M. Ali ÇINAR M. Ali ÇINAR Onuncu Köy

Birlik Olmaktan Dirlik Doğar

Yeryüzünde Birlik Olmanın Çok Önemi Var

Bütün kötülüklere karşı bir olmanın insanlık için ne kadar önem arz ettiği bir defa daha anlaşılmıştır. Bu gezegende yaşayan tüm insanların ve insanlığın birlik içinde olması ne kadar güzel bir şey değil mi. Paylaşmanın bölüşmenin hak ve hakikat içinde yapıldığı an sağduyulu insanların bir araya gelebileceği aşikârdır. Ancak kendinden başkalarını düşünmeyen bir avuç çıkarcının da böylece yolları kesilmiş olur. Dünyada yaşayan insanların yüzde doksanı böyle bir yaşam arzuladıklarını biliyorum. İşte kendi menfaatlerini düşünen insan kılıklı şeytanlar her zaman bozgunculuk taraftarıdırlar. Ne kadar ortalık karışırsa onlar o kadar menfaatlerinler. Onun içindir ki, her daim kışkırtıcılığın, bölücülüğün ve kindarlığın önünü açarlar.

Değerli dostlar, hepimiz gelip geçiciyiz. Bu aymazlık bu doymazlık ve vurdumduymazlık niye? Yeryüzü tüm canlılara yetecek kadar geniş ve doyuracak kadar da cömerttir. Hırslarımızı kanaate bağladığımız gün en büyük ibadeti yapmış oluruz. Hak ettiğimiz kadar kazanalım ve fazlasını mümkün oldukça paylaşalım. Önce en yakınlarımızdan başlayarak tüm insanlığa faydalı olmaya çalışalım. Savaşlar artık son bulsun bu gezegende. Silahlara yapılan yatırımlar insanlığa yapılsın. Zalimliklerin önüne geçilsin. Her canlı hür ve özgürce yaşasın. Bu güzel yaşamı engelleyenler en ağır cezalarla cezalandırılmalıdır. Yeryüzünü kendi çıkarları doğrultusunda yönetmeye kalkanlara fırsat verilmesin. İşte virüslerin en tehlikeleri işte bu menfaatçilerdir. Onlar açgözlüdür. Düşmanın ta kendisidir.

“her şer de bir hayır vardır” derler. Evet doğrudur. Bizler olup bitenlerden ders çıkarır isek geleceğimize ışık tutmuş oluruz. Önem vermezsek daha çok yoruluruz. Haksızlıklar karşısında susmadığımız gün bu iş çözüme ulaşmış demektir.

Sağlıcakla kalın sağlıklı kalın hepinize saygılar sunuyorum.

 

#birlik-olur #isek #dirligin-yolu-acilir

YAZARIN SON YAZILARI

Tedbirli Olmak

Tedbirli Olmak

Her Zaman Tedbirli Olalım.
Taraklı’ya Vali Gelmiş

Taraklı’ya Vali Gelmiş

Her Şey Halk ve Gelecek İçinse
Biz Bu Hale Nasıl Geldik

Biz Bu Hale Nasıl Geldik

Sesli Düşünmek Şiarımız Olmalı
Gerçeklerle Yüzleşmek

Gerçeklerle Yüzleşmek

Mal Sahibi Mülk Sahibi.
Bu Telaş Niye

Bu Telaş Niye

Depremler Bir Kaderdir
Ağlamaya Hakkımız Yok

Ağlamaya Hakkımız Yok

Dünyada Yaşamanın Bilincinde Olmak

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.