İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Kolay Değil.

Yüksek Rakımda Siyaset Yapmak
Kolay Değil…

Türkiye’de yaşanan seçim atmosferi Taraklı’da da her seçim döneminde hızlı bir şekilde yaşanır. Bu nedenle Taraklı’ da teşkilatı bulunan tüm partilerin ilçe başkanlarını kutlamak gerek Bende tüm partilerin ilçe başkanlarını kutluyorum.
Özellikle AKP İlçe Başkanı Mehmet Pilavcı’yı ,CHP İlçe Başkan’ı Sebahattin Dönmez’i tüm kalbimle kutlarım..
Şimdi Mehmet Pilavcı’ya söz verdiği Taraklı’mız için önemli ve öncelikli işleri bir daha hatırlatmak istiyorum: Artık Taraklı Meslek Yüksek Okulu ilçemiz için tartışılmaz şekilde bir gereksinim. Yüksek okul için gerekli desteğin yapılması için sıkı takibi gerekmekte. Gelecekte ilçemizde daha önemli projelere imza atabilmeleri için bir takım projelerin mutlaka hayata geçirilmesi gerekmektedir. Aslında Mehmet Pilavcı’ nın sorunların halledilmesi hususunda üzerine düşeni yapma gayretinde olduğunu söyleyebilirim. Ancak, bir defa daha söylüyorum, bu işler sıkı takip gerektiriyor. Mehmet Pilavcı ile daha önce yapmış olduğum söyleşilerde dikkatimi bir şey çekmişti, “Ankara’da Taraklı ile ilgili bir isteğimiz olduğunda Taraklı’nın  dört dörtlük bir konumu var” demişti. Bunu duyduğum da hakikaten çok sevinmiştim; ama ne var ki ilçemiz halen Kültür ve  Turizm Bakanlığı’nın  yatırımlarının dışında başkada bir yatırım olduğu yok. Sayın Pilavcı’ nın bunların yanında yine bizimde sürekli gündeme getirdiğimiz Ankara-İstanbul arasında yapımı devam eden ancak Taraklı Geyve arasında kalan kısmının bitirilemeyişi ile ilgili sözlerini hatırlıyorum. Aracılığımızla sürekli yol sıkıntımızı iletmeye çalıştık. AKP lilerin Sayın Vekillerin dolayısıyla İlçe Başkanı Mehmet Pilavcı’nın Taraklı halkına bir sözü daha var. Yapımı yıllar önce tamamlanan devlet hastanesi ve hemen yanı başındaki 10 bitirilmiş lojman. Bu konu daha çok MYO ile bağlantılı olduğu için üzerinde fazla durmayacağım. Ama içerideki hastane malzemeleri acaba AKP lileri ne şekilde ilgilendiriyor. Dilim varmıyor ama oradaki manzara hepimizi yürekten etkiliyor. “Taraklı artık bir turizm kentidir” diyoruz ya Buranın değeri herhalde tartışılmaz. Yani size çok iş düşüyor Sayın AKP İlçe Başkanı Mehmet Pilavcı…

 
Taraklı’da da bir seçim geçer bir başka seçim gelir. ama en önemlisi ise önümüzdeki zaman içinde yaşanacağa benziyor. Bunların başında ise Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ve İl Genel Meclisi Üyesi Kadir Sayın geliyor. Geçtiğimiz seçimde de aynı isimler  yarışı çok farklı kazanmışlardı. Aday olurlar mı?Bilmiyorum. Zaman neyi gösterir bilinmez. Amaaaaaaa KÖPRÜNÜN ALTINDAN ÇOK SULAR AKACAK.

CHP’de ise yerel seçimler öncesi bir kıpırdanmalar mevcut. CHP Taraklı İlçe Başkanı Sebahattin Dönmez ilçenin sorunlarını sürekli gündeme getirmenin dışında Sakarya’da parti içerisinde “AĞABEY”lik vazifeside yapıyor. Bu sorumluluğunun dışında Taraklı’da “acaba kim partinin adayı olacak?” merakla bekleniyor.

 Neden siyasi konuya girdim? Başbakan’ın yerel seçim startını verdiğini söylemesi önümüzdeki altı veya yedi ay sonrası için yerel seçim yapılacak gibi görünüyor. Önümüzdeki süreç içinde partilerin adayları yavaş yavaş belirlenecektir. Henüz daha“ben şu partiden aday olacağım” diye ortalığa çıkan yok.
Ama gönlünden Taraklı Belediye Başkanlığı için geçen çok kişi vardır mutlaka. Birde suya sabuna dokunmadan mağdurları oynayarak  “başkan adayı olurum” diye düşünen adaylarda olacak mutlaka. Zaman içinde ortaya çıkacaklardır. Yani önümüzdeki seçimlerde ilçemizde öncelikle aday adaylarının tespit yarışı yaşanacak. Ardından da sıkı bir seçim yaşanacak gibi görünüyor... Elbette Taraklı’da bizleri yönetecek insanların kaliteli olması gerekiyor “Şehrül Emin” yani “Emin insan , Dürüst insan” olması gerekiyor. Geçmişinde şaibesiz kişi olması gerekiyor. Ticari hayatlarında itibar sahibi ve başarılı insanlar olması gerekiyor.

Bu arada Taraklı’nın YÜKSEK RAKIMLI MEVKİİNDEN siyasete yön vermek isteyen de var. Bu çalışmaları ileriki dönem içerisinde sıklıkla gündeme getirerek siyasi oluşumları sizlere aktarmaya devam edeceğim!

Yukarıda ki sözlerimden bir cümlemi bir kez daha kullanıyorum

“KÖPRÜNÜN ALTINDAN ÇOK SULAR AKACAK”

Hepinize selam ve saygılarımla….

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.
Goy Goycular…

Goy Goycular…

...

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.