İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Polis Teşkilatımız, Jandarmamız

Özellikle Taraklımızda, mülkiye amirimizle, adliye mensuplarıyla, Jandarmasıyla polisiyle güvenlik güçlerimiz uyum içinde çok başarılı biçimde görevlerini harfiyen yerine getirmekteler.

Polis Teşkilatımız ve Jandarmamız…

 

Hem kurumsal, hem de meslek olarak, en fazla özveride bulunan, ülke insanı için hayati önem taşıyan emniyet teşkilatı, özellikle de polislerimiz, bana göre, hak ettikleri ölçüde, saygı ve sevgiyi hatta takdiri bir türlü alamadığı kanısındayım.
Toplum için yaşamsal önem taşıyan, güvenliğimizin güvencesi, haksızlığa uğradığımızda, hakkımızı arama konusunda da önemli işlevleri olan bu teşkilatın, neden üvey evlat muamelesi gördüğünü anlamak için, ciddi bir biçimde, her birimizin, kendimizi sorgulayıp özeleştirimizi yapmamız gerekir.
Bunların da etten kemikten birer insan, aynı zamanda bizlerden birileri olduğunu kabul etmek zorundayız.
Polis teşkilatı 164. kuruluş yılını kutlarken, her anlamda ne kadar değiştiğini, hepsinin, kolej ya da akademi mezunu çok iyi eğitimli olduğunu görmemiz gerekir.
Jandarmamız kırsal kesimlerde görev yaparken, ilçemiz merkezi içinde her tür asayişsizlikle gece gündüz demeden, bizim huzurumuz için tetikte bekleyen polisimize gözümüz gibi bakıp, gereken saygı ve sevgiyi göstermemiz gerekmez mi?
İç güvenlikle ilgili en önemli iki kurumumuzdan söz ediyoruz.
Polisimiz ve jandarmamız.
Polisimiz 164, jandarmamız da 170. kuruluş yıldönümlerini kutladı.
Bu iki kurumumuzla ne kadar övünsek azdır.
Televizyon kanallarında her gün gündeme gelen haberlerde, belli eylemlerle gösterilerde, polise dönük taşlı sopalı saldırıları gördükçe tüylerim diken, diken oluyor.
Yasadışı gösterilerde polise acımasızca saldıran, ortalığı yakıp yıkan, milli servete zarar verenlere karşı, önlem alan polisin, en ufak bir sertliğini, ekranlara taşıyan medyaya da hayret ediyorum.
Sıradan bir vatandaş olarak, böyle bir saldırıya muhatap olsak acaba biz nasıl davranırız? Sorusunu kimse kendisine sormuyor!
İnanın ben polis olsam, öyle bir atmosferde, belimde silah da varken, bana taşla sopayla saldıranı alnının ortasından vurabilirim!
Bana saldırdığı için değil, devleti temsil ettiğim için bunu yapardım. İyi ki polis olmamışım!
Sivil olarak benzer bir durumla karşılaştığımda, doğaldır ki, erkekliğin yüzde doksanı kaçmak, yüzde onu da kaçmakla kaçmamak arasında tereddüt edip yine kaçmak olurdu. Kaçanın anası ağlamazmış! Ama, bir devlet memuru, devletin gücünü temsil eden birisi olarak kaçmak mümkün mü?
Günümüz medyası, nedendir bilinmez, reyting uğruna mıdır nedir, güvenlik güçlerimizin en küçük olumsuz hareketini mercek altına alırken, başarılarını yeterince ortaya koymamakta.
Bu ülkenin hangi kurumu olursa olsun, bu kurumlarda görev yapanlar bizden birileri. Biz ne kadar iyiysek, ne kadar mükemmelsek, onlar da o kadar iyi, o kadar mükemmel, bizler ne kadar kötüysek onlarda o kadar kötü!.
Her kurum ve kuruluşta, yanlış yapan, her tür çirkinliğin içinde yer alanlar olabileceği gibi, görevini mükemmel bir biçimde yerine getirenlerin de olduğunu aklımızdan çıkartmamamız gerekir.
Bir kurum içinde asli görevini yerine getirmeyen bir sürü yanlışlığa imza atanlar olabilir. Ama hiçbir zaman, bu kişilerin yanlışlıkları o kurumu bağlamaz ve o kurumu yıpratmaz.
Ordu ve emniyet teşkilatımızda görev yapan güvenlik güçleri mensuplarımızı bireysel olarak eleştirmek, yanlış yapanların yanlışlarını ortaya koymak, kişiye ve kişiliklere dönük bir eleştiridir. Bu eleştirilerin kurumsal yapıyla uzaktan yakından bir ilgisi olamaz.

Özellikle Taraklımızda, mülkiye amirimizle, adliye mensuplarıyla, Jandarmasıyla polisiyle güvenlik güçlerimiz uyum içinde çok başarılı biçimde görevlerini harfiyen yerine getirmekteler.
Öncelikle bütün bu kurumlarımıza ve başındakilere içtenlikle teşekkür ederken, polis teşkilatımızın 164. kuruluş yıldönümünü, Emniyet Amirimiz Hamza Yeşilok’un şahsında kutluyor, tüm birimlerde görev yapan memurlarımıza saygılar sunuyor başarılar diliyorum ...

Görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Zaferi Heyecan Ve İbret Verici Destandır
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.