KIZILAY 2022 KURBAN VEKALET FİYATLARINI AÇIKLADI

Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye’’ sloganıyla kampanya başlatan Kızılay, 2022 yılı için vekalet bedelini yurt içi 2475 TL. ve yurt dışı 1475 TL. olarak belirledi.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:
 

Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye’’ sloganıyla kampanya başlatan Kızılay, 2022 yılı için vekalet bedelini yurt içi 2475 TL. ve yurt dışı 1475 TL. olarak belirledi.

‘’MİLYONLAR KURBAN BEREKETİNDEN FAYDALANACAK’’

Önceki yıllarda da kurban yardımlarının planlamasını zor durumda olan vatandaşları gözeterek yaptığını açıklayan Kızılay, yurt içinin yanı sıra yurt dışında da 20 ülkede hayırseverlerin kurban vekâletleriyle sofraları bereketlendirmeyi amaçlıyor. Kızılaya verilecek kurban vekaletlerinin milyonlara ulaşılması hedefleniyor.

‘’VEKALETLE KURBAN KESİMİNDE KIZILAY MODELİ ÖRNEK OLUYOR’’

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Kızılayın Kurbanda Kızılay Modeli sayesinde vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu ortamda dini kurallara uygun bir şekilde son derece hijyenik ortamlarda kesilecek. Kesilen kurbanlar yurt içinde Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma veya kıyma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Yurt dışında ise kurbanlar anlık olarak pay edilerek dağıtılacak. Tüm bu süreçler kameralar tarafından kaydedilecek ve vekalet sahiplerine bilgi verilecek."

KURBAN VEKALETİ KIZILAYA NASIL VERİLİR?

Hayırseverler vekâletlerini, bankalarda bulunan Türk Kızılay bağış hesaplarından, internet bankacılığından, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 nolu Türk Kızılay Posta Çeki hesabından, www.kizilay.org.trden, 168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından, mobil uygulamadan ve ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden verebilecekler.

Kızılay Taraklı Koordinatörü Alaattin Yılmaz: ‘’ Kurban bağışçılarımızın bağışlarını Taraklı Temsilciliğimize makbuz karşılığı vermesi performansımıza yansımakta olup Temsilciliğimize aşağıda yazılı telefonlardan ulaşmalarını tavsiye ederim.’’ dedi 

 
Alaattin Yılmaz : 0535- 406 6694
Hüseyin Nail Çelikkan : 0533- 246 4906
Ahmet Yener : 0542- 835 6708

#bedel #tarakli #kizilay

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.