Hayırlısı Olmuş

Yazı İşleri Müdürümüz İzzettin Kömürcü'nün Anadolu Ajansı ile ilişiği kesilmiş; bence bir çok yönüyle hayırlısı olmuş. Peki neden?
Enes ÇINAR Enes ÇINAR
Yayın: Güncelleme:

Yıllar öncesiydi; dile kolay 10 yıldan fazla bir süredir Taraklı'da ve çevresinde gazetecilik yapıyoruz, okurlarımıza haberleri en hızlı ve en önemlisi doğru bir şekilde aktarıyoruz.

Biz İzzettin Kömürcü (İzzettin Abi diyeceğim) ile birlikte 10 yıldır bu işi birlikte yapıyoruz. 2006 yılı öncesinde İzzettin Abi gazeteciliği Taraklı'da yapmaya devam ediyordu.

İzzettin Abi'ye demişler ki "Performansın düşük"...
Gülesim geldi, sanırım biraz buruk bir gülümseme oluştu yüzümde.

İzzettin Abi ve düşük performans ilişkisini bir araya getiremedim. Eğer haber sayısı açısından bakıyorlarsa evet, haber sayısı az olabilir -ki Taraklı'dan günce kaç haber çıkacak? Yoksa ben görmedim İzzettin Abi'nin haber kaçırdığını. Eee haberin de bir haber niteliğinin olması gerekir. O niteliği ortadan kaldırdığımızda, caddeden geçen araçların tekerlerinin dönüşünü bile çok iyi bir şekilde haber haline getirebilecek niteliğe sahip, sosyal ve siyasi olayları da çok iyi okuyup analiz edebilecek bir gazetecidir İzzettin Abi.

İzzettin Abi'ye laf söyletmem gazeteciliği konusunda, söyleyenin de alnını karışlarım. Performans konusunda da, Anadolu Ajans'ının eski Genel Müdürü Kemal Öztürk'den de ödül almış bir gazeteci.

Bu durumdam bir ders çıkartacak mıyız? Evet.
Dersi İzzettin Abi çıkarmayacak, biz de üzerimize bir ders çıkarmayacağız. Dersi çıkarak kişiler, Taraklı'nın yöneticileri aslında. Bu dersin çıkarılmasında İzzetin Abi ve Taraklı Ajans'ın rolü çok büyük.

Eskiden Taraklı hep yancı konumdaydı maalesef. Halen bir çok konuda da aynı. Adapazar'ındaki her şey sanki merkezden Taraklı'yı yönetiyormuş gibi, Taraklı herşeyiyle bağımlı ve aciz gibi...

Evet, artık bir konuda değil. Artık Taraklı'dan çok daha fazla haber bekliyorlar.

İnşallah bu durum İzzetin Abi içinde daha fazla hayırlı olur. Ben inanıyorum ki, artık haberlerini daha özgür, daha rahat bir şekilde yapabilecektir. Ajanslar da haber beklesinler artık.

Kalın sağlıcakla


#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.