Lale Karabıyık Başkanlık Etti

Siyasi partiler Taraklı’nın geleini CHP Genel Başkan yardımcısı Lale Karabıyı başkalığında video konferans aracılığıyla bayramlaştı
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

Taraklı’nın gelini CHP Genel Başkan yardımcısı Lale Karabıyık video konferans yoluyla siyasi partiler arası bayramlaşma programına başkanlık etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, "İsrail'in çocuk demeden, kadın demeden, yaşlı demeden yaptığı saldırılar, gerçekten ne insanlığa ne vicidana sığar. Sözün bittiği yerdeyiz. Filistin halkının her zaman yanındayız. Bu bir insanlık ayıbıdır, bu tarihe bu şekilde geçecektir." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Parti Meclisi (PM) Üyeleri Semra Dinçer ve Deniz Demir’den oluşan CHP heyeti, siyasi partiler arası bayramlaşma programı kapsamında AK Parti, DSP, Vatan Partisi, HDP ve İYİ Parti heyetleriyle video konferans yöntemiyle bayramlaştı.

CHP heyeti, ilk olarak Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Aydın, Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi Muhammed Cem Çekerek'ten oluşan AK Parti heyeti ile görüştü.

Kovid-19 nedeniyle üçüncü defa video konferans yoluyla bayramlaştıklarını belirten Lale Karabıyık, tüm AK Parti camiasının bayramını kutladı. Bayramlaşma sırasında İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına değinen Karabıyık, şunları söyledi:

"Yüreğimiz dağlandı. Hiçbir zaman olmaması gereken şeyler, özellikle de bu mübarek günlerde yaşandı Filistin'de. Bunu anlamak mümkün değil. İsrail'in çocuk demeden, kadın demeden, yaşlı demeden yaptığı saldırılar, gerçekten ne insanlığa ne vicdana sığar. Sözün bittiği yerdeyiz. Filistin halkının her zaman yanındayız. Bu bir insanlık ayıbıdır, bu tarihe bu şekilde geçecektir. Gerçekten sözün bittiği yerdeyiz."

Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere terörle mücadelede tüm şehit düşen güvenlik güçlerini anan Karabıyık, "İnşallah bu günler yakında sona erer ve halkımız da tedbirlere uyar. Umuyorum bir sonraki bayramda herkes sevdikleriyle kucaklaşır hale gelir. Ülkemiz için milletimiz için bütün insanlık için sevginin, huzurun, barışın olduğu nice yıllar diliyorum. Ramazan Bayramı'mız milletimize, tüm İslam alemine hayırlara vesile olsun. Barış ve huzur getirsin." ifadelerini kullandı.

Lale Karabıyık, Genel Başkan Yardımcıları Hasan Erçelebi, Onur İste, Selçuk Karakülçe ve Dilara Tambova'dan oluşan DSP heyeti ile bayramlaşma sırasında ise İsrail'in saldırılarına değindi. Saldırıları "vahşet ve katliam" olarak niteleyen Karabıyık, "Umarız BM kendisine düşen görevi yapacaktır. Gerçekten yüreğimiz dağlandı." diye konuştu.

"DİLİYORUZ Kİ BUNDAN SONRAKİ BAYRAMLAR ŞEKER TADINDA OLSUN"

Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan başkanlığındaki HDP heyeti ile gerçekleştirilen bayramlaşma sırasında ise Kovid-19 ve İsrail'in saldırıları nedeniyle bayramı buruk geçirdiklerini belirten Karabıyık, "Filistin'e yaşanan zulüm inanılır gibi değil, sözün bittiği yerdeyiz." ifadelerini kullandı. HDP ailesinin bayramını da kutlayan Lale Karabıyık, şunları söyledi:

Bizler zaten demokrasiden, kitlelerin temsilinden, Mecliste temsiliyet vurgusundan, bunlardan her zaman yanayız. Güçlendirilmiş parlamenter demokrasiyle taçlandıracağımızı daima ifade ediyoruz. Diliyoruz ki bundan sonraki bayramlar şeker tadında olsun, birlik beraberlik içinde olsun. Kardeşlik ve barışın hüküm sürdüğü günlerde bayramlar daha güzeldir. Bu vesile ile sizlerin bayramını kutluyoruz."

CHP'deki bayramlaşma programı daha sonra Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu başkanlığındaki İYİ Parti heyetiyle devam etti.

İYİ Parti ile gerçekleştirilen bayramlaşma sırasında da gündem İsrail'in saldırıları oldu.

Dünyanın neresinde bir zulüm, haksızlık, katliam varsa ona karşı olduklarını vurgulayan Lale Karabıyık, "Söylenecek bir söz yok, nasıl bir vicdan, nasıl bir insanlığa sığar, bunun tarifi yok." dedi.

Lale Karabıyık, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan başkanlığındaki Vatan Partisi heyetiyle gerçekleştirilen bayramlaşma sırasında ise hiçbir zaman yaşanmaması gereken olayların bu bayram döneminde yaşandığını söyledi. İki heyet de İsrail'in saldırılarını kınadı.

 

#lale-karabiyi #baskan #konferans

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Ağustos 2023 Güncel Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.