İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Neden Yerel Televizyonları İzleyemiyoruz?

Neden Yerel Televizyonları

Yerel basın deyip geçmeyin sakın. Türkiye’de çok sayfalı boyalı ve kartel medya ile yarış ederek hatta onlardan daha fazla çalışarak ayakta durmaya gayret ederler. Ülkemizde Anadolu’nun pek çok şehrinde yerel basın oldukça güçlüdür. Sakarya yerel basını da bu şehirlerin arasındadır. Mutlaka yerel basının sıkıntıları var. Kolay değil Bir basın kuruluşunu yaşatmak gerçekten çok zor. Resmi ilanlar reklâmlar basın kuruluşlarını ayakta tutan gelir kaynaklarıdır. Sakarya’da yazılı ve sayfalı basının yanında görsel tv ve radyo kuruluşlarının da önemi büyüktür. Yayın akışları ile izleyiciler tarafından takip edilen Kanal 54 TV ve SRT (Sakarya Radyo Televizyonu) güçlü medya kuruluşlarıdır. Yine dinleyicilere hitap eden Radyo sayısı da Sakarya için önemlidir.


Kıymetli Okuyucular


Sakarya’da yayın yapan ve haberleri ile ses getiren yerel gazetelerin büyük bir kısmı Taraklı’ da da okuyucusu ile buluşmaktadır. Taraklı’ da bir basın duayeni olarak şunu özellikle ifade etmek isterim ki başta temsilcisi olduğum YENİGÜN Gazetesi olmak üzere bütün gazetelerin ilçemize çok faydaları olmuştur. Yıllarca basın camiası içerisinde tek başıma Taraklı’nın sesini duyurabilme çabasını gösterdim. Son dönemde Taraklı’ da da basında da demokrasinin gereği olan çok seslilik yaşanmaktadır. Sorunları yetkililere iletmek ve çözümleri halka duyurmak adına önemli görevleri vardır gazetecilerin.


İlimizde yayın yapan iki büyük yerel televizyon var demiştik. Bu kuruluşlar yukarıda da ifade ettiğim gibi SRT ve Kanal 54 televizyonudur. Bu televizyon kanallarının ana haber programlarında ve gündüz programlarında Taraklı’ dan da haberler yayınlanmaktadır. İçeriyi ne olursa olsun sıra dışı haber olsa bile ilçemizden haberlerin yayınlanması önemlidir.


Peki bu haberleri Taraklı’ dan kaç izleyici takip edebiliyor? Bir elin parmakları kadar izleyicinin internet vasıtasıyla izlediğini üzülerek ifade edebiliriz.


Bu televizyon kuruluşlarının temsilciliğini yapanlara çok önemli görev düşmektedir. Mensubu olduğunuz televizyon kuruluşunun Taraklı’ da izlenmesini sağlamanız gerekiyor. En azından kendi haberlerinizin takibi için bunu yapmalısınız. Mademki önemli bir işlev yapıyorsunuz yerel televizyonunuzun Taraklı’ da izlenmesine de vesile olunuz.


Bakın buradaki amacım asla ve asla polemik yapmak değil. Ben nerede kiminle kavga edeceğimi kimi nerede alkışlayacağımı iyi bilirim. Nasıl ki yaptığınız haberlerin tv kanallarında yayınlanmasından en az sizin kadar mutluluk duyuyorsam yerel televizyonların Taraklı’da izlenmesi içinde en az sizin kadar efor sarf ederim. Ama bu vazife öncelikle söz konusu televizyon kuruluşlarını temsil eden kişiler olarak sizlere düşer.


Gelin hiçbir sabit düşünceye odaklanmadan bu işin ucundan tutun yerel televizyonların Taraklı’da izlenmesine vesile olun..Ardından da işin şovunu yapın durun..Alkışlamayan namert.


Selam ve saygılarımla….


 

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.
Goy Goycular…

Goy Goycular…

...

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.