Çanakkale Zaferi Taraklıda da Törenlerle Kutlandı

Bastığın Yerleri Toprak Diyerek Geçme Tanı,
Düşün Altında Binlerce Kefensiz Yatanı,
Sen Şehid Oğlusun İncitme Yazıktır Atanı,
Verme, Dünyalrı Alsanda Bu Cennet VATANI"
M.AKİF ERSOY
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:
Çanakkale deniz zaferinin 92.yıldönümü Taraklıda da törenlerle kutlandı. İlk tören Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık parkındaki Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Kaymakam Seyfettin Azizoğlu, Garnizon Komutanı Merdan Akbulut ve Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman’ın Atatürk anıtına çelenkleri sunmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra buradaki tören sona erdi.Ardından Taraklı lisesi Konferans salonunda Çanakkale Deniz Zaferi kutlamalarına devam edildi. Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın ardından günün anlam ve önemini belirte konuşmayı Taraklı lisesi müdürü Menderes Dalkılıç yaptı. Çanakkale Zaferinin Dünya Tarihinde çok önemli bir yeri olduğunu belirten Dalkılıç konuşmasında ‘’Yüzbinlerce Şehit ve gazimiz bu Zaferi kazanmak için büyük direniş göstermiştir. İtilaf devletleri Osmanlı devletine hücum ederek artık Çanakkale de son nefesimizi almaya gelmişlerdir. Başta İngiltere ve Fransa olmak üzere İtilaf devletleri Ülkemizi parçalamayı hedefliyorlardı.’’Hasta adam’’dedikleri Ülkemizin ordusu Çanakkale de Dünya muharebelerinde öyle büyük başarılar elde etmiştir ki özellikle Çanakkale Boğazında yapılan mücadeleler bağımsızlığımızın kazanılmasında Türk şanlı tarihimizde altın harflerle yazılan bu seferi coşkuyla kutluyoruz. Bu ülke hepimize şehitlerimizden bir emanettir dedi. Dalkılıç, sözlerine şu şekilde devam etti. Sevgili gençler ve özelliklede Taraklı lı gençler, öğrenciler siz bu emanetin neresindesiniz? Bu ülke şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar sizlere emanet diyerek gençlerin başta eğitim ve teknoloji ile gelişerek geçmişimizi de unutmayarak bu Ülkeye sahip çıkacaklarını söyledi.


Daha sonra Taraklı Lisesi öğrencileri tarafından Çanakkale Zaferi ile ilgili şiirler okundu. Ardından Taraklı Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan cd ve slâyt gösterisi sunuldu.Törenlere Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman İlçe Jandarma komutanı Merdan Akbulut, komutanlar, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 

#

Yorumunuzu Ekleyin

Adı-Soyad
E-Posta
Yorum
İşlemin Sonucu
  • Yorumlar T.C. Yasalarına aykırı olamaz.
  • Hakaret içeren yorumlar, yayınlanmasa bile yasal mercilere iletilebilir
  • KVKK Kapsamında, bilgileriniz, yasal merciler hariç kimseyle paylaşılmaz.
  • Formda doldurduğunuz bilgiler ve IP adresiniz sisteme kaydedilir.
  • Yorumunuz onaylanıp yayınlandığında, sadece yorum, isim ve yorum tarih saati gösterilir.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Ağustos 2023 Güncel Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.