Geri
M. Ali ÇINAR M. Ali ÇINAR Onuncu Köy

Şeffaf Bir Dünya

Dünyayı kendi çıkarları doğrultusunda idare etmek isteyenler, çıkarları doğrultusunda denge kurmaya çalışanlar yeryüzünde huzurlu bir ortamın kurulmasını istemeyenlerdir. Vicdanlarını cüzdanlarına göre ayarlayanların kuracakları sistemlerin ömrü uzun olmaz. Adına ne derlerse desinler insanlık artık bunu yutmuyor. Çoğu insan yeryüzünde onurlu bir yaşam sürmeyi hedef olarak belirlediği zaman çıkarcıların karanlık düşünceleri gün ışığında kaybolacaktır. Kurdukları planlarda bir bir yok oluyor. İnsanlık artık şeffaflaşıyor. Gizlilikler yok artık. Hiçbir şeyde gizlenemeyecek. Dünya artık kameralı sisteme girdi. Kendinden emin olanlar için sorun yok. Yaldızlı sözlerle gizli planlarını yürütenler artık yürütemeyecekler. Her elde bir kamera var. Kaç kaça bilirsen. Ve bunun sonucunda yeryüzüne sağduyu hâkim olacaktır. Bunu kimse engelleyemeyecek. Kirli planlarını yıllarca uygulayanlar şimdi kara kara düşünmektedirler. Ya adam olacak adam gibi yaşayacaklar, ya da kurdukları tuzaklarda sallanıp kalacaklar.

Şuan dünya yeni bir doğum sancısı yaşıyor. Halkın gücünü herkes görecek. Krallar, lortlar, diktatörler ve kendi çıkarları için düzen kurmaya çalışanlar yandaşlarıyla birlikte halkın gücüne teslim olacaklar ve hesap vereceklerdir. Dünya bunun sancısını çekiyor. Ve bu doğum gerçekleşecektir. Acısız hiçbir doğum olmaz. Ne zaman insanlığın hak ve hukuku üstünlüğünü sağlar ise o zaman halk huzura kavuşmuş olur. Bunun aksi ise belirli bir azınlığın fukaranın üzerine taht kurup saltanat sürmesinden başka bir şey değildir. Kim nerede nasıl eğleniyor, kim nerede nasıl dileniyor insanlık bunu artık görebiliyor. Onun için diyorum ki; herkes aklını başına alsın. Üç kuruşluk menfaatinin peşine düşüp yanlış yollara girmesin. Hem kendine yazık etmiş olur, hem de geleceğine.

Zaten yapılan haksızlıkların karşılığını insanlar ölmeden yaşarlar. Çünkü hiçbir mazlumun ah-ı yerde kalmaz. “alma mazlumun ah-ı nı çıkar aheste aheste” aheste aheste çıkmasa da çıkar bir gün son nefeste.

Akıllı insan iradesinin esiri olur, nefsinin değil.

Sonuç 21. yüzyıl sağduyunun hâkim olacağı ve bütün dikta ve diktatörlerin silinip yerine halkın gücünün hâkim olarak halk tarafından denetlenebileceği sistemler gelecektir. Gelişen ve değişen teknolojide bu düşüncenin gerçekleşmesinde büyük katkı sağlayacaktır.

Onurlu yaşamak herkesin hakkıdır. Artık yalanlar ve yanlışların hâkim olacağı çağ kapanmıştır. Bu doğum biraz sancılı olsa da gerçekleşecek ve yerini alacaktır. Tüm insanlığa hayırlı olsun. Bu uğurda can veren onurlu insanlarda huzurlu yatsınlar. Çünkü verdikleri mücadele sonuna kadar sürecek ve zaferle tamamlanacaktır.

#aheste #dogum #h-226kim #halkin #dunya #yok #zaman

Yazarın Diğer Makaleleri