İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Yeni Yıl

Değerli Okuyucular;

Hepimiz üzüntüsüyle, sevinciyle, zoruyla, kolayıyla bir yılı daha geride bıraktık, yeni bir yıla daha girmenin heyecanını içerisindeyiz. Gelen her yeni yıl yeni beklentileri, yeni umutları ve yeni başlangıçları da beraberinde getirmektedir. Yeni yılda şiddetin bitmesi, barışın egemen olması, açlık ve yoksulluk sınırındaki insanlara yardım elinin uzatılması, sorunların çözümlenmesi ve demokrasinin tüm dünyada egemen olması en büyük dileğimizdir. Mücadeleye devam Toplum olarak, devlet düzeninin hukuk dışındaki güç odaklarının etkisi altına girmesine karşı kararlı bir şekilde mücadele edilmesi gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti karşılaştığı tüm zorlukları aşabilen, büyük bir tarihsel birikime, demokrasi deneyimine ve toplumsal dinamizme sahiptir. Coğrafi yapısıyla, genç nüfusuyla, doğal zenginlikleriyle, başarıları dünyanın her yerinde kanıtlanmış girişimcileri, sporcuları, sanatçıları ve bilim adamlarıyla geleceğin dünyasında önemli bir yer tutacak büyük bir ülkedir.

2008 yılının geleceğe dönük umutlarımızın yeşereceği bir başlangıç ve dönüm noktası olması dileğiyle, hepinizin yeni yılını kutluyor; yeni yılın tüm insanlığa barış, kardeşlik, özgürlük ve adalet getirmesini, sevgi dolu, mutlu bir yıl olmasını diliyorum.

Bu vesile ile Diyarbakır’da 3 Ocak günü askeri araca düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ailelerine baş sağlığı yaralılarda acil şifalar diliyorum.

*** *** ***

Daha önceki yazımda hatırlarsanız “Taraklı Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği” başlığı ile bir yazı yazmıştım. Yoksulluk ile ilgili düşüncelerimi köşeme taşırken konumu Taraklı’da ki muhtaç ailelerimize yardım etmemiz gerektiğine getirmiştim. Böyle hassas bir konuda yazımın altına gelen bir yorum beni fazlasıyla üzdü. İnanın anlamakta zorluk çekiyorum. Söz konusu Derneğin Başkanı Haluk Pektaş’tır. Seversiniz veya sevmezsiniz. Derneğin faaliyetleri’ de ortadadır. Bu tür gönül işlerini hayır hasenat işlerini yapanların reklâma neden ihtiyacı olsun ben bunu anlayamıyorum? Eğer birisinin aklında “Bende yardım yaparım ama reklâmım yapılırsa” diye düşünce varsa ben yardım yapanı sadece bu haber sitesinde değil ulusal gazetelerde ve haber sitelerinde reklâm yapabilirim. Benim gazetecilikteki çevrem buna yeter. O nedenle lütfen yazdığımız yorumlarda amacımız “Üzüm yemek” olsun “Bağcı Dövmek” değil.

Bu arada şunu da ifade etmeden geçemeyeceğim. Taraklı Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği 14 öğrenciye burs veriyor. Yardıma muhtaç ailelere her türlü yardımı yapıyor. Kimsesizleri gözetiyor. Tekrar ifade ediyorum yurdumuzun neresinde olursak olalım bu derneğimize Taraklı lılar olarak sahip çıkalım. Taraklı da böyle bir dernek olduğundan bu tür faaliyetlerde bulunduğundan haberdar olmayan hemşerilerimizi haberdar edelim.Bunu TARAKLI lı olduğumuz için yapma mecburiyetimiz var.Daha önceki yazımdan dolayı banka hesap numaralarımıza yardımda bulunanlara ayrıca teşekkür ediyorum.Ve bir kez daha numaraları hatırlatıyorum…Tekrar görüşmek dileğiyle…Hoş çakalın.

  

Not: Taraklı Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneğine katkılarınız için Başkan Haluk Pektaş ile irtibat kurmanız yeterli olacaktır

TEL.0533 393 33 13
#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Zaferi Heyecan Ve İbret Verici Destandır
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.