İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Dikkat !!!

Duvarlardaki Nahoş Sözler...

Önceki gün Enes Çınar kardeşim “İzzettin Abi,Bugün cadde boyu yürürken enteresan görüntüler çektim, Haber değeri olduğunu düşünüyorum” dedi.Çektiği görüntüler duvarlardaki nahoş sözler ve görüntülerdi.
Bende bunun üzerine yazmak istiyorum.
Kendini bilmez sözüm ona bazı yetişkinler ile gençler, duvarlara yazdıkları argo ifadelerden dolayı rahatsız olmaları bir tarafa bilakis kendileri çevreyi rahatsız ettiklerinin farkındalar mıdır bilemiyorum. Kendilerini münasip bir biçimde ikaz eden kimselere de pişkin tavırlarıyla sırıttıklarını tahmin ediyorum. Yazık! Yetişkin yaşına gelmiş ama iyi yetiştirilmediği her halinden belli olan kendini bilmez yetişkin ve gençlerin bu şekilde beyhude geçen zamanına yazık! O pırlanta gibi yaşını ve içinde bulunduğu dönemi kendi kendine berbat etme gayretindeki gençlerin içinde bulunduğu ruh haline yazık!

Gençler arasında nahoş sözler ve görüntüler öylesine fazla ki seviyeli bir çift laf eden ve adam gibi giyinmiş gençler maalesef az durumda. Kılık-kıyafetleri bir şeye benzemediği gibi konuştukları cümleler için seçtikleri kelimeler ahlak kurallarıyla bağdaşmaktan çok uzak. Bu endişe verici bir durum. Hem kendileri ve hem de birlikte yaşadıkları diğer insanlar için çok kötü bir durum. İnsanoğlu tabiatı gereği içtimai olarak bir arada yaşamak durumundadır. Hal böyle olunca etraftaki gençlere tahammül edebilmek hakikaten büyük bir yetenek. Gençlerin çoğunluğu dedik. Hakikaten öyle. Eğitim kurumu olan okullardan dağılan gençlerin davranışları bir de bu yazıyı okunduktan sonra bu açıdan incelendiğinde bize hak vereceksiniz
Hal böyle olunca eğitimli diye bildiğimiz okul gençliği arasında bile pervasız hareket ve sözleriyle caddelerde kravatlarını üstten düğmesi çözülmüş gömleklerinden sallamış, görgü ve ahlak kurallarından nasiplenememiş olmak gibi bir rahatlıkla yollara tükürerek yürüyen ve ulu orta kaba, argo, dahası küfürlü, sövmeli konuşan gençlerin sayısı maalesef hiç de küçümsenmeyecek kadar fazla. Öte yandan bu manzaraya bakarak o eğitimden de uzak kalan okumayan gençliğin halini varın siz tahmin edin. Maazallah onlar bu eleştirilerimizin büsbütün merkezinde olmaktadırlar. Ama yine de bu konuda inşallah yanılan biz oluruz da gençler ahlak, terbiye ve eğitimden hayli nasiplenmiş olurlar. Şunun da altını özellikle çizerek belirtelim ki istisna da olsa gayet terbiyeli, gayet ahlaklı ve gerçekten eğitimli gençlerin de mevcut olması çok şükür ki yüreklere su serpmektedir.
Gençler lütfen, hem kendiniz için ve hem de çevrenizdekiler için biraz daha dikkat, biraz daha saygı, biraz daha sevgi, biraz daha hoşgörü diyoruz. Saygılarımla

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.
Goy Goycular…

Goy Goycular…

...

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.