiş olurdu. Taaa… Sakarya’dan kalkıp Taraklıya gelmek zor iş… Gelinmişken vatandaşlardan birkaç kişiyi dinlemek yerine bir salon toplantısı yaparak birkaç saatini de Taraklı için ayırmış olurdu. Bu hem bizleri hem de halkımızı memnun ederdi.

Değerli okuyucularım. Benim bildiğim bileli bu söylediklerim Taraklı da hiç gerçekleşmedi. Sadece seçimden seçime oy almak için gelen vekiller seçimden sonra bir sonraki seçime hazırlık yapmaktadırlar. Ve bu mazlum halk he seçimde vaatlerle avunup sonrada beş yıl dövünmekten başka bir şey yapmadı. Belki de bizler bunu hak ediyoruz. Sormuyoruz, sorgulamıyoruz. Ve başımızdan musibetler hiç eksik olmuyor. Fiili duayı yapmayanlar el açıp dua etmelerinin faydasını göremezler.

Şu an etrafımızda olup bitenler kahve köşelerinde, ya da üç beş kişilik masalarda ver yansın gidiyor. Ormanlarımız talan edilirken yetkili ve etkili kişilerden neden çıt çıkmıyor. Kendi ellerimizle kendimizi ve geleceğimizi bitirirken çok sevdiğimiz torunlarımıza böyle mi bir gelecek bırakacağız. Bu sessiz kalmanın cezasını hem geleceğimiz bize soracak hem de Allah bunun hesabını soracaktır. Bu dünya insanlığa emanet edilmiş, ne kadar sahip çıkarsanız o kadar huzur bulursunuz. Aksi halde dövünmek hepimizin kaderi olur ve hiçbir işe de yaramaz.

Sonuç; değerli dostlar yazımı şöyle bitirmek istiyorum. Vicdanı sızlayanlar artık cüzdanlarının kölesi olmuş kişilerden ayrılsın. Makamının ve menfaatinin esiri olmuşlardan uzak dursun sorsun ve sorgulasın. Doğrularda birleşmek birlik olmak çok işe yarayacağını bilsin. Çünkü Allah doğrularda birlik sağlayanların yardımcısıdır. Kimseden korkmuyoruz korkmayacağız. Hesap soracağız ve sorgulayacağız. Bu konularda yetkililerde bu duyarlı vatandaşları dinlemek isterse halk toplantıları yaparlar ve halk ne düşünüyor ne konuşuyor bilgi sahibi olurlar.
Saygılarımla…

 

#tarakliya-vali-gelmis #tarakli-haber #kose #vali #hakkinda #mehmet-ali-cinar #m-ali-cinar #kose-yazisi #vali-nayir #hamdi-nayir #sakarya-valisi #sakarya #sakarya-valisi-nayir #sakarya-valisi-hamdi-nayir #siyaset

YAZARIN SON YAZILARI

Bu Topraklarda Bahane Üretilmez

Bu Topraklarda Bahane Üretilmez

"Sahipsiz vatanın batması haktır, eğer sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır" M. Akif Ersoy
Bu Çağda Bu Gezegeni Ağlatmayalım

Bu Çağda Bu Gezegeni Ağlatmayalım

"Sâhipsiz olan memleketin batması haktır; Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır." Mehmet Akif Ersoy
Sorunlu Sorumsuzlar

Sorunlu Sorumsuzlar

Hayatı Doğru Yaşarsan Sağlam Kalırsın
Siyaset Niçin Yapılır

Siyaset Niçin Yapılır

Halka hizmet etme sanatı olan siyaset niçin yapılmalıdır.
Ortak Aklın Ortak Yolu

Ortak Aklın Ortak Yolu

Zihinler Berrak Değil
Birlik Olmaktan Dirlik Doğar

Birlik Olmaktan Dirlik Doğar

Yeryüzünde Birlik Olmanın Çok Önemi Var

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.