İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Cefasını Çok Çektim... Mutluyum

Taraklıspor için hafta sonunda oynanacak karşılaşmanın önemi gerçekten çok büyük

2.Amatör kümede Boğaz grubunda mücadele eden Taraklıspor ilk maçında Alifuatpaşa spor karşısında 4-4 lük beraberlikle ayrıldı.
Taraklıspor da hedef 1.Amatör lig. Bu hedef ile lige start veren Taraklıspor hafta sonunda Taraklı’da oynanacak Geyve Gençlikspor maçından mutlaka galibiyet arzuluyor.
Taraklıspor için hafta sonunda oynanacak karşılaşmanın önemi gerçekten çok büyük.
Çünkü Taraklı’da yaklaşık 25 yıldır bir futbol sahası yok. Bu Taraklı için gerçekten çok büyük bir eksiklikti. Buna rağmen Taraklı’da futbola olan ilgi oldukça fazla idi.En büyük tutku Sakaryaspor sevdası idi.
Futbola son derece meraklı ilçemizde her türlü feryada rağmen bu güzel,şirin, yemyeşil ilçemize bir futbol sahası çok görüldü.
Eski Valimiz M.Cahit Kıraç’ın kulaklarını bir kez daha çınlatıyorum. İlçemizi ziyaretinde futbol sahamız isteğimizi anında verdiği talimatlarla gerçekleştirdi.
Ne yazık ki futbol sahamızın bitirilmesi yine mümkün olmadı.Tüm aksamalara rağmen saha tamamlandı.Eksiklikleri çoktu.Ayrıca ilçe merkezine uzaklığı ayrı sıkıntıydı.
2005 yılında kurulan Taraklıspor Sakarya 2.Amatör liginde mücadele etmesine rağmen ilçede futbol sahasının olmayışı heyecanı da alıp götürmüştü.Sürekli deplasmanlarda müsabaka oynamak camiayı bıktırmıştı.
Öyle ki her şey bitti denildiği sırada başta Taraklı lı gençler olmak üzere Taraklıspor'a gönül verenler ilçede lig müsabakası oynamak istediklerini ve bunun için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduklarını bir kez daha haykırdılar.
Taraklı sporda önce genel kurul yapıldı. Futbolu seven isimler yönetimde görev aldı.Nevzat Akay ,Çetin Ardıç,Serkan Özen,, Bayar Çakıroğlu ve şahsımında yer aldığı yönetim kurulu hemen çalışmalara başladı.İlçe Kaymakamımız Mustafa Temiz,Belediye Başkanı Tacettin Özkaram İl Genel Meclsi Üyesi aynı zamanda kulübün en büyük maddi destekçilerinden Kadir Sayın, ASKF Başkanı Hüseyin Kama Futbol İl Temsilciliği gayretleri ile ilçemiz futbol sahası müsabaka oynanacak hale getiriliyor.
Sokak aralarında, tezekli tarlada, civar köy ve ilçe sahalarında futbol oynayan Taraklı gençleri artık Taraklı'ya yüz akı ile başka takımları davet edebilecekler.
Şunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Taraklı’da oynanacak müsabakalarda en küçük olumsuzluk yaşanmayacaktır. Eğer spor camiasının gözleri Taraklıya çevrilirse ilçedeki futbola olan ilgi ve potansiyel gerçekten dikkat çekecektir.
Değerli Okuyucular;

Sakaryaspor'umuzun ve Fenerbahçe nin efsane futbolcusu merhum Aykut Yiğit ile olan anımızı paylaşmak istiyorum. Bu güne kadar hiçbir yerde bu gerçeği ifade etmedim.
Yıllar önce yine gençlerin kendi imkânları ile yaptığı nizami olmayan bir futbol sahasında turnuva maçı vardı.Şu nada hükümet konağı binasının olduğu yerde. Kralımız Aykut Yiğit başka bir vesile ile geldiği ilçemizde bu turnuvanın yarı final müsabakasını izlemişti.Kaliteli futbol ve izlediği manzara karşısında son derece şaşkındı.Ayrılması gerektiği halde maçı sonuna kadar beraberindekilerle birlikte izledi.
Saha kenarında elini omuzlarıma atarak bana aynen şu ifadeleri kullandı “Taraklı’da futbol sahasının yapılmasını sağlamak sana düşüyor Bu görev senin…” demişti. Bunu sizlerle paylaşmadan geçemiyorum 

İlçemize futbol sahasının kazandırılmasında emeği geçen herkese minnettarım. İnşallah ufak tefek eksiklikleri de gidereceğiz. Yemyeşil ilçemizde yemyeşil bir futbol sahası olacak.
Velev ki
Taraklıspor bu sezon 1.Amatör lige çıkacaktır. Bu şevk ve azim camiada mevcuttur.
Bana sorarsanız yenilgiler beraberlikler hiç önemli değildir. Taraklı’ya bir futbol sahası kazandırıldı ya başkada bir şey diyemiyorum.Kral Aykut Yiğit’in mekanı cennet olsun
Taraklı’dan selamlarımla…

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Zaferi Heyecan Ve İbret Verici Destandır
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.