Fahrettin YILDIZ Fahrettin YILDIZ Vahyin Aydınlığında

Kutlu Kitap

Kur’an-ı Kerim, Allah kelamıdır. Kendisinden hayat fışkıran ve hiç yıpranmamış olan canlı bir hitaptır. Dünyevi ve uhrevi alemin mukaddes haritasıdır. Hikmet ve Allah’a ubudiyet kitabıdır. İlahi olması vasfıyla da Allah’ın fermanıdır.
Onu hayatlarının canlı rehberi haline getirip haşr günü hesaba çekildiklerinde bir kurtuluş belgesi olarak ileri sürenler, beraat ederler. Hayatları Kur’an’ın nuruyla aydınlanmış müminler, ölüm geçidini kolayca geçerler ve hesap masasının önünde gülümseyerek dururlar. Kur’an’ı anlayarak okuyan ve inanarak uygulayan müminler, hilkatin sırrına ererler. Allah’ın yarattığı güzellikleri görürler. Zamanı doğru anlama ve iyi değerlendirme imkanına kavuşurlar.
Kur’an ilk kaynaktır ve en ileride olandır. Kim onunla beraberse o ileridedir. Kim ona karşı ise o geridedir. Diğer medeniyetler, Kur’an medeniyetinin yanında ölüdür. Kur’an’dan ışık alan diridir. Onun ışıklarından mahrum kalan mezarsız ölüdür. Çünkü Kur’an âb-ı hayattır, şifasız dertlerin devasıdır. Genç nesli olgunlaştıran, olgun nesli genç tutan, mutluluğun mimarı, ölümü yenen teselli, ruhun zafer tankı, kalbin rahmet anıtı Kur’an’dır.
Kur’an, hakikati bütün diriliği ile sürekli açıklayıp tebliğ eden, feyz ve bereketi tükenmeyen, ilahi kelimeleri bir araya getirip gönül aynamıza yansıtan vahyi ilahi ve kelamı ezelidir. Onun en büyük hedefi ise bütün insanlara yol gösterip onları ebedi saadete ve kurtuluşa erdirmektir. Kısacası Kur’an; hayatın kitabı, hakikat idesinin en üstün sitesi, putları devirip insanları salimen Allah’a götüren, ilim ve hikmet dünyasının yolunu açan hidayet rehberi; çürüyen toplumları batıl inançlardan ve yanlış davranışlardan kurtaran diriltici muştu mektubu; firavunluğun her türünden insanlığı azat eden özgürlük kılıcıdır. Onun, içerdiği ölümsüz ilke ve değerlerle, insanlığa verdiği öğütlerle, Allah’tan başkası önünde eğilmeyen peygamber örnekleriyle ve muhataplarına kazandırdığı terbiye ile ne kutlu bir kitap olduğu aşikardır.

Rabbimizden dileğimiz şu ki her ne kadar biz Kur’an’a hak ettiği yeri ve değeri vermemiş, saygıda kusur etmiş olsak da onun bizi bırakmaması; bize merhametiyle şahit olup ahirette bizden davacı ve şikayetçi olmamasıdır. Taşıdığı vahiylerle bize armağanlar sunarak Allah’ın rızasını kazandırması ve bizi cennetlere yaklaştırması, o dehşetli günde ateş işlemez örtüsü ile bizi sarmasıdır. Çünkü insanlığın bütün çağların arayıp beklediği kutlu kitap Kur’an’dır.
#
Fahrettin YILDIZ Fahrettin YILDIZ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Kur'an a Çağrı 4

Kur'an a Çağrı 4

Fahrettin YILDIZ, KUR'ANIN ÇAĞRISI 21.02.2019 ( BAKARA SURESİ 164-167)
Kur'an ın Çağrısı 3

Kur'an ın Çağrısı 3

Fahrettin YILDIZ, KUR'ANIN ÇAĞRISI 29.11.2018( BAKARA SURESİ 130-141)
Kur'an ın Çağrısı 2

Kur'an ın Çağrısı 2

Fahrettin YILDIZ, KUR'ANIN ÇAĞRISI 01.11.2018( BAKARA SURESİ 122-129)
Kur'anın Çağrısı

Kur'anın Çağrısı

Fahrettin YILDIZ, KUR'ANIN Çağrısı 22.11.2018( BAKARA SURESİ 130-141)
Fahrettin YILDIZ, KUR'ANIN ÇAĞRISI 11.10.2018 ( BAKARA SURESİ 113-121)

Fahrettin YILDIZ, KUR'ANIN ÇAĞRISI 11.10.2018 ( BAKARA SURESİ 113-121)

Fahrettin YILDIZ, KUR'ANIN ÇAĞRISI 11.10.2018 ( BAKARA SURESİ 113-121)
Fahrettin YILDIZ, BAKARA SURESİ, 20.04.2018

Fahrettin YILDIZ, BAKARA SURESİ, 20.04.2018

Fahrettin YILDIZ, BAKARA SURESİ, 20.04.2018

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.