Restorasyon Çalışmalarında Gelinen Nokta

Anıtlar Kurulu 6. Kurul Başkanı Prof. Dr. İsmet Ağaryılmaz, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ve Meclis Üyesi Alattin Yılmaz Restorasyon çalışmaları ile ilgili bilgi verdi
Enes ÇINAR Enes ÇINAR
Yayın: Güncelleme:


Valilik Konuk Evi (Hisar)


Taraklı'da restorasyon çalışmaları devam eden 3 binanın yapımı hızla sürüyor. Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Meclis Üyesi Alattin Yılmaz ve Anıtlar kurulu 6. Kurul Başkanı Prof. Dr. İsmet Ağaryılmaz, çalışmaları yerinde inceledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, "Bu binalar özel idare tarafından, valilik, belediye ve kaymakamlık iş birliği ile, Emlak vergilerindeki Kültür Katkı payı ile yapılıyor." dedi.

Pror. Dr. İsmet Ağaryılmaz ise, "Taraklı'da restorasyon gören binalar aslına uygun olarak ahşap ve kerpiçten yapılıyor. Ayrıca, belediyeye ait atölyede çalışan marangozlar da bir okul gibi, yöreye has usta yetiştiriliyor. Ancak, Taraklı'nın dokusunu bozan zamanında göz yumularak yapılan bazı binalar görüntü kirliliği yapmaktadır." dedi.

Yapımı devam eden binalar 2006 yılı sonuna kadar tamamlanacak, tamamlandığında bu binalarda Taraklı'ya misafirler ağırlanacak.
Valilik Konuk Evi (Rüştiye Sokak)


H.E.M Satış ve Lokanta Binası (Yunuspaşa Çarşısı)

#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Ağustos 2023 Güncel Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.