M. Ali ÇINAR M. Ali ÇINAR Onuncu Köy

Sorunlu Sorumsuzlar

Hayatı Doğru Yaşarsan Sağlam Kalırsın

İnsanoğlunun yaşamış olduğu bu gezegende neden sorunlara çözüm bulunamıyor. Sebebini araştıran, soran sorgulayan var mı acaba? Sefa sürenlerle cefa çekenler maalesef aynı gezegende. Dünyanın her yerinde insana ve insanlığa uygun bir yaşam tarzı maalesef yok. Hangi ülkeye bakarsanız bakın aşağı yukarı sorunlar hep aynı. Uzmanlar konuşur, psikologlar yorumlar ama bitmiyor sorunlar. Ya birde ölüm olmasaydı halimiz nice olurdu.

Değerli dostlar; aslında sorunlar belli. İnsanoğlu dünyayı paylaşamıyor. Bir yarış halinde. Hem kendi geleceklerini zora sokarken hem de başkalarını zarara uğratıyor. Sanki bizden sonra kimse yaşamayacakmış gibi bir hal var. Herhâlde şeytanın güdümünde olanlarla insanlığı düşünenlerin mücadelesi hep sürüp gidecek gibi. Bu çağ iletişim çağı diyoruz iletişim yok. Medeniyetten söz edenlerde medeniyet yok. Ahlaktan bahsedenlerde ahlak yok. Adaletten söz edenler de adalet yok. Kısacası güçlünün hâkim olduğu bir dünyada yaşamak zorundayız. Haklının hâkim olabileceği bir dünya bu gezegende sadece hayal olarak kalacak. 

Allah’tan umut kesilmez diyorlar evet Ben Allah’tan umudumu kesmedim ama tüm insanlıktan umudumu kestim. Efendiler ve köleler hep olacak sanki. Ezenler ve ezilenler bu gezegenin kaderi mi acaba? Hiç mi ders almıyoruz, hiç mi ders çıkarmıyoruz mazlum ve masum insanların sıkıntısı her geçen gün artmaktadır. Bir an önce dünyayı yok edip kıyametin yolunu kısaltmak mıdır işimiz. Dur diyecek bir güç yok artık. Var olan çarkı çevirmekten öteye gidilemiyor. Bu gidişat nereye kadar böyle gider bilemiyorum.

Sonuç olarak diyorum ki, etrafımızda olup bitenleri görmezlikten gelen ve çığlıklara kulaklarını tıkayan, haksızlıklar karşısında sus pus olan, her şeyi kendi çıkarına yorumlayan toplumların akıbeti meçhuldür. Kendinizi düşünmüyorsanız çoluğunuzu çocuğunuzu düşünün, o da mı yok; O zaman hep beraber hiç arzu etmediğiniz ve dualarla da önleyemeyeceğiniz günler yakındır.
Ne diyelim her toplum çabasının karşılığını görür. Bu gün başkası ağlar yarın da bir başkası. 

 

#bu-gezegende #hesap #var-bir-gun

YAZARIN SON YAZILARI

Siyaset Niçin Yapılır

Siyaset Niçin Yapılır

Halka hizmet etme sanatı olan siyaset niçin yapılmalıdır.
Ortak Aklın Ortak Yolu

Ortak Aklın Ortak Yolu

Zihinler Berrak Değil
Birlik Olmaktan Dirlik Doğar

Birlik Olmaktan Dirlik Doğar

Yeryüzünde Birlik Olmanın Çok Önemi Var
Tedbirli Olmak

Tedbirli Olmak

Her Zaman Tedbirli Olalım.
Taraklı’ya Vali Gelmiş

Taraklı’ya Vali Gelmiş

Her Şey Halk ve Gelecek İçinse
Biz Bu Hale Nasıl Geldik

Biz Bu Hale Nasıl Geldik

Sesli Düşünmek Şiarımız Olmalı

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.