Yusufbey Mahallesi Yaz Kuran Kursu Öğrencilerinden İtfaiye Ziyareti

Taraklı ilçe Müftülüğüne bağlı Yusufbey Mahallesi Camii Yaz Kur´an kursu öğrencileri Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Taraklı İtfaiye Grup Amirliğine ziyarette bulunuldu.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

Yusuf bey mahalle camisi imam hatibi Mücahid Özcan ‘ın öncülüğünde miinik öğrencilerin bir yangın ya da trafik kazası sırasında kendilerini nasıl koruyabilecekleri ve böylesi olaylarla karşılaştıklarında yapmaları gerekenler hakkında bilgilendirildi. İtfaiye araçları, yangın söndürme ekip ve ekipmanları, yangın sırasında çocukların yapması gerekenler, ilk yardım, yangına karşı alınması gereken önlemler, trafik kazalarında hurdaya dönen araçlarda sıkışan kazazedelere yönelik itfaiyenin hayat kurtarmaya yönelik yapmış olduğu çalışmalar gibi birçok konuda itfaiye erleri tarafından minik öğrencilere aktarıldı.

Minik öğrencilerin bir yangın ya da trafik kazası sırasında kendilerini nasıl koruyabilecekleri ve böylesi olaylarla karşılaştıklarında yapmaları gerekenler hakkında bilgilendirildi. Hurdaya dönen araçlarda sıkışan kazazedelere yönelik itfaiyenin hayat kurtarmaya yönelik yapmış olduğu çalışmalar gibi birçok konuda itfaiye erleri tarafından minik öğrencilere aktarıldı.

 

#yaz-kurs #yusufbey #tarakli

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.