İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Dıngıldak Masa

Yılın Son Yazısı...

İzzettin KÖMÜRCÜ'nün Kaleminden
Yayın: Güncelleme:

Geride bıraktığımız 2021 yılı koronavirüsü ile gelmişti ve virüsü bitirmeden gitmek üzere.

2019 yılında uzak doğuda ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan bulaşıcı ve ölümcül hastalık insanlığın yaşamını değiştirdi. Pek çok can aldı Devletlerin ekonomilerini alt üst etti

Neler görmedik ki!

Bir önceki yıldan daha kötü müthiş bir yıl oldu, hiç sevilmedi.

2021 yılında da virüs karakter değiştiriyor, varyantın biri bitmeden diğeri geliyor.

Yılın ilk günlerinde iş yerleri kapandı. Günlük kazancı ile evine ekmek götürmek zorunda olanlar yapılan desteklere rağmen adeta kâbus yaşadı. Kırsal kesimlerde yaşayan insanlarımız yani köylerimizde tarımla uğraşan insanlar toprağı ekip biçenler, ayrıca hayvan besleyenler, çiftçiler artık ekip biçememe durumuna geldiler.

Salgın ile mücadelede 2021 yılının ilk günlerinde o günlerde vekaleten Taraklı Kaymakamlığı görevinde bulunan Özgür Kaya’nın öncülüğünde ekibi ve vatandaşlarında büyük desteğiyle büyük mücadeleler verilmişti. Taraklı halkı Covid-19 tehdidine karşı bilinçlenmişti. Yapılan denetimlerle birlikte vaka sayıları Taraklı’da diğer yerlere göre düşük olmuştu. Hergün vaka ve aşılama sayıları yayınlanıyor. Taraklı İlçemiz de bu günde diğer yerlere oranla vaka sayısı düşük.Aşılamalar devam ediyor. Temennim 2022 yılında virüs tehdidinden kurtulmak

**

2021 yılı için Taraklı’da üzerinde durulacak en önemli konulardan biri doğalgaz.

Ülkemiz de artık doğalgaz olmayan ilçe kalmadı. Taraklı’da da doğalgaz çalışmaları devam ediyor.Pek çok doğalgaz abonesi doğalgaz kullanmaya başladı. Taraklı’ya doğalgaz getirilmesi demek yaşam kalitesini artması demektir. Temennimiz 2022 yılında doğalgaz çalışmalarının tamamlanmasıdır. Vatandaşlarımızın en büyük beklentilerinden olan meydan yenilenmesinde yıl içerisinde her gün yeşil alandan tutunda Atatürk Büstü ve tören alanı yenilenmesi ile ilgili yeni projeler konuşulmasına rağmen somut adımlar atılamamıştır. İnşallah 2022 yılında meydan düzenlemesi ile ilgili somut adımlar atılır.

**

Siyaset camiasına birkaç söz etmek istiyorum. İktidarda muhalefette bizim. Tarafsız şekilde eleştiride bulunacağım. Seçim döneminde kapı kapı dolaşıp vatandaştan oy isteyenleri ne yazık ki yıl içerisinde Taraklı’da göremedik. Kapalı salonlarda yada parti teşkilatlarında partililerle bir araya gelmek yeterli mi acaba? Bakın yıllar çabucak geçiveriyor.

**

Pandemi nedeniyle ara verilmek zorunda kalınan spor müsabakalarında 2020-2021 Futbol sezonunda Taraklıspor Sakarya 1.Amatör kümeden yükselerek Süper Amatör ligde oyamaya hak kazandı. Bu Taraklı’da spor tarihinde bir ilk olmuştur.2021-2022 sezonunda da Süper Amatör kümede başarılı maçlar oynuyoruz. Ancak Taraklıspor yeterli desteği bulamıyor. Taraklılıların ve taraftarların destek olması şart. Temennim yeni yılda Taraklıspor’a desteğin artması ve başarıların artarak devam etmesidir.

**

Kıymetli Okuyucular;

YENİGÜN Gazetesi Taraklı’da ilgi ile okunuyor. Sizler için Taraklı’da gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Tarafsız haberlerimizle her kesimin sesi oluyoruz.

Yunus Emre diyor ki, “İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, bu nice okumaktır.”

Ne yazdığımı, niçin yazdığımı hangi konuya odaklandığımı neyi gündeme getirmek gerektiğini iyi biliyorum. Taraklı için hayırlı bir iş yaptığımızın farkındayız. Daima da bu düşünce içerisinde olmaya deva edeceğiz.

YENİGÜN’ü takip etmeye devam edin.

Hep birlikte bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2022 yılı milletimize ve bütün insanlığa sağlık, huzur, mutluluk ve barış getirsin. Yeni yılınız kutlu olsun.

#yil-son #yazi #tarakli #kose

YAZARIN SON YAZILARI

Sokaklardaki dostlarımız

Sokaklardaki dostlarımız

İzzettin KÖMÜRCÜ'nün kaleminden
Eleştiri dozumuzu Katmer Katmer Arttıracağız…!

Eleştiri dozumuzu Katmer Katmer Arttıracağız…!

TARAKLI’dan İzzettin KÖMÜRCÜ'nün Kaleminden
RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Ramazan Bayramı'mızı en içten dileklerimle kutluyorum
Ramaza-ı Şerif’in Sonuna Geldik…!

Ramaza-ı Şerif’in Sonuna Geldik…!

Bereket ayı olan on bir ayın sultanı Ramazan ayının sonuna yaklaşıyoruz.
TARAKLI ve TURİZM…

TARAKLI ve TURİZM…

46.Turizm Haftası’nın Taraklı’ya,Sakarya’ya ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.
Ölüm Dediğin Nedir Gülüm…?

Ölüm Dediğin Nedir Gülüm…?

Tüm ölmüşlerimize Allah’dan rahmet diliyorum

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.