İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Hoş Geldiniz Sayın Kaymakamımız

Taraklı halkı kadir şinastır. Mazlumdur. Sesi soluğu çıkmaz…Ayranı pek kabarmaz Fakat kabardıktan sonrada bardakta durmaz iyice köpürür, taşar.Asla devletine karşı ayıp yapmaz, suç işlemez..Demek istediğim ilçeye çakılacak her çivide getirilecek her hizmette bu halk yanınızda olur.

Adettendir.Her yeni Kaymakam göreve başladığında yazarız 
Yine öyle olacak… Olsun varsın adeti bozmayalım...

Sayın Kaymakamım;

Her ne kadar nezaketen makamınızda “Hoş Geldiniz” “Hayırlı Olsun “ dileklerimizi iletmiş olsak da kendi köşemizden de aynı dilek ve temennimizi yenileyip ilçemiz ile ilgili bir iki kelam etmek durumundayım.

Derler ya eskiden YSE… Yani Yol Su Elektrik…

Yol derdimiz büyük Sayın Kaymakamım.

Ya biz anlatamıyoruz !! yada ,bizi hep kandırıyorlar...Biz iyi niyetli düşünelim...Devlet erkanına lafımız yokta …Siyasi beyfendiler bizi kandırdıklarını zannetsinler bakalım !!!

İlçemizden geçen Ankara İstanbul yolu tam tamamlanacaktı ki başlı kaldı... Mazeret belli, "Devletin malum imkanları",aradan zaman geçince "Mevsim şartları" hep bahane.
Vekillerimizin yerel siyasilerimizin kulakları çınlasın.”Beş Yüz günde bitecek” demişlerdi.Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak’da geldi daha sonra yerine göreve gelen Bakan Mustafa Demir’de…Vesselam yolumuz hala başlı.

Çarşı esnafının en büyük umudu ise bu yoldan ilçe merkezine giriş ve çıkışın yapılacağı çevre yolu…Bu sorun çok önemli Sayın Kaymakamım .Bu çevre yolu projesi mutlaka hayata geçirilmeli.

Sayın Belediye Başkanımız termal turizminin önemini sıkça bizlere anlatıyor. Sondaj çalışmalarından söz ediyor. Projeleri sıralıyor. Bizleri memnun ediyor.

SAÜ ne bağlı Meslek Yüksek Okulunun Taraklı’ da kurulacağını ifade ediyor. Umutlanıyoruz umutlanmasına da hep "Cek-cak"- larla geçip gidiyor günlerimiz.

Çokta haksızlık etmeyelim hani.Mutlaka ilçede yapılan hizmetler var.Kamu hizmetleri yürüyüp gidiyor.

"Sen –ben bizim oğlan"..Demek istediğim Allah ilçemizi nazardan saklasın .Eğitimde son zamanlarda artan başarı ortada.Sağlıktaki gelişmeleri herkes memnunlukla karşılıyor.Turizmdeki gelişmeler ise hakikaten bu ilçenin kaderini değiştirecek ilerlemeler.

Eyvah !!! Sayın Kaymakamım size spordan söz etmeyeceğim. Çünkü Taraklı’da spor 30 yıldan beri askıda kalmış.Hala futbol sahamız yok.30 yılın toprağını üzerimizden atmak istiyoruz. Gençlerimizin hali malum..Üretmeyen yerde işsizlik olmaz mı?

Sayın Kaymakamım,

Aslında yazacak o kadar mesele var ki hep yutkuna yutkuna yazmak durumunda kalıyorum. Köylerimizin de mutlaka sıkıntıları olduğu aşikar.

Öyle oluyor ki ilçemiz Kaymakamlığına atanan her Kaymakamımız sıkıntımıza tam dört elle sarılmışken bir bakıyoruz başka yere görevlendirilmiş.Yutkunmamın nedeni bu.

Ama şu bir gerçek ki İlçemizde görev yapan her Kaymakamımız kalıcı bir eser bırakmıştır. O nedenle Taraklı lılar ilçemizde görev yapan Kaymakamlarımızı hep şükranla anmaktadır.

İşin latifesi bir yana;

İlçemiz Kaymakamlık görevine kısa süre önce başlayan Kaymakamımız Muhlis Arslan ‘a hoş geldiniz diyor Taraklı için hayırlı uğurlu ve başarılı çalışmalar gerçekleştireceğine inandığımızı ifade etmek istiyorum.

Her zaman belirttiğimiz gibi Taraklı halkı kadir şinastır. Mazlumdur. Sesi soluğu çıkmaz..Ayranı pek kabarmaz Fakat kabardıktan sonrada bardakta durmaz iyice köpürür, taşar.Asla devletine karşı ayıp yapmaz, suç işlemez..Demek istediğim ilçeye çakılacak her çivide getirilecek her hizmette bu halk yanınızda olur. Bunları sürekli ifade ediyoruz,sürekli yazıyoruz.

Tekrar “Hoş Geldiniz “diyor saygılarımı sunuyorum.
Görüşmek dileğiyle… Hoşçakalın

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Zaferi Heyecan Ve İbret Verici Destandır
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.