İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

“ Abuzittin’ e Mektup”

Abuzittincim,

Bulgaristan'ın nüfusu 7 milyon mu kardeşim.. Buna 3 milyonluk Arnavutluğu da ekle, etti mi 10 milyon. Avusturya'nın da yarısını (4 milyon) koy, 14 milyon. 14 milyon insan.. Bi Bulgaristan, bi Arnavutluk, bi de Avusturya'nın yarısı..
İşte, Devletin resmi açıklamasına göre Türkiye'de o kadar insan günde 2 doların altında geçinmeye mecbur..Yani, yarı aç Abuzittincim. Bütün bunlara 480 bin kişiyle Lüksemburg'u eklemeye mecburuz çünkü o kadar insanımız da günde 1 doların altında geçiniyor, "resmen" aç ! Resmen aç çünkü bu rakamlar "resmi" rakamlar . Gayrı resmisine gelince (ki muhtemelen doğrusu budur) 22 milyon insanımız yarı aç yaşıyor!
Durum çok net bi biçimde böyleyken, Cumhurbaşkanımız Amerika'da, eşi ve arkadaşlarıyla Cafe Milano'da yediği yemeğin faturasını, ödensin diye Büyükelçiliğe gönderip, bu fakir insanların sırtına yüklemekten bi rahatsızlık duymuyor. Garip bi durum, di mi Abuzittincim? Yoksa gayet normal de bana mı öyle geliyor..
Bi başka garabet de, böyle bi ekonomik tablo sergileyen bi ülkede, gazeteleri okuyup televizyonlara bakınca görüyorsun ki en büyük sorun "türban"? Bu da mı normal dersin?

Nationalmaster'ın yayınladığı "Dünya Suç İstatistikleri" bültenini gördün mü? Maşallah, ilk 10'un içindeyiz. Mısır'dan sonra da dünyada en çok suç işlenen ikinci büyük Müslüman ülke biziz! Hani, din iman, sabır hoşgörü, inançla bilimin kucaklaşması filan falan. Hapishaneler Müslüman dolu! Türkiye'nin içinde üç buçuk devletin nüfusu kadar aç ve çaresiz insan olursa, işte böyle "suç istatistiklerinde" dünyada "İlk 10' da yer alma" şerefine de nail oluruz Abuzittincim..

Çok şükür bu günleri de gördük. Elbette bunlar sorun değil. Sorun türban! "İnsani Gelişmişlik" açısından dünyada ancak 80'inci sıraya yerleşebilirken tek sorunumuz gene türban! Mehmet Yıldırım'ın Sabah'ta çıkan haberi hâlâ masamda duruyor..

"Şanlıurfa'nın bir mezrasında yaşayan Gedük ailesinin dört aylık bebeği Şaha, biriketten yapılmış, sadece tek odasının üzeri brandayla kaplı evlerinde, soğuğa dayanamayınca öldü."
Kimbilir daha ne Şahalar gelip geçmiştir sessizce. Yalnız Diyarbakır'ın varoşlarında 20 bin ailenin yılda 350 dolara geçinmek mecburiyetinde olduğu (günde 1 dolardan da az) Devlet kayıtlarında yazılı! Ama meselemiz türban!
Ne diyor Başbakan, "Biz bu işi bir cümleyle çözeriz!" Neyi çözecek. Türbanı çözecek! Bebekler donsun, insanlar aç yatıp aç kalksın önemli değil, önemli olan türban!

Ve Başbakan haklıdır Abuzittincim.. Neden haklıdır, son anketler, partisinin oy oranının yüzde 50'yi geçtiğini gösterdiği için haklıdır. En beğenilen parti lideriyse açık fark, o!
Bi çarpıklık varsa ben ve benim gibi düşünenlerde. Çarpık olan biz ! Bu durumda acaba n'apmak lazım? Bükemediğin eli öpmek mi lazım?

Münasip yerlerinden öperim Abuzittincim. Kardeşin Güneş.

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.
Goy Goycular…

Goy Goycular…

...

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.