Vatandaşın derdi ile Dertleniyoruz…

İzzettin KÖMÜRCÜ'nün Kaleminden
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

Vatandaşın derdi ile

Dertleniyoruz…

Bu köşede vatandaşlar ile yaptığımız sohbetleri belirli periyotlarla sizlerle paylaşıyorum

Taraklı’da vatandaşın yoğun kullandığı çay ocakları ve kıraathanelerde zaman zaman Taraklı’lıların ilçenin sorunları ile ilgili görüşlerini dinliyoruz.

Vatandaş sohbetleriyle Taraklı’da ki durumu daha net analiz etme fırsatı bulduğumu belirtmek isterim. Vatandaşlarla yaptığım sohbetlerde onlara yazacağım konuları ve konu hakkındaki düşüncelerimi ifade edeceğimi anlatıyorum. Her türlü sohbeti kaleme alacak değiliz elbette…

Temel amacımız Taraklılı vatandaşların sorunlarını yetkililere aktarmak. Bu anlayışla yazılarımızı sürdüreceğiz.

Mezarlıklar doldu, ölüleri gömecek yer kalmadı! 

Taraklı merkezinde Yusufbey Mahallesi’nde de eski ve yeni mezarlıkta doluluk oranı yüzde yüze yaklaşmakta. Daha önce Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin yeni mezarlık inşa edeceğini duymuştuk.

Taraklı’ya çok acil bir şekilde yeni mezarlığa ihtiyaç var. Taraklılı vatandaşlar eski ve yeni mezarlığın ihtiyaca cevap veremez hale geldiğini belirtiyorlar. Bir an önce yeni mezarlık çalışmalarının yapılması gerektiğini söylüyorlar

Ankara Caddesi’nde trafik sorunu

Taraklı’da Ankara Caddesi’nde trafik sorunu maalesef bir türlü çözülemiyor. Trafik sorununun en büyük etkenlerinden biri cadde üzerinde park yasağına rağmen sağlı sollu park yapmış araçlar. Bunun sebebi de ilçede otopark eksikliği. Gerçi otopark sorunu sadece Taraklı’da değil pek çok yerde var. Bence bu sorunun çözümü cadde esnafının kendisi. Yetkililerin yaptırım uygulamasını beklemeden araçlarını trafik akışının olmadığı müsait alanlara park etmek. Bu sayede Ankara Caddesi’nde trafik akışı rahatlar. Dolayısıyla esnaftan alış veriş yapacak olanlarda çok kısa süre aracını park ederek daha rahat alışveriş yapma imkanı bulmuş olacaklar. Bu uygulamanın önemli bir çözüm olacağını düşünüyorum.

“Türkiye Yüzyılı ile dünyada öncü olacağız”

AK Parti Yerel yönetimler Başkan Yardımcısı eski milletvekili Hendek eski Belediye Başkanı Ali İnci geçtiğimiz hafta üç gün arka arkaya Taraklı’da ziyaretlerde bulundu. Sayın Ali İnci YENİGÜN Taraklı temsilciliğini ’de ziyaret ederek kendisiyle sohbet etme imkânımız oldu. Gerek Belediye Başkanlığı döneminde gerek milletvekilliği döneminde Ali İnci’nin seçim çalışması heyecanını az çok bilirim. Sayın Ali İnci’ye bu bakımdan yeni heyecanının sebebini sordum. Ali İnci “Cumhuriyetimizin yeni yüzyılının başlangıcı olan 2023’te ülkemizi hedeflerine ulaştırmak, milletimizi yeni hizmetlere kavuşturmak, bu asrın Türkiye yüzyılı olması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. 2023’ün ülkemizle birlikte komşularımızın, bölgemizin, mazlum milletlerin ve insanlığın barışına, huzuruna, esenliğine vesile olması için gayretlerimizi yoğun şekilde sürdürüyoruz.2023’te Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu hayata geçirerek, ülkemizi bölgesinde ve dünyada öncü konuma taşıyacağımıza yürekten inanıyoruz. Eğitimde, sağlıkta, sosyal politikalarda, çalışma hayatında, adalette, ekonomide, enerjide, terörle mücadelede, dış politikada, kısacası her alanda ülkemizi daha da güçlendirerek, devlet ve millet olarak önümüze çıkacak tüm engelleri bertaraf etmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. AK Parti iktidarlarımız döneminde son 20 yıldır olduğu gibi milletimizle birlikte yürümeye, 2023 yılında da cumhurun iradesini hâkim kılmaya, istikrarı sürdürmeye, Türkiye olarak dünya barışına katkılar sunmaya ve insanlık için güvenin adresi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Sayın Ali İnci’nin Taraklı’lı hemşerilerimiz ve vatandaşlar arasında popülerliği beni açıkçası çok şaşırttı. Çalışmalarını gönülden tebrik ediyorum. Ziyareti için çok teşekkür ediyorum.

Haftaya görüşmek üzere hoşçakalın. Sağlıcakla kalın.

 

 

#vatandas-dert #dertlenme #komurcu

Yorumunuzu Ekleyin

Adı-Soyad
E-Posta
Yorum
İşlemin Sonucu
  • Yorumlar T.C. Yasalarına aykırı olamaz.
  • Hakaret içeren yorumlar, yayınlanmasa bile yasal mercilere iletilebilir
  • KVKK Kapsamında, bilgileriniz, yasal merciler hariç kimseyle paylaşılmaz.
  • Formda doldurduğunuz bilgiler ve IP adresiniz sisteme kaydedilir.
  • Yorumunuz onaylanıp yayınlandığında, sadece yorum, isim ve yorum tarih saati gösterilir.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Ağustos 2023 Güncel Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.