Serkan ÖZEN Serkan ÖZEN Kritik

İşimiz Haber

Yayın: Güncelleme:

Gazeteciliğin zor bir meşakatli bir iş olduğunu her fırsatta dile getiririz. Öncelikle yoğun iş temposu nedeni ile köşe yazılarımdaki gecikmeden dolayı sizlerden özür diliyorum. Gerçekten köşe yazısı yazmak özel itina ve zaman isteyen bir iş. Haber hazırlamaktaki itina ve zamanı köşe yazısı yazmakta itiraf edeyim. Gazetecilik, özetle söylemek gerekirse; gündemdeki her türlü konu hakkında bilgi edinip, bu bilgiyi okuyucuya ulaştırmaktır.
Bu konuda ders vermek ya da birilerine akıl sunmak büyüklerim varken bana düşmez ama insanların bazı soruları beni bu yazıyı yazmaya itti. Son günlerde yaptığım haberlerde haber kaynaklarım her nedense üzerinde araştırma yaptığım konuyla neden ilgilendiğimi merak etti. “Böyle bir konuyu neden merak ettiniz?”, “Neden ilgileniyorsunuz?”, “Bu bilgiyi almaktaki amacınız nedir?”, “Taraklı halkı adına mı sordunuz, siz mi merak ediyorsunuz?” gibi bir gazeteciye sorulmaması gereken sorular sorulmakta. Şunu da ifade edeyim ki bu tür soruları sitemizdeki yorumlarda rastlamaktayım. Buradan cevap vermeliyim ki, öncelikle söylemek gerekirse, hep halk adına merak edip, halk adına araştırıp, halk öğrensin diye, halk için yazmaktayım.
Araştırdığımız konularda ya halkın ya da Taraklı' nın çıkarlarını gözetmekteyim. Yeri geldiğinde, milletvekillerini harekete geçirmek için haberler yapacağız. Yerine göre de Taraklı' nın hakkını dışarıda aramak için Taraklı lobisi oluşturulmasında öncülük etmeye çalışacağız. Önceliğimiz hep Taraklı ve Taraklı’ lı olacak. Yaptığım haberlerden en küçük bir yarar umma konusunu zaten düşünmediğim için dile bile getirme gereği duymuyorum. Çünkü gazetecinin görevi, yalnız halkın çıkarlarını düşünerek, doğru haberi zamanında halka ulaştırmaktır. Bunu yaparken kendi çıkarlarını düşünüyorsa ona zaten -LÜTFEN- gazeteci bile demeyin.
Bu noktada da elmalarla armutları da lütfen ayırın.
Tekrar hatırlatayım; BİZİM İŞİMİZ HABER!...
Selam ve Saygılarımla...


 

#

YAZARIN SON YAZILARI

Kıymetli Okuyucular

Kıymetli Okuyucular

Dikilen Fidanları Koruyalım

Dikilen Fidanları Koruyalım

Ağaçlandırma Faaliyetleri daha da arttırılmalı
AK Parti İlçe Kongresi

AK Parti İlçe Kongresi

AK Parti şimdiden önümüzdeki yerel seçimlerde daha farklı başarı elde etmek istiyor.
2008 - 2009 Öğretim Yılı

2008 - 2009 Öğretim Yılı

İlk Yazım

İlk Yazım

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.