İstanbul Gastronomi Festivalinde Yarışmada Madalya Kazandı

Taraklı’lı Sabri Furkan Buluntekin İstanbul Gastronomi Festivali kapsamında düzenlenen yarışmada 2.oldu
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

22-25 Aralık tarihleri arasında 18.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali kapsamında düzenlenen yarışmalarda “Restorant Tatlı Tabağı” kategorisinde tatlı grubunda “Kavunlu Mastik” tatlısıyla bireysel katıldığı yarışmada 2.olan Taraklılı Sabri Furkan Buluntekin gümüş madalya kazandı.

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından Yenikapı Avrasya Göster Merkezi’nde düzenlenen 18.Uluslararası Gastronami festivaline 20 ülkeden yarışmacı ve jüri üyeleri katılırken altı yüz’ün üzerinde yarışmacı değişik kategorilerde yarıştı. Yarışmaya ayrıca Türk Mutfağı Kültürü ve yemekleri üzerine araştırmacı yazar değişik ülkelerden mutfak temsilcileri katıldı. Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Aşçılık Bölümü 2.sınıf öğrencisi Taraklı’lı 20 yaşındaki Sabri Furkan Buluntekin bireysel olarak katıldığı yarışmada “Restoran Tatlı Tabağı” kategorisinde “Kavunlu Mastik” tatlısıyla 2.olarak gümüş madalya kazandı.

Hedef Milli Takım

Yarışma sonrasında Buluntekin’e madalyası Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) Başkanı Bayram Özbek ve Milli takım kaptanı Abdi Gündüz tarafından verildi. Genç yarışmacı Sabri Furkan Buluntekin yarışmaya katılmaktan ve madalya kazanmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek “Genç arkadaşlarıma yarışmalara katılmalarını öneriyorum. Hedefim milli takıma seçilmektir.Destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

#buluntekin-tatli #yarisma #sabri

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.