Hüseyin Kolaç Hüseyin Kolaç Özgür Düşünce

İşimiz Var

Gün, hepimizin geleceği, vatanın ve milletin bölünmezliği, bağımsızlığı için, kenetlenme günüdür.

Dünya yeniden şekillenirken, büyük İsrail devleti kurulmaya çalışılırken, ABD’nin eski dışişleri bakanı Condoleezza Rice, ‘ 22 ülkenin sınırları değişecek ‘ derken, Türkiye, gözümüzün içine baka baka kuşatılırken, birileri çıkmış ‘ Irak’ta ne işimiz var, Suriye’de ne işimiz var, Libya’da ne işimiz var ? ’ gibi akla ziyan sorular soruyor.

Evet işimiz var bütün bu bölgelerde, hem de çok işimiz var. Türkiye’nin kuşatılmasını yarmak için işimiz var, haklarımızı gasp ettirmemek için işimiz var, mazlum halklara umut olmak için işimiz var, emperyalist sömürgecilere inat, haklının yanında durmak için işimiz var , Osmanlı yadigarı bu bölgeleri ve Türkiye’yi bir yüzyıl daha sömürtmemek için işimiz var.

Geçmiş dönemlerde bu bölgelerde yapılan hatalar, bu gün müdahale etmememizi gerektirmiyor. Bu gün görmezden gelip, sessiz kalırsak, yarın aynı senaryoların ülkemizde uygulamaya sokulacağından zerre şüphem yok. Geçmiş yıllarda da denediler Türkiye’yi işgal ederek bölmeyi, çok şükür beceremediler. Ama vazgeçmediler hedeflerinden, vazgeçmeyecekler.

Gün, hepimizin geleceği, vatanın ve milletin bölünmezliği, bağımsızlığı için, kenetlenme günüdür. Basit çıkarlar uğruna, nefret duyguları ile hareket ederek, üzerimizde hesapları olan düşman ile aynı naraları atarak, aynı hedefe ok atma günü asla değildir. Gün, başkalarının gücüne bakarak korkma, ver kurtul politikası izleme günü değildir. Gün, her şeyden önce Allah’a, milletine, kendi gücüne inanma günüdür. Gün, gelecek nesillere güçlü ve bağımsız bir ülke bırakabilme uğruna, ölünmesi gerekiyorsa, ölme günüdür.

Türkiye, birileri hala anlamakta zorluk çekse de, artık zincirlerini kırmaya başlamış, kaybolan özgüvenini yeniden kazanmıştır. Kim ne hesaplar yaparsa yapsın, şaşmaz olan tek hesap Allah’ın hesabıdır ve inanıyorum ki, gelecek yıllar bu ümmetin yine Türkiye’nin öncülüğünde ayağa kalktığı yıllar olacaktır.

Bütün güzelliklerin sizlerle olması dileği ile, Allah’a emanet olunuz. 

#tek-hesap #allahin #olme-gunudur

YAZARIN SON YAZILARI

Sosyal Medya

Sosyal Medya

Günümüz dünyasında küreselcilerin ve yandaşlarının en önemli silahlarından biri, sosyal medyadır.
Emperyalizmin Sonu

Emperyalizmin Sonu

Kula bela gelmez, hak yazmayınca, Hak bela yazmaz, kul azmayınca.
Lailaheillallah

Lailaheillallah

Allah'tan başka İlah yoktur.
Türkiye Kuşatıldı

Türkiye Kuşatıldı

Emperyalist güçler, sömürgeciler cehennemin kapılarını zorla açmaya çalışıyor. Hesaplar yapılmış, ama Allah’ın hesabını kimse bilmiyor.
Dava Adamı Olmak

Dava Adamı Olmak

Bu mücadelede iki taraf vardır, üçüncü bir taraf yok. Biri Hak, diğeri batıl.
Hesap Sorulur

Hesap Sorulur

Gün gelir

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.