İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Bürokrat Yoksulu Taraklı

Birçok ilçeye göre yatırımlardan önemli bir şekilde pay alan Taraklı ’da ne yazık ki bürokrat yoksulluğu yaşanmaya devam ediyor. Bütün bu önemli yatırım ve projelerde bu sebepten dolayı da efor ve performans ortaya konulamıyor.


Taraklı ’ da hizmet veren resmi kamu kurumlarına baktığımızda birçok kurumda görev yapan kişilerin vekâleten işlerini yürüttükleri görülmekte. Bu işleri yürüten müdürlerde vekâleten imza yetkili olduğu için projeleri hayata geçirmede doğal olarak sorumluluklarını temkinli şekilde yerine getirmektedirler.


Taraklı Tapu Sicil Müdürlüğü’nü sizlere örnek vermek istiyorum. Burada vatandaşlara verilen hizmetin sağlıklı bir şekilde yürütüldüğünü hiç kimse söyleyemez. Yetkili müdür yok, atama yapılmıyor, donanımlı memur sayısı az, mevcut personel büyük gayret göstererek vatandaşlara hizmet etmek gayretindeler. Bir başka örnekte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü verebilirim Keza bu kuruma atanan müdürün geçici görevle başka bir yere atamasını yaptırdığı ilçemizde bir gün dahi görev yapmadığı biliniyor. Eğer bu iş torpille, siyasetle, siyasetçi ile oluyorsa sormak lazım bizim siyasetçilerimiz uyuyor mu? Diye. İlçe Tarım Müdürümüz Hamdi Yel benim bildiğim sekiz yıldır vekâleten görevinin başında. Buradan da anlaşılıyor ki bu zaman içerisinde yerine asala ten bir kişi bulunamamış. İlçe Nüfus Müdürlüğü ve Mal Müdürlüğü ile birlikte İcra Dairesi Müdürlüğü de vekâleten görev yapan müdürlerin yer aldığı diğer kurumlar.


Birçok dairemizde vekâleten görev yapan kişilerin Taraklı ‘da bulunmaması için en büyük mazeretleri “Çocuklarımızın okul geleceği” endişesi taşımasıdır. Oysa Taraklı ’da mevcut ilköğretim ve orta öğretim okulları son yıllarda başarı çıtasını Türkiye çapında yükselten okullardır. Şunu da ifade etmeden geçemeyeceğim Aslında okullarımızda görev yapan okul müdürleri ve yardımcıları da görevlerini vekâleten sürdürmekteler.


Yani  diyebiliriz ki Taraklı ‘da Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Özel İdare Müdürlüğü ve Müftülüğün haricinde diğer bütün resmi kurumlardaki imza yetkili kişiler vekil. Bir konuya daha değinmek istiyorum Taraklı ‘da mevcut Sivil Savunma Memurluğu var, enteresan durumdur ki burada hiçbir görevli memur yok. Sivil Savunma Memurluğuna ait odada bilgisayardan tutunda her türlü mefruşat ve donanım mevcut ne yazık ki sekiz yıldan beri bu memurluk kadrosuna atama yapılamamış. Bize bir tek cümle söylemek düşüyor galiba üvey evladız “Bürokrat yoksulu Taraklı ‘mın” kaderi bu anlaşılan.


Saygı ve Selamlarımla.

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine Sayılı Günler kala…

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine Sayılı Günler kala…

İzzettin KÖMÜRCÜ / Seçimlerin huzur ve güvenli geçmesi en büyük temennimiz.
Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Zaferi Heyecan Ve İbret Verici Destandır
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.