’Anadolu’nun Güzel İnsanları TARAKLI MANAVLARI’’ kitabı yayınlandı

Taraklılı Eğitimci Yazar Ahi Naci İşsever’in 6'ncı kitabı olan “Anadolu’nun Güzel İnsanları TARAKLI MANAVLARI” kitabı Meserret Yayıları’ndan çıktı.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

Eğitimci Yazar İşsever şu an Almanya’da olduğundan kitabı yakın dostları Alaattin Yılmaz ve İzzettin Kömürcü tarafından Taraklı Kaymakamı Özgür Kaya ve Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı’ya makamlarında takdim edildi.

Kaymakam Kaya ve Belediye Başkanı Pilavcı, Taraklı İnsanının anlatıldığı bu kitabın yazılmasından ve kendilerine takdim edilmesinden duydukları mutluluğu ifade ederek teşekkür ettiler.

Yazar'a ve son kitabına dair verilen bilgi notunda: “ Ahi Naci İşsever 1944 Taraklı doğumlu. 1954 yılında Taraklı’dan tahsil için ayrıldı. Arifiye İlköğretmen Okulu’ndan sonra, Balıkesir Necati Eğitim Enstitüsü’nü bitirdi. Edirne ve Mersin’de ‘’Türkçe ve Taraklı Sevdalısı olarak” mesleği Edebiyat Öğretmenliğini sindiresiye soludu. 1973 yılında Federal Almanya’ya işçi olarak gitti. Daha sonra Almanya’daki Türk çocukları için öğretmen aranınca mesleğine geri döndü.

Almancı Dediğin, Taraklı, Taraklı’da Yalaza Kültürü, Seyyah Çarığı ve Taraklı Ağzı kitaplarının yazarı.

Son eseri Taraklı’nın 1960-70-80 ve 90'lı yıllarını ve güzel insanlarını çok güzel anlatan bir kitap. Yöresel ağızla ve her bölümün sonuna sözlük eklenerek İşsever’in dilinden bal damlayan kalemiyle yazılmış enfes bir eser" ifadelerine yer verildi.

#kaymakam-baskan #kkitap #issever

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.