İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Yerdeki Kâğıtlar

Kıymetli Okuyucular

 

Birkaç defa dile getirdim. Maalesef çevremize karşı temizlik hususunda duyarlı değiliz.

“Aslan Yattığı Yerden belli olur” diye söylenir. Şöyle bir etrafımıza baktığımız zaman bu güzel sözün ne için söylendiği belli olmaktadır.

Taraklı’ da cadde ve sokaklarda çöp bidonlarının yanı sıra belirli köşelerde çöp konteynırları da mevcut. Pek çoğumuz yanında olduğumuz halde elimizdeki çöpü çöp sepetine atmak yerine yerlere atmayı daha uygun buluyoruz. Belediyenin mahallelere koyduğu konteynırlardaki dert ise daha büyük. Aslında buralara evlerde biriken çöplerin atılması gerekirken ne yazı ki sobadan çıkartılan külde dâhil olmak üzere rast gele her şey bırakılıyor. Bırakıldıktan sonrada konteynırın kapağı açık bırakılıyor. Malum kedi ve köpekler aradıklarını bulabilmek için etrafa çöp yaymaktalar.

Temizlik konusunda dile getirmek istediğim bir başka önemli mesele ise bakkal ve marketlerde satılan cips türü yiyecekler ve hazır dondurmalar. Malumunuz bunlar çocukların en çok rağbet gösterdiği gıda ürünleri. Hepsinin de ambalajları kâğıt türü ve açılabilir şekilde. Çocukların büyük bölümü aldığı dondurma veya çikolata kağıdını açıp çöpü kutuya atma yerine hemen yine gelişi güzel caddede atıyor yere.Ne demek istediğimi özellikle öğleden sonra Ankara caddesi üzerinde dikkatlerinizi bu tür çöplere verirseniz konunun vahametini anlarsınız.Aslında iş yerleri biraz daha dikkatli olsa bu konuda sıkıntı biraz daha azalmış olacak.Fakat asıl mesele okullardaki öğrenciler.. Maazallah şimdiki öğrencilere uyarı yapmaya da gelmiyor.Yere attığı çöpü alıp çöp kutusuna atma yerine okkalı bir cevap ile gösteriyor büyüklüğünü. O halde bu temizlik hususunda okullarımızda ki öğretmenlere büyük iş düşüyor.Hatta acizane önerim ilçe merkezinde öğrencilerle birlikte mutlaka temizlik kampanyası başlatmalıyız..Olur yada olmaz . Bunlar benim düşüncem . Ama şunu ifade etmeliyim ki anlatmak istediklerim gerçekten yazdıklarımdan daha önemli…Çünkü Taraklı bir turizm şehri diyeceğiz ya…

 

TARAKLI AJANS ta ki Yorumlar

 

Sevgili Okuyucular

TARAKLI AJANS’ ı ne kadar dikkatlice takip ettiğinizi haberlerimizin altına gönderdiğiniz yorumlardan anlamak mümkün.

Haber sitemizde köşe yazarlığı yapan tüm yazarlarımızın yazıları okuyucularımız tarafından büyük ilgi görmekte.Yazarımızın yazdıklarınıza katılırsınız, yada katılmazsınız. Ortaya farklı görüşler çıkacak ki doğruyu bulmamıza veya bilmediğimizi öğrenmeye faydası olsun. Bu söylediğimi de TARAKLI AJANS haber sitesinde açık ve net bir şekilde görüyoruz.Siz değerli okuyucularımızdan gelen o kadar güzel faydalı yorumlar oluyor ki zaman zaman bu yorumlardan istifade edip köşe yazısı yada haber konusu yapabiliyoruz.

TARAKLI AJANS Haber sitesi sizlerle artık bütünleşmiştir. TARAKLI AJANS Haber sitesi adeta fikir tartışmalarının yapıldığı bir platform konumuna gelmeye başlamıştır. Bunda da en büyük katkı siz değerli okuyucularımızındır. İnsanoğlu elbet hata yapabilir. Ama mümkün olduğu kadar birbirimizi incitmeden fikirlerimizi ortaya koyalım, tartışalım.

Âcizane olarak birkaç cümlede kendimden söz edeyim. Sosyal Demokrat bir kimliğe sahibim. Fikirlerimi açıkça söylemekten asla çekinmem. Ama kesinlikle düşüncelerimi başkasına empoze etmeye yeltenmem.

Tekrar görüşmek dileğiyle…

Hoşça kalın

 

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Zaferi Heyecan Ve İbret Verici Destandır
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.