İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Taraklı Sevdalıları'na

Taraklı
Kültür ve Sosyal Yardımlaşma
Derneği…

Yoksulluğun artık gelişmiş ülkelerde bile toplumları tehdit eder boyutlara ulaştığı bir gerçektir. Gelir dağılımı adaletsizliğinin giderek arttığı günümüzde; açlık ve sefalet artmakta, zorluk içinde yaşayan insanların aylık gelirleri, temel ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Bugün dünyada milyarlarca insan yoksulluğun pençesindedir. 1 Milyara yakın insan açlık sınırında var olma mücadelesi vermektedir. Yine milyonlarca insan, barınma problemi yaşamakta, sokaklarda hayatını devam ettirme mücadelesi vermektedir. Bugün dünya ülkeleri rejim kavgası yaparken, toprak ve doğal kaynak kavgası yaparken, siyasi çıkarları için çekişirken, maalesef insanlığın en önemli dramı durumunda olan yoksulluğun aşılması için ciddi hiçbir gayret sarf etmemektedirler.
Yoksulluğu önlemek için, toplumun tümünün seferber olması gerekmektedir. Herkes elini taşın altına koymalı, üzerine düşeni yapmaktan geri durmamalıdır. Herkesin yapabileceği bir katkı vardır. Kimi emek, kimi ekmek verir. Yoksulluğu yenme yolunda gönül ve güç birliği yapılmalıdır. Her kesim ve her seviyedeki insanlar üzerine düşeni yapmalı, yapabileceği katkı ve katılımı esirgememelidir. Yoksulluk bir insanlık sorunudur. Yoksulluğun, sadece bugünün değil, dünün de sorunu olduğunu ve yarının da sorunu olacağı unutulmamalıdır.
Yoksulluğun ve düşkünlüğün ortadan kaldırılabilmesi için, toplumdaki maddi birikimi tabana yaymanın yanında, bu konuda o toplumda manevi bir hassasiyetin ve duyarlılığın da var olması gerekmektedir. Maddiyatın ve maddiyatçılığın zamanımızda pek çok değerin önüne geçtiği bir tablo karşısında, yoksulların ve muhtaç duruma düşen insanların varlığı, çok fazla kimseyi rahatsız etmez görünmektedir.
Bugün insanlığın yaşadığı yoksulluk dramı karşısında varlıklı devletlerin ve toplumların takındığı umursamaz tutum, bu kanaatin oluşmasına sebep olmaktadır. Maalesef dünyada olduğu gibi, ülkemizdeki yoksulluğun aşılması için gösterilen gayretler de bugüne kadar yeterli olamamıştır.
Paranın, para kazanma hırsının, mevki edinmenin, şöhret sahibi olma kaygısının ve çıkarcılığın birçok değeri gölgede bıraktığı bir dönemde, hiçbir maddi menfaat kaygısı güdülmeden, sadece insanlara yardım etmeyi amaçlayan Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği gibi derneklerin çoğaldığını görmek, memnuniyet vericidir. Taraklı’da da böyle bir dernek faaliyetlerini sessizce sürdürmektedir. Birçok yoksul aileye ayni ve nakdi yardım yapmakta yine muhtaç ailelerin çocuklarına eğitim yardımları vermektedir. Bütün bu yardımlar sessiz ve gizliden yapılmaktadır. İşte geçtiğimiz günlerde kongresini gerçekleştirerek çalışmalarını yoğunlaştıran Taraklı Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneğine memleketimizin neresinde olursak olalım Taraklı lılar olarak hepimizin sahip çıkması gerekiyor. Bu derneğin bir başka amacı ise Kültürü paylaşmaktır. Paylaşmak mutluluk kaynağı ve bir erdemdir, paylaşmak insan olmaktan kaynaklanan bir sorumluluktur, paylaşmanın mutluluğunu yaşamaya hepimizin ihtiyacı var. Eminim ki Taraklı da çiçeği burnunda bu derneğimiz düzenleyeceği etkinliklerle herkesle çeşitli şehirlerde Taraklı kültürünü tanıtma ve paylaşma faaliyetlerinde de bulunacaktır. Bu duygularla, sevgili hemşerilerim Taraklı Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneğine sahip çıkalım. Yıllarca Taraklı’ da böyle bir dernek kurulsun istedik. Şükürler olsun kuruldu. Bu dernek içerisinde başta dernek başkanı Haluk Ali Pektaş gibi başkalarının mutluluğunu isteyen insanlarda var. Nerede olursak olalım hep birlikte destek verelim. UNUTMAYALIM Kİ YARDIMLARIN KÜÇÜĞÜ BÜYÜĞÜ OLMAZ… Bendende harbicesine bir laf istiyorsanız bedavaya TARAKLI SEVDALISI “ olunmaz

Birlik ve beraberlik içinde sağlıklı ve mutlu günler temenni ederim.

Görüşmek dileğiyle… Hoşçakalın

 

Not: Taraklı Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneğine katkılarınız için Başkan Haluk Pektaş ile irtibat kurmanız yeterli olacaktır.

 

TEL.0533 393 33 13

TC ZİRAAT BANKASI HESAP NUMARASI:
482 975 97-50 01

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Zaferi Heyecan Ve İbret Verici Destandır
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.