24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü Taraklı’ da da kutlandı
M. Ali ÇINAR M. Ali ÇINAR
Yayın: Güncelleme:


çelenk sunma töreniSoldan sağa,J.Kom.M.Akbulut, Kaymakam,O.Balcı, Bel.Başk.T.Özkaraman,M.E.M.Vekili,F.MahmutoğluSodan Sağa,N.Özaslan,F.Mahmutoğlu (M.E.Müdürü V).,B.Yıldırım,A. Özbilge.Emekli Öğrt. hizmet şeref belgesi verilirken.Yemin Töreni


  


 Nuray Öğretmen, Çiğdem Öğretmene Bayrağı teslim ederken


24 Kasım Öğretmenler günü Taraklı da da kutlandı. Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Parkındaki Atatürk Anıtına Taraklı Öğretmenleri adına İlçe milli Eğitim Müdür Vekili Fevzi Mahmutoğolu tarafından çelenk sunulmasının ardından Atatürk ve Türk Milli Eğitimine hizmetleri geçmiş ve ebediyete intikal etmiş öğretmenler adına saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşımız okundu.
Kutlama faaliyetlerini ikinci bölümü Taraklı Yatılı Bölge İlköğretim Okulu salonunda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma Taraklı Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Müdürü vekili Selahattin Altop yaptı.
Stajerliği kalkan öğretmenler Özcan Akburak, Ebubekir Kanbur, Derya Demir ve Rabia Benekli’nin yemin töreni yapıldı. Ardından 2005-2006 Eğitim ve Öğretim yılında emekli olan öğretmenler Nuray Özaslan . Baki Yıldırım ve Ahmet Özbilge ye Hizmet Şeref Belgesi verildi. Öğretmenler arasında düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğretmenler Çiğdem Taş birinci olurken Sabahattin Ongıun ikinci Serkan Sağnak üçüncü oldu. Şiirlerini okumasının ardından yine öğretmenler korosu şarkılar söyledi. Öğrenciler tarafından günün anlamına ilişkin şiirler ve özdeyişler program arasında okunurken yarışmalarda dereceye girenlere de çeşitli ödüller verildi. Öğretmenler günü kutlamalarına Kaymakam Ozan Balcı, Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fevzi Mahmutoğlu Jandarma komutanı Merdan Akbulut İl Genel Meclisi üyeleri ve öğrenci velileri okul müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Ağustos 2023 Güncel Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.