İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Mustafa Sarıgül ve Türkiye Değişim Hareketi.

TDH Mensupları bundan sonra düşünmelidirler ki “Ben ülkeme nasıl faydalı olabilirim? Ben Sakarya ya nasıl hizmet ederim?" düşünce içerisinde olmaları gerekir.Aksi takdirde gelecek onlar için daha kötü olabilir.
Hareketi başlatan ve 26 Haziran'da partiyi kuracaklarını bildiren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ''Halkımızın sesine kulak veriyor ve Türkiye Değişim Partisi'ni kurmuyoruz'' dedi.
Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlığındaki CHP'nin bir umut rüzgarı yarattığını belirterek, ''Yurttaşlarımız CHP'deki değişime bir fırsat tanımak istiyor.
Biz de her zaman olduğu gibi yine yurttaşlarımızın sesini dinliyoruz. Ve toplumdaki bu rüzgara fırsat vermek gerektiğini düşünüyoruz. Bu koşullarda halkımızın sesine kulak veriyor ve Türkiye Değişim Partisini kurmuyoruz'' diye konuştu.
Aslında Mustafa Sarıgül hatayı en başta yapmıştı.YTP den ayrılarak geçtiği CHP de genel başkanlığa aday oldu.
Zannetti ki Şişli Belediyesine meclis kadrosu kuruyor. Muhtarları hoş tutarak mahallelerde boy göstererek CHP de delege sağlayacağını düşündü.
Belediye başkanlığından istifa edip milletvekili olmayı,genel sekreter olmayı düşünmedi bile.Sarıgül bu işlerin bu kadar kolay olmadığını bilmeliydi.
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül makam kaygısına düşmeyip İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmalıydı.CHP nin bugünkü genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu milletvekilliğinde parti içerisinde yükselen değerini riske attı.Şimdi Genel Başkan
Söylemek istediğim şu;
Kimse kimseyi kandırmasın. İstanbul’da bile İl Teşkilatını oluşturamayan Mustafa Sarıgül CHP de ne rüzgarı estirecek Şişli’de mahalle halkını Eyüp Sultan’a götürmekle bir kısım insanları hacca götürmekle rüzgar mı estirilir?
Keşke Mustafa Sarıgül’ün yanında doğruları söyleyebilecek bir iki kişi olsaydı da Sarıgül gerçek dostlarını da görseydi.
Geçtiğimiz günlerde gazetelerde okudum. Mersin’de Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustafa Sarıgül’ün parti kurmayıp CHP ye destek verme kararını protesto eden TDH mensupları kendilerini yarı yolda bırakan Mustafa Sarıgül’ün posterlerini yakarak tepki göstermişler.Sarıgül’ün CHP yi destekleme adına almış olduğu karar beklide ülkemiz adına gerçekten doğru bir karar olmuştur.Dava arkadaşlarını yarı yolda bırakan Sarıgül’ün Allah muhafaza Başbakan olmasını düşünmek bile istemiyorum.
Sakarya ‘da TDH mensuplarından 100 kişinin AKP ye geçtiklerini görüyoruz.Hareket içerisinde yer alanlar başka partilerde de mutlaka yerini alacaktır. Bu insanlar bundan sonra düşünmelidirler ki “Ben ülkeme nasıl faydalı olabilirim? Ben Sakarya ya nasıl hizmet ederim? “ düşünce içerisinde olmaları gerekir.Aksi takdirde gelecek onlar için daha kötü olabilir.
Selam ve saygılarımla.Kalın sağlıcakla.
#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Zaferi Heyecan Ve İbret Verici Destandır
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.