CHP İl Başkanı Ecevit Keleş ile…

İzzettin KÖMÜRCÜ'nün Kaleminden
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

 

Sakarya CHP İl Başkanı Ecevit Keleş geçtiğimiz hafta iki kez Taraklı ilçesini ziyaret etti

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş’in Taraklı’da yatırımları vardır. Taraklı ziyaretlerinde;

Acaba işi gereği mi Taraklı’da bulunuyor? diye düşündüm.

Esnaf ziyaretleri sırasında Sayın Ecevit Keleş ile ilçe merkezinde üç-dört defa karşılaştım. Kendisiyle karşılaştığımda kolaylıklar diledim. Ziyaretleri sırasında dikkatimi çekti. Başkan Ecevit Keleş esnafları ziyaretlerinde son derece samimi sohbetler gerçekleştiriyor, bazı dükkanlarda oturuyor istişarelerde bulunuyor. Esnaflarda nazik ziyaretlerinden dolayı Ecevit Keleş’e teşekkür ediyor ve memnuniyetlerini ifade ediyorlar. Ziyaretleri sırasında bunları gördüğüm için Sayın Ecevit Keleş’i iş yerime kahve içmeye davet ettim, eksik olmasın kırmadı ve ziyarette bulundu.

Sayın Ecevit Keleş iş yerime geldiğinde ona takılarak karşılamada bulundum.

Kendisine; “Sayın Başkan siz milletvekili mi olmak istiyorsunuz? Yoksa Taraklı’ya Belediye Başkanı mı?” diye sordum. Yanında bulunan CHP Taraklı İlçe Başkanı Kadir Güneş “Başkanımız esnaf ve vatandaşları ziyaret ediyor, yerel ve ülke gündemi ile ilgili vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyor” cevabını verdi.

Kahve ikramında bulunduğum Ecevit Keleş ‘in elinde bir çanta vardı, dikkatimi çekti. Gözümden kaçmamıştı. Ne olduğunu daha sonra sormayı düşündüm.

“SAKARYA’NIN TÜM SORUNLARIYLA İLGİLENİYOR”

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, bir kahve içimlik sohbetimizde söylediklerime içtenlikle açıklık getirdi.

İl Başkanı Ecevit Keleş’e vatandaşın biraz daha etkin muhalefet istediğini söylediğimde

“Genel Başkanımız her zaman ülkemizin, vatandaşlarımızın ve her bireyin menfaatini savunuyor. Hak, hukuk ve adaletten yana tavır alıyor” dediğinde,

Oysa ben yerel siyasette CHP milletvekili, parti meclis üyesi, il ve ilçe yöneticileri ve belediye meclisi üyelerini kast ettiğimi söyledim ve;.

“Bunu kabullenmem mümkün değil, Daha ne yapalım. Sakarya’nın ve ilçelerimizin tüm sorunlarında eğitimde, sağlıkta, tarımda her konuda sorunları dile getiriyoruz. Çözebileceğimiz talepleri çözüyoruz.

Önceliğimiz “Önce İnsan” diyoruz. İktidarın yanlışlarına da her zaman karşı duruyoruz. Görüşlerimizi dile getiriyoruz. Yapılması gereken muhalefeti hep birlikte yapıyoruz “ diyor.

“TEK AMACI PARTİSİNİ 2023’TE İKTİDAR YAPMAK”

“Parti içerisinde Ecevit Keleş’i sevmeyenler var mı? diye sordum.

 “ Ecevit Keleş işini en iyi şekilde yapma gayretinde. Vatandaşların derdi çok. Sakarya halkı dertli. İstisnasız her ilçede her mahalle de her evde büyük dertler var. Bunları çözmek içinde iktidar olmak lazım. Ecevit Keleş’in derdi CHP’yi iktidar yapmak.” ifadelerini kullanıyor.

“Herkes CHP Grup Başkan vekili Engin Özkoç ile aranızın pekiyi olmadığını düşünüyor. Genel kanı bu.” dediğimde;

 Sayın Ecevit Keleş

“Sayın Grup Başkan Vekilimiz Engin Özkoç ile bir elmanın iki yarısı gibiyiz. O mecliste bizler Sakarya'da halkımız için çalışmaktayız. Hiç bir sıkıntı yok. Bu konuda söylenecek başka söz yok” diyor.

“2023 yılında yapılacak seçimlerde milletvekili olmak istiyorsunuz. Genel merkez hakkınızda ne karar verir? “ diye sorduğumda da

Başkan Keleş tebessüm ederek cevaplıyor.

“Biliyorum. Sende Ecevit Keleş’i iyi tanıyorsun. Şu anda CHP Sakarya İl Başkanıyım. Partimiz üyeleri bana bu görevi vermiştir. Demokrasi vazgeçemeyeceğimiz bir değerdir. Yapmamız gereken işler vardır. Milletvekilliğine adaylığına layık olmak Ecevit Keleş için onurdur” diyor.

“YAPTIKLARIYLA ÖRNEK BİR SİYASETÇİ OLUYOR”

Başkan Ecevit Keleş’e elindeki ‘Taraklı Belediyesi ‘ yazılı ve logolu çantayı sorduğumda

“Demokrasi vaz geçemeyeceğimiz bir değerdir diyorum ya, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı’yı makamında ziyaret ettim. MHP’li Başkan Pilavcı bize hediye takdim etti. Sağ olsun var olsun. Siyasi düşüncelerimiz bizleri ayrıştırmamalı. Hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız” dedi

Ecevit Keleş’i aracına doğru uğurlarken Başkan Keleş partinin ilçe yöneticilerinden birine

“İlçenizdeki tüm cenazelerden İl Başkanlığımızı haberdar edin, düğün davetlerine mutlaka katılın” şeklinde talebini iletti.

Bu anlamda şunu da belirtmekte fayda var. Ecevit Keleş’in Sakarya’daki bu uygulaması cenaze yakınlarına bizzat ya da telefon ile taziyede bulunması hatta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve genel başkan yardımcılarından birinin taziye için cenaze yakınının aranması acılı ailenin acısına ortak olması acıyı az olsa hafifletiyor. Sayın Keleş’in bu çalışmalarına olumlu tepkiler geldiğini duyuyor ve görüyorum.

Başta da ifade ettiğim gibi CHP İl Başkanı Ecevit Keleş’i iş yerime geldiğinde takılarak karşıladım. Aracına binerken de huyum kurusun takılmadan edemedim ve sıralama yapması için ricada bulundum.

“Sayın Başkan seçimlerde Sakarya’da CHP milletvekili sıralaması kimlerden oluşur” ? diye sordum.

Verdiği cevap “Anlaşılan sen demokrasiyi özlememişsin” deyip arkasından ilave ediyor.

“Eylemeyin beni acelem var.” diyor ve gaza basıp gidiyor.

Haftaya görüşmek üzere sağlıcakla kalın…

 

 

#il-baskani #ecevit #keles #izzettin

Yorumunuzu Ekleyin

Adı-Soyad
E-Posta
Yorum
İşlemin Sonucu
  • Yorumlar T.C. Yasalarına aykırı olamaz.
  • Hakaret içeren yorumlar, yayınlanmasa bile yasal mercilere iletilebilir
  • KVKK Kapsamında, bilgileriniz, yasal merciler hariç kimseyle paylaşılmaz.
  • Formda doldurduğunuz bilgiler ve IP adresiniz sisteme kaydedilir.
  • Yorumunuz onaylanıp yayınlandığında, sadece yorum, isim ve yorum tarih saati gösterilir.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Ağustos 2023 Güncel Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.