İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Hoş Geldin Bahar

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlamakta olduğumuz Turizm Haftası
Nisan ayının gelmesiyle güneş ile birlikte bahar mevsiminin gelişini iyiden iyiye hissettik. Sabahları hava çok soğuk olmasına rağmen sonrasında güneşin etkisini görmeye başlıyoruz.
Hoş geldin Bahar!
Keyifle parklarda oturmaya başlayacağız. Dostlarımızla sohbet edeceğiz.
15 Nisan itibarı ile havalar ısındı.
Esasen değinmek istediğim turizm sektörü konusu. Çünkü Taraklı için yaşam güzelliği ihtimali en kuvvetli olan turizmdir. İlçenin ekonomik gelişmesinin çekirdeğinin turizm olduğu artık iyice anlaşılmıştır. Bu noktadan sonra turizmden fayda beklememek düşünülemez. Ayaklarımızın yere sağlam basması gerekiyor. Gerçekten bu yolculuk süresi çok uzun. Fakat değil sıradan vatandaşların, mürekkep yalamışların bile anlamakta güçlü çektiği turizmde yolculuğa zamanla herkes katılmaya devam edecektir.Çünkü turizm sektörü başta Taraklılı ev hanımlarına olmak üzere bir çok vatandaşımıza ekmek kapısı açmaktadır.Taraklının çok önemli bir turizm şehri olmasını görmek için ömrümün yetmesini şiddetle istiyorum. Öncelikle ilçemizdeki tarihi evlerin tamamının restorasyonunun yapılması sokaklarının Arnavut kaldırımla döşenmesi ve yatak kapasitesi yetecek kadar konakların hizmete açılmasını görmek istiyorum. Hacıyakup köyü yakınlarında termal suyunun değerlendirilerek termal turizmi hayallerimizi hayal olmaktan kurtarmamız gerekiyor.
Konuya Nisan ayında güneş ve bahar mevsiminin gelmesiyle başlamıştım. Tekrar dönüyor güneş ve bahar mevsiminden söz ediyorum.İnşallah havalar bozmaz.Şayet hava bozarsa parkta oturup dostlarla sohbet edemeyiz.Soğuk yağmurlu günlerdeki gibi suratımızı asıp,ısınacak yer ararız hep beraber.
Bahar geldi ve güzel dünyamızı aydınlattı ya, konu aydınlanma olunca benim de aydınlatmak istediğim bir mesele var. Son yazımdan bir arkadaşım alınmış. (Belki başka rahatsızlık duyan olabileceğini düşünerek yazıyorum.)
Sevgili Okurlar,
Özellikle Yunuspaşa camii ve Kültür Evi etrafında araç park edilmemesi gerekiyor. Evet buralar çarşı merkezimiz ama; gelen ziyaretçiler fotoğraf çekmek istiyorlar Hatta özel olarak donanımlı şekilde fotoğraf çekmeye geliyorlar. Bize has duygularımızı ve genel durumumuzu düşündüğümüz için kızarız sinirleniriz hatta beklide küfür bile ederiz.Yani demek istediğim alınmaya sinirlenmeye gerek yok,hatta sevinebiliriz bile.Sadece kendi yaşam şeklimizi düşünmezsek tabi.
Bahar mevsiminin şu güzel ilk günlerinde hepinize sağlık mutluluk dileklerimle güzel günler temenni ediyorum. Bu vesile ile 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlamakta olduğumuz Turizm Haftasının Sakarya için hayırlı olmasını dilerim Tekrar görüşmek üzere Hoşçakalın
#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Zaferi Heyecan Ve İbret Verici Destandır
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.