Hanımeli Konağı Kapılarını Müşterilerine Açıyor

Restore Edilen Hanımeli Konağı Kapılarını Müşterilerine Açıyor.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

Finas sektöründen 3 yıl önce emekli olan Pembegül İnamlı ile yine özel bankadan emekli 35 yıllık mahalle arkadaşı Banu Tuğsavul’un 2007 yılında Taraklı’da Ulucami mahallesi Yusufbey caddesinde satın aldığı 3 katlı ve 7 odalı tarihi konak restore edilerek kapılarını müşterilerine açtı.
Toplu Konut İdaresi tarafından kullanılan kredi ile restorasyon çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirten Pembegül İnamlı ve Banu Tuğsavul verdiği bilgide Hanımeli konağının restorasyonunun 2 yılda tamamlandığını belirterek turizm için hizmete açılacağını söylediler.
İnamlı ve Tuğsavul Hanımeli konağında 15 yatak kapasitesi ile konaklama hizmeti verileceğini söyleyerek "Hanımeli konağı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından işletme belgeli konaktır. Eski eser tescilli konağımız Taraklı Evlerinin tipik özelliğini taşımaktadır. Kerpiç konak olarak restore edilmiştir” dediler.
Şehir dışından İlçeyi gezmek için gelen müşterilerinin 2 gece konaklamalarını sağlamak için Karagöl yaylası ve doğal güzellikleri görmeleri amacıyla turlar ve değişik organizasyonlar düzenleyeceklerini belirterek müşterilerini 2 gece konaklamalarını sağlayacaklarını söyledi.
Bu arada, konakta her türlü güvenliğin mevcut olduğunu sözlerine eklediler

 

NOT:Bu Haber Ali SANLI tarafından hazırlanmış olup Bizim Sakarya Gazetesinde yayınlanacaktır.

#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Ağustos 2023 Güncel Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.