Turgut Çakır Turgut Çakır İnsanlık Güneşi

İnsan yeni düşünceye açılan yolda giderken

Yayın: Güncelleme:

Aydınlanma sonsuzdur ama ışık körelmişse, görünmeyen varlığa insanın inancı zayıflar. Yalan doğrunun kardeşidir. Kolay olan doğrudur derler ancak yalan öne çıkar. O zaman doğru olanla değil yalanla başlar insan. Bugünlerde yeni düşünceye açılan yolda yürürsen doğru yolu unutursun.

Ve aydınlanma yolunu da…

Yalnız bilinmesi gereken yaşam ve ölümdür. Yaşam ve ölüm birlikte açar dünyaya gözlerini. Yaşam boyunca insan hem gelişir hem de büyür. Ölüm de yaşamın doruk noktasıdır.

İnsanlık yeni düşünceye açılan yolda giderken ışık arar. Zaten gereksinim ya da istek duyduğunuz aydınlanma dışında her şey sizindir. Aydınlanma sonsuzdur ama gökteki kandiller yanmazsa insanın inancı karanlıkta boğulur. İnanç boğunca sevgi gücü de azalır. Sevgi gücü azalınca zenginlikte azalır. Böylece sevgi gücü önündeki engelleri aşamaz. Engelleri aşamayan insanın huzuru kaçar. Mutsuz bir yaşama davetiye çıkarır. Başarının anahtarı olan mutluluk da size yan gözle bakar. İşinizdeki başarı da bence aynıdır. Aydınlanma da hayal olmaktan öteye gidemez.

Peki aydınlanma için ne yapılabilir?

Yoksulluğun üstesinden kaderle gelinmez. Kaderin üstesinden sevgiyle gelinir. Sonsuz olan bu kuralı hiç unutmayın. Bilin ki huzur ve mutluluk daima bize bağlıdır. Öyleyse insanı özgür kılan sevginin çok önemli olduğunu bilin ve kötü düşünceyle konuşmayın. Eğer konuşulursa onu üzüntü izler. Onun için duru bir düşünceyle konuşun ki, huzur ve mutluluk öne çıksın.

Sevgi sizi hayata bağlayan güçtür. İnsan içindeki devle ne konuşursa odur. İçinizdeki devin yaşadığı bir dünyayı düşünün. Kocaman bir dünya bu. Onu eğer tanımlarsanız aydınlanmaya giden yolda kocaman bir kandil yanar. Aydınlanma kandiliniz hiç sönmesin ki, küçük bir evrenin yıldızları parlasın. O evren sizsiniz. Bu bakımdan büyük sevgilerin meşalesini daima yakın ki, her yerde var olan sevgi sevgiyi taşırsa, güzellik gelir. Küçük evreninizde büyüyen sevgi ile birlikte güzellikte büyür. O öyle bir sevgi ki, yalnız dış güzelliği değil, iç güzelliği de aydınlanır. İç ve dış güzellikler sevginin gücünden gelirse, sınırsız bir güzellik güneşi doğar gönlünüze. İşte o güneş aydınlanmaya götürür insanı. Her mucizenin arkasında bulunan sevgi hayatınızı yönlendirir.

Şunu iyi bilin ki, her mucizenin arkasında sevgi vardır.

Düşünce dünyanızda var olan güneş sizsiniz. Siz kendi dünyanızın gücü olduğunuza göre, bilinmesi gereken her şey iyi y da kötü ise, onları şekillendiren düşünce dünyanızdaki özelliklerdir. Bu özelliklerin kuralları da içinizdeki küçük evrende yaşıyor.

Hayatınızın bir amacı vardır. Bu amaç elbette ki mutluluktur. Huzurlu ve mutlu bir hayat düşünürseniz önce paha biçilmez bir armağan vermeniz gerekiyor. O armağan içinizdeki sevgidir. İşte küçük evrenin en büyük gücü sizin hayatınız olacak.

İnsan yeni düşünceye açılan yolda giderken aydınlanma güneşi doğmalı kalbinize. O öyle bir güneş ki, size Tanrı’nın en büyük gücünü açıklıyor. Yani içinizdeki evrenin tek ve en büyük gücü odur. O güç aydınlanmadır. Yani göremediğiniz ama inandığınız en büyük güçtür.

#

Yorumunuzu Ekleyin

Adı-Soyad
E-Posta
Yorum
İşlemin Sonucu
  • Yorumlar T.C. Yasalarına aykırı olamaz.
  • Hakaret içeren yorumlar, yayınlanmasa bile yasal mercilere iletilebilir
  • KVKK Kapsamında, bilgileriniz, yasal merciler hariç kimseyle paylaşılmaz.
  • Formda doldurduğunuz bilgiler ve IP adresiniz sisteme kaydedilir.
  • Yorumunuz onaylanıp yayınlandığında, sadece yorum, isim ve yorum tarih saati gösterilir.

YAZARIN SON YAZILARI

Yorgan gitti kavga bitti

Yorgan gitti kavga bitti

Siyasetin kutsal devrimidir demokrasi

Siyasetin kutsal devrimidir demokrasi

Şehitlerin Kutsal Devrimidir Çanakkale

Şehitlerin Kutsal Devrimidir Çanakkale

Şamar Oğlanı Karne İle Ekmek Alıyor

Şamar Oğlanı Karne İle Ekmek Alıyor

Hakkımı Helal Etmiyorum

Hakkımı Helal Etmiyorum

Ağaç ve İnsan

Ağaç ve İnsan

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Ağustos 2023 Güncel Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.