Tevfik KAYMAZ Tevfik KAYMAZ Memleketim

SURiye de SÛR mu üflenecek....

Ortada gerçek firavunlar ve bir yığın sahte Musa ve Mehdi dolaşıp durmakta,.....
Yayın: Güncelleme:

Suriye Operasyonu demek; Güney Suriye üzerinden İsrail 'in Fırat nehrinin şu an ki Suriye devleti sınırları içinden geçen kısmına doğru genişlemesinin başlaması, Kuzey Suriye üzerinden de "Sözde Kürdistan ın" Akdeniz e doğru ilerlemesinin başlaması ve yine Osmanlının çöküşü üzerine emperyalizmin kurmuş olduğu Suriye devletinin yok olması demektir.
Diğer yandan da yüz binlerce insanın ölmesi , Emperyalizmin "kısıtlı" kaynaklarını tüketen ve ortadoğu da yer kaplayan, metre kareye düşen insan sayısını biraz daha azaltması demektir. ( Kasten böyle korkunç bir cümle kuruyorum vehametin anlaşılması için.)

Bizim için düşündürücü bir başka tarafı bir süre önce alel acele temizlenilmek istenen Suriye sınırımızdaki mayınlı arazinin tüm bu olanlarla ilgisinin ne olacağıdır. Bu konuya tarihi kökenleri ile 2010 gibi "Misak ı milli altına döşenen mayınlar patlatılıyor." yazımla dokunmuştum.

PKK nın Türkiye yi terketmeyeceği ve kendi kendini yok etmeyeceğinin apaçık görüldüğü meşhur "Âkilli" "barış" sürecin de sona doğru yaklaşıyoruz. Terör örgütünün daha da büyüdüğü, gürbüzleştiği ve bölgesel dengeler içerisinde daha ciddi bir yer edinme yoluna girdiği ortada. NATO nun illegal koruması altındaki PKK ya yine NATO üyesi bir ülke olarak Irak savaşından sonra Saddam döneminde yaptığımız kadar bile operasyon yapamadık. Suriye de de PKK nın kolu PYD ye dokunamayacağız.

Bu kaos sürecinde ise terör örgütünün eline ne gibi silah ve imkanlar geçtiğinin de henüz farkında değiliz. Örneğin bir kitlesel kalkışma sırasında Diyarbakır ın orta yerinde yine PKK unsurları ( yada emperyal güçlerin hesabına çalışan her hangi birileri) kontr saldırı ile kalkıp Sinir gazı kullanarak katliam yapabilir. Bütün dünya da "Türk devleti kendi vatandaşlarını kimyasal silahla öldürüyor " diyerek, Türkiye ye olası Birleşmiş Milletlerin müdalesini konuşmaya başlayabilir. Bu gün buna daha müsait hale getirildik. Gezi olaylarında polise çok fazla gaz kullandırtılması devletimizin (Hepimizin içinde olduğu geminin) dünya kamuoyunda bu bağlamda imajına çok zarar vermiştir.

Sonuç olarak Türkiye de de kaos alıp yürüyebilir. Senaryo çok... Hollywood hangi senaryoyu isterse o senaryo oynanacak.

MISIR mı , kimse merak etmesin orada Firavun ile Musa yada Mehdi ile Deccal mücadele etmiyor. Sadece emperyalistlerin Mısır da ki ortağının kim olacağı konusunun açığa çıkması için bir hengame kopuyor. Yani patronun Mısır daki adamı kim olacak mücadelesi bu aslında maalesef... Mısır daki katliamlardan dolayı elbette bir insan olarak üzüntü duyuyorum. Ama oradaki durumdan dolayı o elleriyle 4 parmak gösterenlere bende "şu" durumu gösteriyorum;

Haşlanmış mısır ile közlenmiş mısır arasında ABD açısından hiç fark yok. Önemli olan mısırı onun yiyip yemiyeceğidir.

Ortada gerçek firavunlar var ve bir yığın sahte Musa ve Mehdi dolaşıp durmakta, tüm bunlar olurken ABD kısa bir süre içinde Suriye de kıyameti kopartmaya hazırlanmaktadır.

İnsan bunlar ortadoğuda ki herkesi öldürüp yada birbirine öldürtüp sonra gelip kendileri mi yerleşmeyi planlıyor acaba? diye düşünmeden edemiyor........

Yine de inanıyorum , İnsanlık Kazanacak.....


#

YAZARIN SON YAZILARI

Boğa Güreşleri ve Arenalar

Boğa Güreşleri ve Arenalar

Biz matadoru çok cesur ve güçlü bir kahraman zannederdik.
Çatışma stratejisi ile yönetme

Çatışma stratejisi ile yönetme

Aklı ve vicdanı hür olmayan bireylerden oluşan ve kendi hayatlarını yönetmeyi becermeyen toplumlar nasıl yönetilir?
Şeytana Uymak

Şeytana Uymak

Göz yaşlarımızı silip olanları anlamalıyız.
Zafer Bayramı

Zafer Bayramı

Gönüllerde Kocatepe'den Afyon 'a doğru bir sel başlasa ülkenin her yerinden...
Hollywood senaryosu

Hollywood senaryosu

Birinci Dünya Savaşı'nda şimdilerde Suriye denen bölgedeki Osmanlı vatandaşlarının malını, mülkünü, ırzını namusunu İngilizlere karşı korumaya çalışan Yıldırım Orduları Komutanı Mustafa Kemal'i İngilizlerle işbirliği yapıp sırtından hançerleyen Suriye'yi de, devletini de, Esad'ı da sevmiyoruz,

Babasını da sevmezdik zaten.
Süt Çocukları

Süt Çocukları

Sayın Okur;

Yanlışlıkla bana, yani yanlış adrese gönderilmiş ve elime Ce-posta yoluyla bir valiz içinde düşmüş bir mektubu seninle paylaşıyorum.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.