İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

" Dinime Küfür Eden Bari Müslüman Olsa"

Evet,

Aslında “Sazan Balığı” gibi bir yazının üzerine atlamak hiç işime gelmez açıkçası.Ama çoktan hak ettiği halde hep “es” geçtiğim.,yaşça benden büyük olan “Bahçıvan” (Pardon Editör ) Bahri Sertçelik ‘e kiracısı olduğu TARAKLI HAVADİS sitesinde kendisine tahsis edilen odada yazmış olduğu “Güneşe Yazı Yazılmaz” başlıklı yazısından dolayı birkaç çift söz söylemem gerekiyor...Neden söylemem gerektiğini izah edeyim hemen..Gerçi yazıda “Aksakallı Dede” hikayesini anlatmış.Aslında onu da doğru dürüst anlatamamış.Neyse sandıktan çıkan mektupta öyle yazıyormuş, söylediği bu....Yani en azından başkaları gibi kopyala-yapıştır yapmamış yapmamasına da yapanları neden savunmuş anlayamadım açıkçası:

 

“Güneşe yazı yazılmaz.
Yazılan yazı ise bozulmaz...
Önemli olan Köşe yazılarının içeriği olmalı. 
Kopyala yapıştır yapılıyor ve emek HIRSIZLIĞI yapılıyor düşüncesine de katılmıyorum.
Yazılan yazılarda en azından KAYNAK gösteriliyor. Hikâyenin içeriğinde de var zaten ne kadar aslını gizlesen de RENGİ kendini belli ediyor.
Son olarak; Ağlayanlara Güneş Balçıkla Sıvanmaz.

Sevgili Bahri Ağabeyim benim... Allah aşkına şu yazdıklarına bir bak..Oku hele bir yazdıklarını..Yani diyorsun ki ben kopyala -yapıştır yapmam ama “Bir editör veya yazar her hangi bir yazarın yazmış olduğu yazıyı alıp kendi isimli ve resimli köşesinin altına koymasında okuyucuya kendi yazısı gibi aktarmasında bir sakınca yoktur,önemli olan yazının içeriğidir.”… Eğer yanlış okumuyorsam bunları anlıyorum yazdıklarından. Öylemi.? Başka ne anlaşılır ki bu yazıdan.İyi niyetle yazıyı bir kaç defa okuyorum ama nafile..Pes doğrusu Bahri Abi…”Yavuz Hırsız Ev Sahibini Bastırır” diye boşuna söylememişler.Ben bu yazılanlar karşısında bırak ağlamayı kıçımı bile yırtarım be..Sen istediğin kadar katılma benim söylediklerime.. Bir taraftan sitenizde yazı yazan editörlerin altlarına yazı kopyalamaktan yorulmayacaksınız, diğer taraftan yine sitenizde “En başarılı Editör Kim “ anketlerini düzenleyeceksiniz,sonrada düzenlediğiniz anketleri okuyucudan saklayacaksınız.Hatta daha da ileri gidip gazetelerdeki köşelerinizde bu tip yazıları yollayıp adınada “TARAKLI ESİNTİSİ” diyeceksiniz.Bütün bunları söylerken elbette sitede köşe yazısını emek sarf ederek yazan editörlerde var.En azından bu arkadaşlarınıza saygı göstermeniz gerekmez mi?

Bu yazıyı kaleme alan büyüğümden ben ne beklerdim biliyormusunuz? “Evet İzzettin; Kendine güvenen yazı yazsın, yada alıntı yaptıkları yazıda “Kaynak” belirtsin.Eğer bunu hakikaten “Kopyala “veya “Yapıştır” yapıp yayın politikası uygulayan varsa çok ayıp ediyorlar" demesini beklerdim..Dediğim gibi “Yavuz Hırsız” misali yapılan saygısızlığı, edepsizliği “Doğru” bir davranışmış olarak anlatma gayreti içine sürükleniyorsunuz.

Değerli Okuyucular buradan bir kez daha ifade ediyorum.Eğer benim sahibi olduğum haber sitesinde veya görev yaptığım gazetelerde bir başka yazarın yazısını kopyalanmış olarak köşe yazarlarımızın yazısı olarak size sunmuş olursak ve bu yazıda RENGİNİ BELLİ EDİYORSA vallahide billahide o siteyi kapatırım.Eğer ben bu tür hareketlerde bulunursan sizin yüzünüze bakamam.Utanırım..Çünkü bu davranış biçimi bu yayın ilkesi esef verici bir tutumdur."Ne Olacak Canım kim anlayacak"düşüncesi okuyucuya en büyük küfür ve hakarettir.

Bakın bir örnek vereceğim “Güneş Balçıkla Sıvanmaz” diyen editör Bahri Abim iyi niyetli olarak ne yapıyor.?Kopyacı yazarların altına yorum yazıyor..”Sayın … …..,yazınız çok güzel.Gerçekten dediğiniz gibi,,,,,,. Çok önemli konuya temas etmişiniz.Tebrik ederim” gibilerinden yorum yazıyor.Yani aynı sitede komşu komşuyu aldatıyor.Benim anlatmak istediğim bu..Onun için benim ağlamam bağırmam normal..Çünkü bir gazeteci olarak utanıyorum.Yazdıklarımı polemik konusu olsun diye yazmadım.”Birileri Ağlar Belki ama önemli değil” diyecek kadar basit ve alay edilecek mesele değil.Benim için onur meselesi.

Eminim şimdi Bahri Bey cımbızla bu yazının içerisinde kelimeleri seçti ve bir savunma yazısı yazacak..Hiç gerek yok Bahri Abi,hepimiz birbirimizi tanıyoruz....

*** *** ***
Değerli Okuyucular;
 Hepinizin Kurban Bayramını gönülden kutluyorum. Sağlık mutluluk ve afiyet içerisinde sevdiklerinizle birlikte huzur dolu bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum.
Kalın sağlıcakla.

Tekrar görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

 

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Zaferi Heyecan Ve İbret Verici Destandır
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.