Taraklı’da iç ısıtan görüntüler

Taraklı İlçesinde yaşayan İsmail ve Pakize Aydın çifti, yeni doğan buzağıyı eve alarak beslemeye başladı. Soğuk kış günlerinde annesinin emzirmek istemediği buzağıyı eve alan Aydın çifti, anne sütünü biberon ile buzağıya içiriyor.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

 

Taraklı İlçesi Tuzla Mahallesi’nde yaşayan İsmail ve Pakize Aydın çiftçi, hayatlarını çiftçilik ve hayvancılık yaparak sürdürüyor. Kar yağışının en etkili olduğu dönemde dünyaya gelen buzağıyı annesi emzirmek istemeyince, Aydın çifti buzağıyı yaşadıkları evin içerisine aldı. Buzağıyı ilk önce soba yakınında ısıtan yaşlı çift daha sonra özel olarak yaptıkları yerde buzağıyı beslemeye başladı. Yeni doğan buzağıyı eve alan çift, birkaç gün sonra havaların ısınmasıyla birlikte yavruyu annesinin yanına götüreceklerini belirtti.

“ANNESİNİ SAĞIP SÜTÜ BİBERONLA BUZAĞIYA VERİYORUZ”

Buzağıyı eve alan 67 yaşındaki İsmail Aydın, “Annesini sağıp sütü biberonla buzağıya veriyoruz. Annesi soğukta doğum yaptı. Bizde buzağı yaş olunca eve getirdik. Buzağıyı sobada ısıttık. Tekrar götürdüğümüz zaman annesinin yanına annesiyle birlikte kalır. Şuan da götürsek ahıra annesi alır zaten” dedi.

“ŞİMDİ BİZE ALIŞTI ANNESİNİ İSTEMİYOR”

Havanın soğuk olması nedeniyle buzağıya kıyamadıklarını ve eve alarak beslemeye başladıklarını söyleyen 65 yaşındaki Pakize Aydın, “Doğumdan sonra hemen eve getirdik, burada yavruyu kuruladık. Sobada ısıttık. Sonra da bebek gibi oldu yavrum. Şimdi bize alıştı annesini istemiyor. Birkaç gün sonra ahıra bırakırım ben onu. Gider ineği sağar, aynı ineğin sütünü ona veririm. Buzağıya ‘Yaşar’ ismini yengesi Sultan Aydın (60) koydu. Bunun ismi Yaşar olsun dedi. Bizim 3 tane ineğimiz, 1 tane danamız ve 1 tane de düvemiz var. Buğday, arpa, yulaf ve fiğ gibi yem olacak ekinler ekiyoruz” dedi.

#ismail-aydin #tuzla #tarakli

Yorumunuzu Ekleyin

Adı-Soyad
E-Posta
Yorum
İşlemin Sonucu
  • Yorumlar T.C. Yasalarına aykırı olamaz.
  • Hakaret içeren yorumlar, yayınlanmasa bile yasal mercilere iletilebilir
  • KVKK Kapsamında, bilgileriniz, yasal merciler hariç kimseyle paylaşılmaz.
  • Formda doldurduğunuz bilgiler ve IP adresiniz sisteme kaydedilir.
  • Yorumunuz onaylanıp yayınlandığında, sadece yorum, isim ve yorum tarih saati gösterilir.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Ağustos 2023 Güncel Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.