Başarı Nasıl Gelir?

TARAKLI’dan İzzettin KÖMÜRCÜ
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

 

BAŞARI NASIL GELİR?

Sakaryaspor Kırşehir Belediyespor yarı final rövanş karşılaşması sonrasında Sakarya’nın yerel televizyonunda yayınlanan spor özel programını izlemiştim. 5-1 lik Kırşehir Belediyespor galibiyeti sonrasında herkes röportaja çıkıyor “O gün Bugündür” diyor.

Neden 5-1 yendik sahi… Kiminle oynadık? Nereden geldik ve nasıl oynadık?

Tam olarak bunu kavrayamadığımız için adeta ayaklarımız yere basmadı. Şampiyon olmuş hisleri ile finaldeki rakibimiz Kocaelispor Başkanını Çark caddesinde şampiyonluk kutlamalarına bile davet ettik. Biz bu hisler içerisindeyken Kocaelispor yarı finaldeki rakibini maçın son anlarında bulduğu gol ile elediğini eklemek isterim. Biz 5-1 lik rehavetin içerisindeyken Kocaelispor son anda finale kalmanın ağırlığı içerisindeydi.…

İki komşu şehrin takımı bu atmosfer içerisinde İstanbul olimpiyat Stadında oynanan final karşılaşmasına hazırlandı.

Kocaelispor karşında alınan 4-0 ık hezimetin nedeninin bu olduğunu düşünüyorum…

Keşke Kırşehir karşılaşmasında 5-1 galip geleceğimize 1-0 galip gelip finale kalsaydık.

Belkide olimpiyat stadında bambaşka bir Sakaryaspor izlerdik.

Buradan Kocaelispor’un başarısını küçümsemek istemiyorum. Üstün futbol oynadılar şampiyonluğu hak ettiler.

 

YANLIŞTAN YANLIŞA SAVRULMAK

 

Sakaryaspor’da kongre kararı alındı. Şunu söylemek isterim ki bu düzen böyle yürüdükçe “Şampiyonluk” denen hadise hayal oluyor.

Başarı için ne gerekiyor? Öncelikle yeşil siyahlı takımızda futbolcularımızda Sakaryalılık ruhu gerekiyor. Bana göre işin özü bu.

Konu yönetim olunca elbette “Para”.Güçlü takım kurmanın yöntemi “Forma satmak” ile olmuyor. Tarih yazmak paralı yönetim oluşturmakla oluyor.

Sakaryaspor kendi şehrinin takımlarında en iyi, en becerikli çocukları bulup parlattığı tarih yazdığı bir takım. Aykutlar,Türan’lar,Oğuzlar,Tuncay’lar Türk futbolunda da tarih yazan sporcular, İşte bunu yapmadığımız sürece alt liglerde sürünürüz.90 lı yılların gerisine gittiğimiz zaman görüyoruz “İşi bilen ve paralı yönetim” ile hedefe ulaşmak mümkün. Bir “yanlış”tan öteki “yanlış”a savrularak iyi bir yere varmak olanaksız…

 

TARAFTAR KAHROLUYOR

 

Arzu ettiği şampiyonluğa yıllardır ulaşamayan Play-Off finallerinde kahrolan milyonların yaşadığı şehrin takımının taraftarı “Neden şampiyon olamıyoruz?” sorusunu sormak anlamsız. Cevap açık… Giydiği formanın ağırlığının farkında olmayanlar” ve ilerleyen yaşlarda Sakaryaspor’u tercih edenler geleceğin mutsuzlarını yaratmaktan başka bir işe yaramıyor.

“Neden şampiyon olamıyoruz” sorusunun yanıtını çok uzaklarda aramaya gerek yok.

Hepinize sağlıklı güler diliyorum

Yazarın notu: “Paralı” iyi bir yönetim derken basında adı geçen başkan adayından söz etmiyorum

 

#kocaeli-sakarya #basari

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Ağustos 2023 Güncel Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.