İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Aciz ve Basit Olmak Bize Yakışmaz.

Asiller idare eder,
Acizler şikayet eder,
Basitler iftira eder.

Merhaba Dostlar,

 

Taraklı’da son zamanlarda süregelen olumlu gelişmeler sanırım hepinizin dikkatinizi çekiyor. İnşallah bu gelişmeler hız kesmeden devam edecek ve şimdiye kadar ilçemizde olmayan huzura ve refaha doğru olan güzel gelişmeleri sonuçlandırıp hep birlikte bu güzellikleri yakalayacağız.

Hepimizin de gözlemlediği gibi dünyada ve Türkiye’de olan ekonomik kriz, seçim vaktinin yaklaştığı ve buna paralel çalışmaların yürütüldüğü bu dönemde umarım bizi yönetenler, tüm halkımızın geleceğini düşünüp bir şeyleri seçim çalışmalarına feda etmeden gerçekleştirecek; birinci plana seçimi değil gelecek vaat eden güzel çalışmalarıyla Taraklı ve halkını koyacaklar diye umuyoruz.

Tabi ki bize de düşen her zamanki yazılarımda belirttiğim gibi, birbirimizi eksiklerimizle birlikte sevmek ve yapılacak olumlu şeylerde birbirimize destek olmaktır. Ama malesef geçmişten bu yana baktığımızda, bu sevginin bazı kesimlerde “göstermelik” bir sevgiye dönüştüğünü, hiçbir şey yapmayan, işi gücü sağa sola laf götürüp getirmek olan, hep olumsuzları anlatıp yanlızca olumlu işleri kendisinin yaptığını sanan ama gerçekte hiçbir şey yapmayan kişilerin de her kesimde olduğu gibi bizim aramızda da yok olmadığını görüyoruz.

Mesela bir hemşerimiz herhangi bir şeyle başarı sağladığı zaman ona birçok hoş olmayan yakıştırmalar yapıp, destek olmaktan çok önünü kesmeye çalışan, adeta alaşağı etmek için elinden gelen çabayı da gösteren ve “memleketimi seviyorum” deyip geçinen kişiler var aramızda..

Bunun örneklerini hepiniz yaşamışsınızdır. Birisi bir başarıyı elde etmişse onun geçmişinde olan olumsuz olaylardan kesitler alan veya yapmadığı, alakası olmayan işleri ona mal eden, ya da kendinin yapmak istediği ama başaramadığını, sırf kendi başaramadı diye içten içe kızıp, kıskanıp başaran kişiye her türlü yakıştırmayı yapan insanlar da aramızda yok değil..

 

Pes doğrusu

 

Müsaade ederseniz geçen hafta kendi başımdan geçen bir olayı size anlatayım: Biliyorsunuz Taraklı’da Kayaboğazı Göletinde Baraj yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Taraklılılar zaman zaman bu çalışmaları yerinde görmek için gölet bölgesini incelemeye gidiyorlar. Halkımızın hemen hemen tamamı çalışmalardan son derece memnun. Yapılan çalışmalarda mutlaka eksiklikler olabilir. Geçen hafta kulağıma gelen laf beni son derece üzdü. “Taraklı’ya yapılacak göletin tamamlanması halinde şu !! kadar paramı feda ederim” gibi alaycı ve küçümseyici hasis dolu ifadeler hiç hoş değil. Bu davranışlar bir Taraklılı’ya yakışmayan eshef verici davranışlardır.

 

İhtiyacımız birlik beraberlik

 

Dostlarım bizim ihtiyacımız birlik beraberlik, bizde kimselerde olmayan olmasına da imkan bulunmayan birçok Allah vergisi güzellikler var; bunların değerini bilmeli, el ele vererek bu değerleri, ilçemiz için, halkımız için, kendimiz için değerlendirmeliyiz. Zaten biz bir markayız, ama bundan şimdiye kadar yeterince faydalanamamışız, bundan sonra inşallah faydalanıp gelişmişliği, mutluluğu hep birlikte yakalayacağız.

Başarı bizim olmazsa olmazımız, bunu yakalamak zorundayız ve de yakalayacağız, bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Hepinize sağlık, mutluluk, başarı ve huzur diliyorum, kalın sağlıcakla. Bu yazımla da bağlantısı olan ve benim işyerimde asılı herkesçe beğenilen anlamlı bir sözü sizlerle paylaşmak istiyorum:

 

ASİLLER İDARE EDER,

ACİZLER ŞİKAYET EDER,

BASİTLER İFTİRA EDER.

Aciz ve basit olmak bize yakışmaz.

 

Kalın sağlıcakla.

 

 

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Zaferi Heyecan Ve İbret Verici Destandır
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.