İnci ÖKTEN İnci ÖKTEN

Kim Daha Avantajlı ?

CHP İl BaşkanLIğı seçimlerine sayılı günler kala partililer arasında da çekişme başlıyor.

Geçtiğimiz günlerde CHP'li Yüksel Büyükakten il başkanlığı adaylığını büyük bir katılımla açıkladı. CHP Sakarya İl Örgütü'nün 14 Mart Pazar günü yapılacak kongresinde il başkanlığına aday olduğunu açıklayan Serdivan Eski İlçe Başkanı Yüksel Büyükakten'in toplantısında yıllardır CHP'ye gönül vermiş, ön planda olan önemli isimler de vardı. Bunlar arasında Şaban Koludra, Füsun Çetin, Atilla Zeytinoğlu gibi isimleri görmek mümkün. Tüm bunların yanında Avukat Reyhan Şahin, Eski İl Başkanı Necdet Çakar, Eski İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş gibi önde gelen isimlerin açıkça Büyükakten'e destek verdiği görülüyor.

Yüksel Büyükakten, adaylık açıklamasını yapana kadar, seçimleri mevcut İl Başkanı Vahit Serbes alır düşüncesindeydim. Ancak görülüyor ki, Büyükakten partililerden büyük destek alıyor. Büyükakten'in delege açısından avantajlı ilçeleri arasında ise Geyve, Erenler, Serdivan, Ferizli, Söğütlü, Kaynarca ve Sapanca bulunuyor. Hendek, Akyazı ve Karapürçek her iki tarafa da olumlu bakıyor.

Vahit Serbes'in avantajlı olduğu ilçeler arasında ise Karasu, Kocaali, Arifiye, Pamukova ve Adapazarı merkez geliyor. Büyük umutlarla seçilen Vahit Serbes nedense başkanlık döneminde çok eleştirilere de maruz kaldı. Serbes, halkın içinde olmaya gayret gösterse de, partililer Serbes'in bu konudaki samimiyetine bir türlü inanmadı veya inanmak istemedi.

Yüksel Büyükakten'i hiç tanımıyorum. Sadece ismini duyuyorum. Ancak, son günlerde yapılan toplantılarda ona verilen desteği görünce, bu seçimlerin çekişmeli geçeceğini düşünüyorum. Çıkan tabloya göre Büyükakten, seçimlerde daha avantajlı görünüyor. Ama yine de sandıktan ne çıkar bunu bilemeyiz.

 

#

YAZARIN SON YAZILARI

Kalıcı işyerleri Âlemcilerin Mekânı oldu

Kalıcı işyerleri Âlemcilerin Mekânı oldu

Öylesine Bir Yazı

Öylesine Bir Yazı

...
AK Parti'ye Alternatif  Arayışı

AK Parti'ye Alternatif Arayışı

Sigara illetinden kurtulduk

Sigara illetinden kurtulduk
Sigara kötü bir Arkadaştır

Sigara kötü bir Arkadaştır

Sigarayı bırakan herkesin ismini gerek köşe yazdığım Adapazarı Gazetesi’nde gerekse www.tarakliajans.com’dan duyurmaya hazırım.
Teşvikte Sakarya

Teşvikte Sakarya

Teşvikte Sakarya Gelişmiş illerle Aynı bölgede

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.