Hüseyin Kolaç Hüseyin Kolaç Özgür Düşünce

Sosyal Medya

Günümüz dünyasında küreselcilerin ve yandaşlarının en önemli silahlarından biri, sosyal medyadır.
Yayın: Güncelleme:

Günümüz dünyasında küreselcilerin ve yandaşlarının en önemli silahlarından biri, sosyal medyadır. Manipülasyonlarla, algı operasyonları ile, insanları istediği gibi yönlendirmekte, kamu oyu oluşturarak, devletleri baskı altına alabilmektedir. Sosyal medya, iftiraların, hakaretlerin, tehditlerin, yalan haberlerin, trollerin, birbirleri ile yarıştığı bir mecra haline dönüşmüştür.

Devletlerin egemenlik hakları, o ülkede bulunan kişileri ve kurumları kanunlar nezdinde bağlayarak, kendisini gösterir. Devletin kanunlarına uymayan, hesap vermeyen sosyal medya, hem o ülkede bulunan kişilerin haklarını, hem de devletin kurumlarını hedef alabilmektedir.

Hem bulunduğun ülkede, özellikle reklamlardan çok büyük paralar kazanacaksın, hem beş kuruş vergi vermeyeceksin, hem de kişilere, kurumlara saldırıp, hesap vermeyeceksin. Bu aklı başında olan hiç kimsenin kabul edebileceği bir durum değildir.

Dünyanın bazı ülkelerinde temsilcilikler açan sosyal medya kurucuları, Türkiye’nin uyarılarına rağmen ülkemizde temsilci açmamakta direnmektedir. Ülkemizde devletin muhatap alabileceği temsilci olsa, hem kanun ve mahkeme hükümleri uygulanacak, uyulmadığı takdirde hukuki yaptırımlar gündeme gelecek, hem de devlet, sosyal medyanın ülkemiz üzerinden kazandığı paralardan vergi alabilecektir.

Sosyal medyanın insanlar üzerindeki etkilerini, sosyal medyaya kanuni düzenleme geleceği haberleri ile daha iyi gözlemleyebiliyoruz. Sosyal medyanın adeta kölesi olan, küreselcilerin bilerek yada bilmeyerek yandaşlığını yapan bazı insanlar, kanuni düzenlemenin daha ne olduğunu bile bilmeden, isyan bayraklarını açtılar. Efendim benim özgürlüklerim varmış, bu engellenemezmiş. Kanuni düzenleme olursa küresel bu şirketler ülkemizi terk edermiş. Bu diktatörce bir uygulama imiş, iktidar istediğini susturmak için yapıyormuş, demokrasiye aykırı imiş. Küreselcilerin avukatlığını yapanlar, keşke kendi insanının ve devletinin haklarını da savunmakta böylesine dirençli olabilse.

Türkiye Cumhuriyeti egemen bir devlet olarak, bu düzenlemeyi acilen yapmalıdır. Esasında çok geç bile kalmıştır. Devletin yasalarına uyan buyurur gelir, uymayan da çeker gider. Bu kadar basit.

Bütün güzelliklerin sizlerle olması dileği ile, Allah’a emanet olunuz.

#sosyal-medya #kanun #insan-haklari

YAZARIN SON YAZILARI

Endişe Duyuyorum

Endişe Duyuyorum

Güçlü olduğun kadar bağımsız ve özgürsün.
Hukuk mu, Güç mü?

Hukuk mu, Güç mü?

Hüseyin Kolaç'ın Köşe Yazısı: Diğer ülkelerin insanlık adına söyleyecekleri sözleri kalmamıştır.
Emperyalizmin Sonu

Emperyalizmin Sonu

Kula bela gelmez, hak yazmayınca, Hak bela yazmaz, kul azmayınca.
Lailaheillallah

Lailaheillallah

Allah'tan başka İlah yoktur.
İşimiz Var

İşimiz Var

Gün, hepimizin geleceği, vatanın ve milletin bölünmezliği, bağımsızlığı için, kenetlenme günüdür.
Türkiye Kuşatıldı

Türkiye Kuşatıldı

Emperyalist güçler, sömürgeciler cehennemin kapılarını zorla açmaya çalışıyor. Hesaplar yapılmış, ama Allah’ın hesabını kimse bilmiyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.